• Programy i projekty

•    W grupie Krasnale realizowany jest autorski program edukacyjno-rekreacyjny pt.: Las "oswojony". Jego celem jest poznanie lasu i wykorzystanie jego walorów do wszechstronnego rozwoju dziecka.Przeznaczony jest do realizacji w ciągu całego roku przedszkolnego i zakłada systematyczne wyjścia do lasu, obserwacje w terenie, zabawy i ćwiczenia rozwijające sprawność fizyczną. Treści programowewpisują się w podstawę programową, a ich realizacja obejmuje wszystkie obszaryrozwojowe: rozwój fizyczny, emocjonalny, społeczny oraz poznawczy.

Podczas realizacji projektu dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi.

„KUCHCIKOWO”

Cykl zajęć poświęcony zdobywaniu wiedzy i umiejętności kulinarnych.

Szkoła Promujaca Zdrowie

Oddziały przedszkolne należą wraz z całą szkołą do  Sieci Szkół Promujących Zdrowie,  które realizują już od 2000 roku długofalowy ogólnopolski program promocji zdrowia "Szkoła Promująca Zdrowie".

Szkoła Promująca Zdrowie tworzy warunki i podejmuje działania, które sprzyjają:

* dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
          * podejmowaniu przez jej członków działań na rzecz zdrowia

Kubusiowi Przyjaciele Natury                              Znalezione obrazy dla zapytania kubusiowi przyjaciele natury kolorowanki

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

PROGRAM ADAPTACYJNY

,,JUŻ JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM”

Założeniem programu jest wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi. Program adaptacyjny oparty na wiedzy o rozwoju dziecka, określa system wzajemnych oddziaływań  pedagogicznych oraz organizacyjnych przedszkola, rodziny w celu stworzenia dzieciom lepszego startu przedszkolnego.

Nadrzędnym celem programu adaptacyjnego jest  ułatwienie nowoprzyjętym do przedszkola dzieciom, startu poprzez wspomaganie i ukierunkowanie rozwoju  dziecka w aspekcie społecznym zgodnie z jego możliwościami rozwojowymi.