• JADŁOSPIS

• Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły

w sprawie ustalenia dziennej stawki żywieniowej.

rozp-oddzialy_przedszkolne.pdf

Posiłki dostosowane są do Rozporządzenia Ministra Zdrowia poz. 1154 w sprawie wymagań jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w jednostkach systemu oświaty z dnia 26 VII 2016r. Poz.65.

JADŁOSPIS PRZEDSZKOLNY

22.04.2024r – 30.04.2024r

22.04.24r. poniedziałek

Śniadanie: kasza manna na mleku (mleko, gluten pszenny), pieczywo mieszane (gluten pszenny) z masłem (mleko), szynka gotowana, ogórek kiszony, herbata z cytryną.

Obiad: żurek z ziemniakami i jajkiem 250ml (mleko, gluten żytni, jajo), makaron spaghetti z sosem bolognese 150g/150ml (gluten pszenny), herbata owocowa 150ml.

Podwieczorek: bułka weka z masłem i miodem (gluten pszenny, mleko), bawarka.

23.04.24r. wtorek

Śniadanie: zacierka na mleku (mleko, gluten pszenny), chleb graham (gluten pszenny) z masłem (mleko), serek mój ulubiony (mleko), rzodkiewka, szczypior, herbatka.

Obiad: rosół drobiowy z makaronem, marchewką i zieloną pietruszką 250ml (gluten pszenny), ziemniaki 160g, udko z kurczaka 1szt, surówka z sałaty lodowej z sosem vinaigrette 80g (sałata lodowa, pomidor, ogórek zielony, kukurydza, szczypior,koper), sok z czarnej porzeczki 200ml.

Podwieczorek:  galaretka owocowa, chrupki kukurydziane.

24.04.24r. środa

Śniadanie: kakao na mleku (mleko), pieczywo mieszane (gluten pszenny) z masłem (mleko),  parówka na gorąco z keczupem, pomidor.                                                                                                                               Obiad: zupa grochowa z ziemniakami i majerankiem  250ml (gluten pszenny, mleko), ryż zapiekany z jabłkiem i cynamonem 150g/100g, śmietana (mleko), herbata z cytryną 150ml.

Podwieczorek:   kanapki z masłem, wędliną i sałatą (mleko, gluten pszenny), napój.

25.04.24r. czwartek

Śniadanie: płatki kukurydziane na mleku (mleko), pasta twarogowo – rybna ze szczypiorkiem (mleko, ryba), chleb balton (gluten pszenny) z masłem (mleko), papryka, herbata owocowa.

Obiad: zupa warzywna z ziemniakami i koperkiem 250ml (ziemniaki, marchew, groszek, brokuł, kalafior, por, fasolka) (mleko),  kasza jęczmienna 150g (gluten pszenny), kuleczki wieprzowe w sosie pieczarkowo - śmietanowym 65g/150ml (gluten pszenny, mleko), ogórek kiszony 80g, sok z jabłek 150ml.

Podwieczorek: owocowy podwieczorek (melon, banan, jabłko), wafel ryżowy.

26.04.24r. piątek

Śniadanie:  płatki owsiane na mleku (mleko, gluten owsiany), pieczywo mieszane (gluten pszenny) z masłem (mleko), jajecznica ze szczypiorkiem, ogórek zielony, herbata.

Obiad:  zupa pomidorowa z warzywami i ryżem 250ml (mleko), ziemniaki 160g, filet z miruny panierowany z pieca  65g (ryba, gluten pszenny, jajo), surówka z kiszonej kapusty 80g (kapusta kiszona, marchew, jabłko, pietruszka zielona, cebula), herbatka ziołowa 150ml.

Podwieczorek:  budyń waniliowy z musem truskawkowo – wiśniowym (mleko),  biszkopty (gluten pszenny).

29.04.24r. poniedziałek

Śniadanie:  kasza kukurydziana na mleku (mleko), kolorowe kanapki -  pieczywo mieszane (gluten pszenny) z masłem (mleko), wędlina, roszponka, pomidor, szczypior, herbatka.

Obiad: kapuśniak z kiszonej kapusty z ziemniakami 250ml (gluten pszenny, mleko), ryż 150g, kurczak w białym sosie z warzywami 150g (mięso drobiowe, marchew, brokuł, natka) (gluten pszenny), kisiel owocowy 150ml.

Podwieczorek:   chałka z masłem i dżemem (mleko, gluten pszenny), kawa inka na mleku (mleko).

30.04.2024r. wtorek

Śniadanie: płatki ryżowe na mleku (mleko), pieczywo mieszane  (gluten pszenny) z masłem,  (mleko), ser żółty (mleko), ogórek zielony, herbatka.

Obiad: zupa pieczarkowa z warzywami i makaronem świderki 250ml (mleko, gluten pszenny), ziemniaki 160g, kotlet schabowy panierowany 65g (gluten pszenny, jajo), mizeria 80g (mleko), kompot z jabłek 200ml.

Podwieczorek:  sałatka owocowa z jogurtem naturalnym (mleko), herbatniki (gluten pszenny).

Produkty zawierają składniki alergiczne.

Potrawy przyrządzane z naturalnych składników bez użycia koncentratów spożywczych

z wyłączeniem koncentratów z naturalnych składników.

Do smażenia używany jest olej roślinny.   Napoje zawierają nie więcej niż 10g/250ml cukru.