• Konkurs MultiPolak

• IX edycja powiatowego konkursu

na prezentację multimedialną

„MultiPolak"

ph. „ROK 2017 ROKIEM TADEUSZA KOŚCIUSZKI”

ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa nr 2 im. ppor. Józefa Krysińskiego, ul. Wyszyńskiego 24,

55-120 Oborniki Śląskie, tel./fax 071/310-21-56, e-mail: sp2oborniki@o2.pl

OSOBY ODPOWIEDZIALNE:

- mgr Beata Rybaczuk, nauczyciel języka polskiego, beatarybaczuk@wp.pl

- mgr Magdalena Lewandowska, nauczyciel języka polskiego, sp2oborniki@o2.pl

CELE KONKURSU:

1. Rozwijanie zainteresowań literaturą i informatyką.
          2. Popularyzowanie grafiki komputerowej jako współczesnej dziedziny sztuki.
          3. Ukazywanie możliwości techniki komputerowej.
          4. Wzbogacanie wiedzy o bohaterze narodowym.
          5. Promocja młodych talentów.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas V - VII szkół podstawowych z terenu powiatu trzebnickiego.
          2. Uczniowie wykonują prezentację multimedialną w programie Microsoft PowerPoint na wybrany przez siebie temat spośród zaproponowanych przez organizatorów:
            1. Losy Tadeusza Kościuszki.
            2. Sposoby upamiętnienia bohatera narodowego.
            3. Tadeusz Kościuszko w pieśniach.
            4. Poeci i pisarze o Tadeuszu Kościuszce.
            5. Jestem twórcą legendy o Tadeuszu Kościuszce.
          1. Pojemność prezentacji nie może przekraczać 20 slajdów.
          2. Do etapu powiatowego każda szkoła zgłasza maksymalnie 2 prezentacje  multimedialne wykonane indywidualnie lub przez zespoły 2-osobowe.
          3. Prezentacje na płytach CD w trzech egzemplarzach należy dostarczyć do 07.12.2017r. na adres organizatora:

KONKURS „MultiPolak” – IX edycja

Szkoła Podstawowa nr 2 im. ppor. Józefa Krysińskiego

ul. Wyszyńskiego 24

55-120 Oborniki Śląskie

Prace nadesłane po terminie nie będą oceniane.

1. Do płyt CD z prezentacją należy dołączyć następujące dane: tytuł prezentacji, imię i nazwisko ucznia (uczniów), klasa, adres szkoły, imię i nazwisko opiekuna, numer telefonu oraz jego adres e-mail.
          2. Kryteria oceny prezentacji:

a)    efekty wizualne i dźwiękowe - estetyka pracy,

b)    merytoryczność prezentacji,

c)    oryginalność projektu,

d)    zastosowanie różnych narzędzi programu Microsoft PowerPoint.

1. Przewodniczącym komisji konkursowej jest organizator konkursu. W skład komisji nie wchodzą nauczyciele – opiekunowie uczestników.
          2. Komisja konkursowa oceniać będzie prezentacje w skali punktowej. Każdy z członków będzie miał do dyspozycji po 5 punktów w każdym z kryteriów. Nagrodzone zostaną trzy prace z największą ilością punktów.
          3. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 14.12.17r. na szkolnej stronie organizatora www.sp2obornikisl.edupage.org (zakładka – Wiadomości).
          4. Nagrody i dyplomy dla zwycięzców zostaną wręczone 18.12.2017r. w szkole organizatora.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Organizatorki

Beata Rybaczuk, Magdalena Lewandowska