• Regulamin korzystania z boiska szkolnego

• REGULAMIN KORZYSTANIA Z BOISKA SZKOLNEGO

1.  Boisko szkolne i znajdujące się na nich urządzenia sportowe jest przeznaczone do prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, różnych form zajęć pozalekcyjnych, rozgrywania zawodów sportowych oraz innych imprez przewidzianych w planie pracy szkoły.
          2.  Z boiska w pierwszej kolejności korzystają uczniowie, realizując zajęcia programowe
          3. Uczniowie i inne grupy zorganizowane korzystające z obiektu podczas zajęć lekcyjnych, rozgrywek i zajęć pozalekcyjnych muszą przebywać pod opieką nauczycieli bądź osób dorosłych. Sposób i zasady korzystania należy wcześniej ustalić z dyrektorem szkoły.
          4. Zajęcia wychowania fizycznego na boisku odbywają się w obecności nauczyciela.
          5. Za bezpieczeństwo uczniów podczas przerw międzylekcyjnych odpowiada nauczyciel dyżurujący.
          6. Przed rozpoczęciem zajęć lekcyjnych i po ich zakończeniu szkoła nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczniów i osób przebywających  na terenie boiska szkolnego.
          7.  W dni zajęć lekcyjnych w godzinach 17 - 20 oraz w dni wolne od zajęć dydaktycznych    w godzinach 9 - 21 z boiska mogą korzystać uczniowie i mieszkańcy Obornik Śląskich  oraz  innych miejscowości, zachowując obowiązujący regulamin.
          8. Osoby prywatne mogą przebywać na terenie boiska pod warunkiem, że użytkują obiekt zgodnie ze sportowym przeznaczeniem.
          9. Osoby prywatne, uczniowie z innych szkół, którzy korzystają z boiska przed  rozpoczęciem rozgrywek powinni zapoznać się z regulaminem i wyodrębnić ze swojej  grupy osoby odpowiedzialne za ład i porządek
          10. Wszelkie uszkodzenia boiska i jego urządzeń należy zgłaszać do nauczyciela dyżurującego, konserwatora lub dyrektora szkoły.
          11. Sprzęt i urządzenia sportowe znajdujące się na boiskach szkolnych powinny być  wykorzystywane zgodnie z ich przeznaczeniem i z zachowaniem podstawowych zasad  bezpieczeństwa. Zabrania się wspinania się i zwisania z bramek i tablic do koszykówki.
          12. Uczniowie powinni być przeszkoleni w zakresie umiejętności posługiwania się sprzętem sportowyM.
          13. Z boiska szkolnego należy korzystać w sposób kulturalny, należy o nie dbać, a po zakończeniu zajęć miejsce należy zostawić w należytym porządku.
          14. W przypadku korzystania z boisk szkolnych i znajdujących się na nich urządzeń przez  grupy środowiskowe (nieformalne) szkoła nie ponosi żadnej odpowiedzialności.
          15. Za wszelkie uszkodzenia materialnie odpowiada osoba, która wyrządziła szkodę lub jej prawni opiekunowie.
          16. Na obiekcie obowiązuje zakaz:
          • Wprowadzania psów i innych zwierząt,
          • Niszczenia urządzeń,
          • Wspinania się po konstrukcjach koszy i bramkach,
          • Niszczenie zieleni i ławek,
          • Jazda po boisku pojazdami,
          • Palenie wyrobów tytoniowych,
          • Spożywania napojów alkoholowych,
          • Przebywania osobom pod wpływem alkoholu oraz innych  środków odurzających,
          • Zaśmiecania terenu.

17. Stan techniczny boiska sportowego kontroluje nauczyciel prowadzący zajęcia.

18. Jeśli, stan boiska nie odpowiada warunkom bezpieczeństwa, nauczyciel ma obowiązek zgłosić nieprawidłowośc dyrektorowi celem ich niezwłocznego usunięcia.

19. Nie należy wydawać uczniom sprzętu sportowego, który samowolnie i niewłaściwie  użyty może stwarzać                          zagrożenie (dysk, kula, młot, oszczep, tyczka, rękawice bokserskie itp.) oraz nie dopuszczać do zajęć na boisku                 szkolnym wówczas, gdy nie ma zapewnionego nadzoru.

20. Urządzenia oraz sprzęt sportowy znajdujący się na terenie boiska może być używany tylko w obecności i na                      polecenie nauczyciela.

21. W razie konieczności wezwania pomocy lekarskiej lub innych służb można skorzystać z telefonu znajdującego się w szkole (w czasie godzin pracy placówki).

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2

w Obornikach Śląskich