• MISTRZOSTWA GMINY W MINI PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW KLAS 4-6

•   W piątek 16 lutego na hali OSiR w Obornikach Śl. odbyły się zawody sportowe w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Do walki przystąpiły szkoły z Obornik Śląskich. Nasza drużyna dziewcząt wywalczyła II miejsce natomiast chłopcy III miejsce.

Skład drużyny dziewcząt: Maja Sz., Sofiya N., Karina Sz., Hania D., Zosia L., Paula W.., Ala Sz, Wiktoria T., Milena K., Marianka D., Monika D., Iga K., Martyna P.

Skład chłopcow: Kuba J., Piotr K...., Kacper K, Antek M.., Filip W., Kuba Sz, Krystian T., Łukasz W, Filip Sz., Bartek D.

Wielkie gratulacje!

• Gratulujemy!

•  Ogromne gratulacje dla uczniów klasy 3a: Aurelii Zielińskiej, Tymka Bazyluka i Karola Kanofockiego, którzy zajęli III miejsce w powiatowym konkursie „Mały Europejczyk” Uczniowie wykazali się dużą wiedzę nt. Unii Europejskiej a także znajomością konkursowych krajów, czyli Malty, Cypru, Włoch i Grecji. Brawa dla naszych zwycięzców!

• Maj, Róża i ślimaki

•   Maja i Róża, uczennice klasy 3a, przygotowały i przeprowadziły niezwykle ciekawą lekcję o … ślimakach!!! Lekcja ta wywołała mnóstwo pozytywnych emocji, wiele radości i uśmiechu wśród uczniów. Dzięki dziewczynkom dzieci wiedzą o ślimakach prawie wszystko Np. co lubią jeść, do jakiej grupy należą, jak są zbudowane i jak ważną rolę pełnią w medycynie.

Uczniowie nie mogli uwierzyć, że w muszli ślimaka znajduje się tak wiele ważnych narządów, dzięki którym ślimak żyje. Do tej pory dzieci miały przekonanie, że muszla jest pusta i w każdej chwili ślimak może zmienić „swój dom”  Na szczęście Maja i Róża wyprowadziły wszystkich z błędu

• ZAKAZ WJAZDU NA TEREN SZKOŁY

• W trosce o BEZPIECZEŃSTWO

Uczniów i Przedszkolaków

przypominamy, że

OBOWIĄZUJE CAŁKOWITY

ZAKAZ WJAZDU  NA TEREN SZKOŁY.

Zakaz ten jednak jest często łamany przez rodziców podjeżdżających bezpośrednio pod budynek szkoły. Niejednokrotnie zdarzają się sytuacje stwarzające zagrożenie dla dzieci idących do szkoły, spowodowane wjeżdżaniem samochodów z nadmierną prędkością oraz zwykłą nieuwagą kierowców.

• Klasa 5a na j. angielskim obchodziła Walentynki.

• Dzieci z tej okazji przygotowywały "walentynki", uczyły się nowego słownictwa oraz poznały historię św. Walentego po angielsku. Słuchały również utworów po angielsku. Wszystkie dzieci bawiły się świetnie!

• Mistrzostwa Powiatu w mini piłce halowej chłopców klas 4-6.

•    Dzisiaj tj. 12 lutego w hali w Zawoni rozegrane zostały zawody w piłkę halową chłopców. Wystąpiły zespoły: SP Zawonia, SP Prusice, SP Psary, SP nr 3 Trzebnica, SP Żmigród.

Naszą szkole reprezentowali: Kacper K., Jakub R., Krystian T., Jakub Sz., Łukasz W., Piotr R., Piotr K., Filip W., Tobiasz P., Adrian K., Jakub J., Antek M.

Nasza drużyna zajęła 3 miejsce! BRAWO!

• Aktywna lekcją wychowania fizycznego

•   W Tłusty Czwartek klasy czwarte udały się na zajęcia sportowe do go jump do Wrocławia. Podczas 2-godzinnych zajęć uczniowie skakali na trampolinach, grali w koszykówkę i zjeżdżali na pontonach. Zasłużyli na smacznego paczka.

• Mistrzostwa Gminy chłopców w siatkówce.

•     9 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się zawody gminne w siatkowce chłopców.

Skład naszej druzyny: Dominik R., Marcin J., Olek P., Iwan G., Damian S., Michał T., Kamil. Ostatecznie chłopcy uplasowali się na 4 miejscu, a tak mało brakowało do....2.

• Rada Rodziców SP Nr 2 ma kolejną dobrą informację!

•    W ubiegły piątek, 2 lutego, Starostwo Powiatowe w Trzebnicy ogłosiło wyniki otwartego konkursu ofert na wspieranie zadań publicznych powiatu trzebnickiego w roku 2024.

Wniosek Rady Rodziców (złożony za pośrednictwem Fundacji Żaczek) otrzymał dotację w wysokości 4 000,00 zł. na realizację zadania „Festiwal w przestrzeni OD-DO na terenie powiatu trzebnickiego”.

Cieszymy się bardzo, bowiem gromadzimy fundusze na nasz festiwal, który zaplanowany został na dzień 8 czerwca 2024 r. Będzie to nic innego, jak świętowanie Dnia Dziecka w innej niż dotychczas odsłonie. Niemniej jednak w równie uroczystej, urozmaiconej i słodkiej tonacji.

Nasz Festiwal wsparł również Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich – przekazując Radzie Rodziców 500 zł. darowizny na ten cel. Serdecznie dziękujemy !!!!

Warto wspomnieć, że Festiwal zaplanowany został na dzień zakończenia projektu zagospodarowania przestrzeni, po to by uczcić w sposób szczególny zwieńczenie realizacji inwestycyjnego zadania, jak również dać ogromną radość dzieciom i całym rodzinom. Będzie zwieńczeniem wysiłku i współpracy. I to w okolicach cudownej daty Dnia Dziecka. Bowiem to w ręce dzieci i młodzieży zostanie oddana nowa przestrzeń. Przestrzeń OD – DO.

Wnioski w imieniu Rady Rodziców i Fundacji napisała i złożyła Agnieszka Szot.

• Antek i Tytus, Romek i ATomek

•    Antek Szymański z kl. 3a przygotował i poprowadził ciekawą lekcję na temat bohaterów komkisu „Tytus, Romek i ATomek” autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, ps. Papcio Chmiel. Przedstawił on niezwykłe wynalazki profesora Talenta i opowiedział o niesamowitych przygodach trójki przyjaciół: Tytusa, Romka i Atomka, czyli dwójce chłopców, którzy zaprzyjaźnili się z małpiszonem o wdzięcznym imieniu Tytus.

Miał on niesamowitą zdolność pakowania się w kłopoty i zawsze z opresji ratowali go jego dwaj przyjaciele, Romek i Atomek. To była wspaniała lekcja z serii „Powrót do przeszłości” a Antek w ciekawy sposób zachęcił wszystkie dzieci do czytania komiksów