Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śląskich im. ppor. Józefa Krysińskiego

 

Nawigacja

Program - Szkoła promująca zdrowie Program dla szkół Projekt - Książka najlepszym przyjacielem ucznia Projekt - KOMPUTERY ZA TONERY Program - Bezpieczna Sieć Projekt Bezpieczna Szkoła Cyfrowa PROGRAM AKTYWNIE SPĘDZAM CZAS NA SPORTOWO I KSZTAŁTUJĘ SWOJĄ POSTAWĘ CIAŁA PRAWIDŁOWO DLA KLAS III Program - Szkoła bez przemocy Projekt matematyczny Trzymaj formę! Ortografitti Program Szkoły Promującej Zdrowie ZIELONA FLAGA WF z klasą Szkoła w ruchu Program - Technologie z klasą II

Programy\Projekty

Program - Szkoła promująca zdrowie

   


                                          

 W sierpniu 2008r.   grupa nauczycieli zainteresowana tematem promocji zdrowia wśród uczniów napisała program „Szkoła promująca zdrowie”. Otrzymaliśmy certyfikat  „Szkoły promującej zdrowie”  .                  


Promocja zdrowia jest to proces umożliwiający ludziom zwiększenie kontroli nad swoim zdrowiem oraz jego poprawę.

Szkoła promująca zdrowie jest inwestycją nie tylko w zdrowie, ale także edukację młodego pokolenia. Tylko zdrowy uczeń jest w stanie rozwijać się wszechstronnie i osiągać wysokie wyniki. Jest to szkoła, w której panuje dobra atmosfera i obowiązują zasady współpracy. Gdzie zdrowie, czyli doskonałe samopoczucie fizyczne, psychiczne i społeczne uczniów, nauczycieli, pozostałych pracowników, jak również rodziców jest podstawowym celem działania.

 

Szkołę promującą zdrowie tworzą lub współuczestniczą w jej tworzeniu:

- uczniowie;

-nauczyciele;

-rodzice;

- inni pracownicy szkoły;

- inne osoby ze społeczności lokalnej.