• Sukces naszych historyków

•      Dzisiaj opublikowano wyniki ponadwojewódzkiego etapu XXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za naszą i waszą wolność”, który odbył się 14 kwietnia 2024 roku we Wrocławiu.

Awansowało do niego zaledwie 9 uczestników z całego województwa, wśród nich znalazła się aż trójka naszych uczniów. Marianna Dehue z klasy VI a została jego laureatką, osiągając zarazem drugi najwyższy wynik, a Antoni Smug z klasy V b i Filip Szemiel z klasy VI a zostali finalistami. Warto brać udział w tym konkursie, ponieważ oprócz zdobycia rozległej wiedzy i umiejętności, uczniom zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji i nauki za uzyskanie w nim tytułu laureata przyznaje się 7 punktów, a tytułu finalisty 5 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym do szkoły ponadpodstawowej. Zapraszamy do udziału w przyszłym roku szkolnym, a naszym historykom składamy serdeczne gratulacje.

• UWAGA!!! PRZESUWAMY RAJD ROWEROWY!!!

•    Szanowni Państwo, ze względu na niekorzystną prognozę pogody, a zwłaszcza duże ochłodzenie, przesuwamy rajd rowerowy 💦💨👀Rajd nie odbędzie się w zaplanowanym terminie, tj.w najbliższą niedzielę 😞 nie chcemy byście świętowali majówkę z katarem lub gorączką. O nowym terminie poinformujemy w ciągu kilku dni. Osoby, które już się zapisały i wpłaciły pieniążki - bez obaw, jesteście pierwszymi na liście w nowym terminie 🙂.A jeśli nowa data nie będzie Wam odpowiadała - wpisowe zostanie zwrócone. Ufamy, że jeszcze wspólnie pokręcimy 🚴

• Zdrowe kanapki w 4a

• Klasa 4a w ramach  programu "Trzymaj formę" zorganizowała pogadankę klasową na temat zdrowego drugiego śniadania. Pogadanka miała na celu uświadomić uczniom znaczenie spożywania drugiego śniadania oraz poznania przykładowych produktów na śniadanie. Dodatkowo uczniowie odbyli zajęcia praktyczne tworząc swoje zdrowe kanapki. Smacznego!

• Etap szkolny Konkursu Matematycznego "Sprawnie liczę" dla klas IV oraz "Mistrz Rachunków" dla klas V

•    9 kwietnia odbył się etap szkolny konkursu matematycznego "Sprawie liczę " dla klas 4 oraz "Mistrz rachunków" dla klas 5. Uczniowie zmierzyli się z 60 przykładami, które okazały się nie lada wyzwaniem. Po sprawdzeniu prac i obliczeniu punktów ogłaszamy, że w etapie powiatowym naszą szkołę będzie reprezentował w konkursie: "Sprawnie liczę" dla klas 4 Adam Adamowicz oraz "Mistrz Rachunków" dla klas 5 Antoni Smug Gratulujemy wyniku i trzymamy kciuki za etap powiatowy.

Nauczyciele matematyki: Katarzyna Mackiewicz i Beata Krasuska

• XXII Powiatowy Konkurs  Matematyczny dla klas VI "Potęga"

Nasza szkoła 10 kwietnia była organizatorem Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas 6 "Potęga". Z zadaniami zmagało się 16 uczniów z powiatu trzebnickiego. Każdy samodzielnie w ciagu 60 minut rozwiązywał zestaw składający się z 8 bardzo trudnych zadań tekstowych. Naszą szkołę reprezentowała Maja Wielgus, laureatka etapu szkolnego. Rywalizacja była niezwykle zacięta, Maja osiągnęła bardzo dobry wynik, który pokazał jej ogromną wiedzę oraz wkład pracy. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciel matematyki: Katarzyna Mackiewicz

• Wrocławskie drużynowe rozgrywki szachowe

Dwie drużyny szachowe z naszej szkoły rywalizowały w miejscowości Wysoka k/Wrocławia z wrocławskimi szkołami i okolic podczas VII Edycji Pucharu WYSOKIEJ WIEŻY. Była to promocja idei Edukacja przez Szachy w Szkole. Dziewięcioro młodych szachistów z klasy 1a, 2c oraz 4a i 4b rozegrało mecze drużynowe na dystansie 6 rund, 15’ na zawodnika. Po zaciętych walkach nasze drużyny zajęły XI i  XIV miejsce.

Gratulujemy naszym reprezentantom woli walki i sportowej postawy!!!

• I miejsce w konkursie!

•   W tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Mitologicznego najlepszym znawcą dziejów bogów i herosów greckich czy mitycznych stworów okazał się uczeń klasy V b Antoni Smug. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Trzebnicy, gdzie zwyczajem jest dekorowanie najlepszych wieńcem laurowym. Uczeń naszej szkoły włożył dużo wysiłku w przygotowania do konkursu, co zaowocowało zgromadzeniem 90 punktów. Był to najlepszy wynik. Gratulujemy sukcesu!

• Szkolne biuro rzeczy znalezionych

• Kurtki, bluzy, koszulki, spodnie, czapki, kominy, stroje sportowe, buty… Takie rzeczy zostawili w szkole nasi uczniowie w ostatnich tygodniach. Zachęcamy do przejrzenia galerii zdjęć, być może odnajdą Państwo coś z garderoby swojego dziecka.

Odnalezione rzeczy (ze zdjęć) czekają na właścicieli do 19 kwietnia.

• Mistrzostwa Gminy w minisiatkówce dziewcząt i chłopców.

•  W Szkole Podstawowej w Pęgowie odbyły się zawody gminne w minisiatkowce dziewcząt i chłopców. Do boju przystąpiło 5 szkół dziewcząt i 5 szkół chłopców. Nasze dziewczęta wywalczyły 3 miejsce. Chłopcom poszło nieco gorzej zajmując 5 miejsce. Ale zaznaczyć trzeba, że drużyna chłopców złożona była z uczniów klas 4 i 5.