• LAUREACI KONKURSU ŚWIĄTECZNEGO!!!

•    Po raz XXXIII odbył się konkurs szopek i stroików Bożonarodzeniowych, który został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Legnica - TPD Zgromadzono 250 szopek i 90 stroików. Każdy z nich w swym wykonaniu wyjątkowy.

Laureatami konkursu z naszej szkoły zostali:

W kategorii wiekowej od 12 do 16lat:

III miejsce – Piotr Watras

Wyróżnienia w kategorii wiekowej od 4 do 7 lat:

Eryk Kostrzewa

Wyróżnienia w kategorii wiekowej od 8 do 11 lat:

Franciszek Olbert

Wyróżnienia w kategorii wiekowej od 12 do 16 lat:

Iwan Garbacz

Uczniowie naszej szkoły wykonali 15 prac, wszystkim uczestnikom dziękujemy za trud i poświęcony czas. Szopki i stroiki można podziwiać na wystawie w Legnicy.

Więcej zdjęć można obejrzeć w Albumie fotograficznym.

• Przedświąteczny projekt w 3a

• „Budujemy piernikowy domek” to przedświąteczny projekt, który zrealizowali uczniowie klasy 3a. Za określoną wirtualną kwotę, pracując w parach, musieli zaplanować wydatki i z katalogu produktów wybrać potrzebne do zbudowania domku elementy. Potem każda grupa narysowała dwój domek i opisała jego wygląd.

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

• Świąteczne lekcje języka angielskiego.

•   Na ostatnich przedświątecznych lekcjach, uczniowie kl. 3b stworzyli piękne kartki świąteczne z życzeniami w języku angielskim, które niedługo trafią do ich rówieśników z wrocławskiej szkoły. Ich młodsi koledzy z kl. 1a i 1c na lekcji języka angielskiego zmierzyli się z napisaniem listu do Świętego Mikołaja ucząc się przy tym nazw zabawek i słuchając piosenek świątecznych.

• Zajęcia rękodzielnicze

•   Dziewczynki z klas 3 – 7, pracując pod czujnym okiem pani Karoliny i pani Agaty, wykonały „ubranka” na pufy. Najpierw samodzielnie zrobiły włóczkę i niepotrzebnych bawełnianych koszulek, a potem, wykorzystując wyłącznie swoje zręczne paluszki wydziergały takie cuda.

Zajęcia odbywały się w ramach gminnego projektu "Powrót na 6 - integracja i edukacja", dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

• Gratulujemy!

•   Nasze różowe pantery na zawodach powiatowych w koszykówce zajęły drugie miejsce! Po zaciętych pojedynkach wygrały z SP 1 w Trzebnicy i SP 3 w Trzebnicy. Przegrały jedynie z SP Kryniczno. Brawa dla naszych ósmoklasistek!

• Coraz bliżej święta...

•   Dekorowanie bombek to doskonała twórcza zabawa i czas, by poczuć klimat nadchodzących świąt. Uczniowie klasy 3a, pracując cierpliwie przez kilka dni, ozdabiali swoje styropianowe bombki techniką decoupage. Oto, jak te cuda powstawały.

Relacja z zajęć w Albumie fotograficznym.

• Gratulacje dla Olgi!

•           Blisko 500 prac plastycznych i 100 fotograficznych wpłynęło na XXI Regionalny Konkurs Plastyczny i Fotograficzny „Chrońmy Przyrodę Ojczystą", zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy. Uczniowie naszej szkoły brali udział w obydwu kategoriach konkursowych. Wszyscy uczestnicy wykonali ciekawe prace plastyczne i fotograficzne pokazujące piękno przyrody, o którą należy dbać i otoczyć ochroną.      I miejsce w kategorii praca  plastyczna zdobyła Olga Nowak uczennica klasy VII b.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Mikołajki w Zamku Czocha

•    Klasy 4a i 5a Mikołajki spędziły na Zamku Czocha. Uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii. Pan Piotr Kucznir przeniósł wszystkich w czasy średniowiecza, poznaliśmy zwyczaje ówczesnych ludzi, dowiedzieliśmy się w jaki sposób się ubierali, czym się zajmowali i jak wyglądało życie na zamku.

Nasz przewodnik zaprezentował średniowieczne stroje, w które przebrali się uczniowie, mieli oni też okazję obejrzeć z bliska broń z tego okresu. Następnie zwiedziliśmy cały zamek, a na zakończenie w tutejszej restauracji zjedliśmy obiad. To był wspaniały wyjazd.

• Dzień Górnika w 3a

•    Dziś z okazji Barbórki Staś przeniósł nas w  podziemny świat górników. Opowiadał o Kopalni Miedzi „Rudna” w Polkowicach, której budowę rozpoczęto w 1969 roku. To tam dziś pracuje Jego tata, a kiedyś dziadek. Dzięki Stasiowi uczniowie klasy 3a poznali wiele ciekawostek na temat górniczego stroju i górniczych tradycji, dowiedzieli się, jakie są kolory pióropuszy i co one oznaczają. Wiedzą już, jakie są barwy górnicze, jak wygląda godło i co znaczą-, co to jest czako, kilof czy perlik i kto jest patronem górników.

Staś przyniósł do klasy górnicza czapkę taty oraz  inne pamiątki. Najwięcej emocji wzbudził rap „Echo podziemi”, który powstał z szacunku i w hołdzie do ciężkiej i odpowiedzialnej pracy górników. Na zakończenie lekcji Staś podarował każdemu górniczą przypinkę. To była niezwykle ciekawa lekcja, a prowadzący wykazał się ogromną wiedzą. Gratulujemy!