• Niezbędnik rodzica

        • NIEZBĘDNIK RODZICA

                                                 

          Kalendarz roku szkolnego 2018/2019:

          1. Rozpoczęcie roku szkolnego:  3.09.2018r.

          2. Zimowa przerwa świąteczna :  23 - 31.12.2018r.

          3. Ferie zimowe: 28.01— 10.02.2019r.

          4. Egzamin ósmoklasisty:  15 - 17.04.2019r.

          5. Wiosenna przerwa świąteczna: 18.04. – 23.04.2019r.

          6 .Zakończenie roku szkolnego: 21.06.2019r.

           

          Terminy zebrań: 11.09.2018 r.       27.11.2018r.        22.01.2019 r. 28.05.2019  

           

          Terminy konsultacji:  11.12.2018r.        07.05.2019 r. 

           

          Zajęcia pozalekcyjne:

           SKS, Sprawny Dolnoślązaczek – pp. K. Głośniak, A. Grodzińska, A.Łysoń

          „Caritas” – p. J. Kusiak

          Wolontariat „Ciepłe serce” – p. Dorota Rybka - Szurowska

          Zajęcia dodatkowe z j. polskiego dla klas IV-VIII –pp. M. Lewandowska, B. Rybaczuk

           Zajęcia dodatkowe z matematyki dla klas IV-VIII- pp. I. Dostal – Ney, E. Kowalczyk,  R. Machnik,

          Zajęcia dodatkowe z j.ang.- pp. K. Pera, K. Oliwa, M. Tomal

          Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze dla kl. I-III - pp. A. Imalska, A. Krasucka, M. Poddębniak,  K. Raduchowska

          Metoda Dobrego Startu dla klas I -  p. A. Krasucka

          Zajęcia logopedyczne -  pp. P. Maślankowska, K. Pera (kl. I-III), B. Rybaczuk (kl. IV-VIII)

          Zajęcia z gimnastyki korekcyjne -  p. K . Głośniak

          Zajęcia taneczne -  p. A. Krasucka

          Koło turystyczno- krajoznawcze – p. K. Wierdak - Choroś

          Koło historyczne: p. M. Kozłowska-Szewczyk

          Koło plastyczne – p. E. Borowska-Gancarek

          Chór szkolny-  ks. P. Marszałek

          Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne., socjoterapeutyczne i rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne - pp. D. Rybka – Szurowska i Joanna Hoppe – Gosik

          Zajęcia pomocy psychologiczno – pedagogicznej – p. Anna Skibicka

          Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka: pp. D. Rybka – Szurowska i Joanna Hoppe – Gosik,

           

          Programy realizowane w szkole w roku szkolnym 2018/2019:

          1.Program Wychowawczo- Profilaktyczny.

          2.Program „Bezpieczna sieć”.

          3.Innowacja pedagogiczna: „Lekcje twórczości – twórcze  rozwiązywanie problemów w praktyce (TRP)”

          4. Program poprawy efektywności kształcenia.

          5. Program adaptacyjny do środowiska szkolnego uczniów klas I i 0.

          6. Program rozwijania zainteresowań i wspierania uzdolnień.

          7. Program „Czytająca szkoła”.

          8. Program „Szkoła promująca zdrowie”.

          9. Klub Bezpiecznego Puchatka.

          10. Sprawny Dolnoślązaczek , Mały Mistrz dla kl. I,  II, III.

          11. Program Bezpieczna+.

          12.„Program dla Szkół” (Owoce, warzywa oraz produkty mleczne).

          13. Program „Żyj smacznie i zdrowo”.

          14. Program „Szkoła dbająca o bezpieczeństwo”.

           

          Projekty unijne:

          1. „Innowacyjna edukacja w gminach Czernica, Długołęka,Oborniki Śląskie i Wisznia Mała”

          2. „Dobra szkoła – lepsza przyszłość.”

          3. „Mali Wspaniali”

          Kalendarz imprez i uroczystości odbywających się w szkole:

          Sprzątanie Świata – 14.09.2018r.

          Dzień Edukacji Narodowej – 15.10.2018r.

          Dzień Papieski – 12.10.2018r.

          Ślubowanie  i pasowane klas I  - 19 października 2018r.

          Święto Niepodległości 11 listopada – 9.11.2018r.

          Andrzejki – 30.11.2018r.

          Mikołajki – 6.12.2018r. (wyjazdowe)

          Jasełka – 21.12.2018r.

          Zabawa karnawałowa – 14.02.2019r.

          Dzień wiosny –21 .03.2019r.

          Rekolekcje wielkopostne – marzec 2019r.

          Triduum Paschalne – 12.04.2019r.

          Apel z okazji 3 Maja – 29.04.2019r.

          Dzień Dziecka – Dzień Sportu – 3.06.2019r.

          Gala osiągnięć szkolnych i pożegnanie klasy ósmej– 17.06.2019r.

          Zakończenie roku szkolnego – 21.06.2019r.

          Godziny pracy:

          Pedagog: poniedziałek - piątek:  8.00-14.00

          Pielęgniarka szkolna -  czwartek 9.00-11.00

          Sekretariat: poniedziałek - piątek 7.30 – 15.30.

          Biblioteka szkolna:  8.00 – 14.00.

          Świetlica: 7.00 – 16.00.;

          Stołówka szkolna: 11.25 – 14.30.

          Inne informacje:

          Składka na ubezpieczenie – 55 zł do 30 września 2018 r.

          TPD: 4 zł na rok szkolny               

          Obiady – 6.00zł/1 obiad

          Zdjęcia : 21.09.2018r.