• JADŁOSPIS

• Prosimy o zapoznanie się z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły

w sprawie ustalenia dziennej stawki żywieniowej.

rozp-oddzialy_przedszkolne.pdf

Posiłki dostosowane są do Rozporządzenia Ministra Zdrowia poz. 1154 w sprawie wymagań jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w jednostkach systemu oświaty z dnia 26 VII 2016r. Poz.65.

JADŁOSPIS PRZEDSZKOLNY

06.05.2024r – 17.05.2024r

06.05.24r. poniedziałek

Śniadanie: płatki owsiane na mleku (gluten owsiany), pieczywo mieszane (gluten pszenny) z masłem (mleko), szynka gotowana, ogórek kiszony, herbata z cytryną.

Obiad: krupnik z kaszy jęczmiennej z ziemniakami i zieloną pietruszką 250ml (gluten pszenny), łazanki 220g (makaron świderki, kapusta kiszona, kiełbasa, koncentrat pomidorowy) (gluten pszenny), napój wiśniowy 150ml.

Podwieczorek: bułka maślana (gluten pszenny) z masłem (mleko), bawarka.

07.05.24r. wtorek

Śniadanie: płatki ryżowe na mleku (mleko), twarożek na talerzyku ze szczypiorkiem i rzodkiewką (mleko), chleb graham (gluten pszenny) z masłem (mleko), herbatka.

Obiad: zupa pomidorowa z makaronem, warzywami i zieloną pietruszką 250ml (mleko, gluten pszenny), ziemniaki 160g, kotlet mielony panierowany 65g (gluten pszenny, jajo), sałata ze śmietaną 80g (mleko), sok z czarnej porzeczki 150ml.

Podwieczorek: owocowy podwieczorek (banan, gruszka), chrupki kukurydziane.

08.05.23r. środa

Śniadanie: kasza manna na mleku (mleko, gluten pszenny), pieczywo mieszane (gluten pszenny) z masłem (mleko), pasztet drobiowy, ogórek kiszony, herbatka.

Obiad: kapuśniak z kiszonej kapusty z ziemniakami 250ml (gluten pszenny, mleko), kasza gryczana 150g, gulasz po węgiersku 150g (mięso wieprzowe, pieczarki, papryka kolorowa, marchew, ogórek kiszony, cebula)(gluten pszenny), herbata z cytryną 150ml.

Podwieczorek:  kisiel owocowy z jabłkiem.

09.05.24r. czwartek

Śniadanie: płatki jaglane na mleku (mleko), pieczywo mieszane (gluten pszenny) z masłem( mleko), ser żółty, pomidor, szczypior, herbata owocowa.

Obiad: zupa fasolowa z ziemniakami i majerankiem 250ml (mleko, gluten pszenny), pierogi ruskie okraszone masłem z cebulką 200g (gluten pszenny, mleko, jajo), śmietana (mleko), kompot z jabłek 150ml.

Podwieczorek: ciasto marchewkowe własnego wypieku (gluten pszenny, jajo), herbatka.

10.05.24r. piątek

Śniadanie: zacierka na mleku (mleko, gluten pszenny), pasta  jajeczno - warzywna ze szczypiorkiem , pieczywo mieszane (gluten pszenny) z masłem (mleko), herbata z miodem i cytryną.

Obiad: zupa ryżowa na bulionie drobiowym z warzywami 250ml,  ziemniaki 160g, paluszki rybne z fileta z mintaja 60g (gluten pszenny, ryba), surówka wielowarzywna 80g (marchew, ogórek kiszony, jabłko, por, koper, szczypior), napój owocowy 150ml.

Podwieczorek: sałatka owocowa z jogurtem naturalnym (mleko), biszkopty (gluten pszenny).

13.05.24r. poniedziałek

Śniadanie: kasza kukurydziana na mleku (mleko), pieczywo mieszane  (gluten pszenny) z masłem (mleko), wędlina, ogórek kiszony, herbata.

Obiad: zupa ogórkowa z ziemniakami i świeżym koperkiem 250ml (mleko), risotto z sosem pomidorowym 220g/150ml (mięso wieprzowe, marchew, pietruszka, por) (gluten pszenny), sok z jabłek 150ml.

Podwieczorek: bułka weka (gluten pszenny) z masłem (mleko) i miodem, herbatka owocowa.

14.05.24r. wtorek

Śniadanie: płatki jęczmienne (gluten pszenny) na mleku (mleko), pieczywo mieszane (gluten pszenny) z masłem (mleko), serek mój ulubiony (mleko), sałata masłowa, ogórek zielony, herbata.

Obiad: rosół drobiowy z makaronem, marchewką i zieloną pietruszką 350ml ( gluten pszenny), ziemniaki 195g, filet z kurczaka panierowany 80g (gluten pszenny, jajo), mizeria 100g (mleko), sok z pomarańczy 200ml.

Podwieczorek: budyń waniliowy (mleko), biszkopty (gluten pszenny).

15.05.24r. środa

Śniadanie: kakao na mleku (mleko), parówka na gorąco z keczupem, pieczywo mieszane (gluten pszenny) z masłem (mleko), pomidor, herbata.

Obiad: barszcz czerwony zabielany z ziemniakami 250ml (mleko), naleśniki z serem i polewą malinową 2 szt. (mleko, jajo, gluten pszenny), herbatka 150ml.

Podwieczorek: chleb balton (gluten pszenny) z masłem (mleko), pasztetem i ogórkiem kiszonym, napój.

16.05.24r. czwartek

Śniadanie: makaron na mleku (gluten pszenny, mleko), pieczywo mieszane (gluten pszenny) z masłem (mleko), wędlina, papryka, herbata owocowa.

Obiad: żurek z ziemniakami i jajkiem 250ml (gluten żytni, mleko, jajo), kopytka 150g (gluten pszenny, jajo), gulasz z indyka 150ml (gluten pszenny), buraczki tarte z cebulką 80g, kisiel owocowy 150ml.

Podwieczorek: owocowy mix (pomarańcza, melon, jabłko), wafel ryżowy.

17.05.24r. piątek

Śniadanie: płatki kukurydziane na mleku, jajecznica ze szczypiorkiem,  pieczywo mieszane z masłem (gluten pszenny, mleko), rzodkiewka, herbatka.

Obiad: zupa pieczarkowa z makaronem i warzywami 250ml (gluten pszenny, mleko), ziemniaki 195g, kotlet rybny panierowany 65g (gluten pszenny, jajo, ryba), surówka z kiszonej kapusty 80g (kapusta kiszona, marchew, jabłko, cebula, natka), herbatka ziołowa 150ml.

Podwieczorek: deser owocowy Kubuś mus, chrupki kukurydziane.

Produkty zawierają składniki alergiczne.

Potrawy przyrządzane z naturalnych składników bez użycia koncentratów spożywczych

z wyłączeniem koncentratów z naturalnych składników.

Do smażenia używany jest olej roślinny.   Napoje zawierają nie więcej niż 10g/250ml cukru.