• Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty na zakończenie zajęć szkolnych
          • Życzenia Dolnośląskiego Kuratora Oświaty na zakończenie zajęć szkolnych

          • Szanowni Państwo Dyrektorzy,
            Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy Oświaty,
            Uczniowie i Rodzice

                 Po roku wytężonej pracy nadszedł oczekiwany okres wakacji. Drodzy Uczniowie, gratuluję wyników na świadectwie szkolnym, sukcesów zdobytych w konkursach, olimpiadach, osiągnięć sportowych i artystycznych. Życzę udanego wypoczynku, niepowtarzalnych wrażeń, ciekawych przygód, które można będzie wspominać przez cały rok. Gromadźcie siły na nowy rok szkolny. Jednocześnie proszę, abyście w chwilach beztroskiego odprężenia, byli uważni i przestrzegali zasad bezpieczeństwa.

               Zakończenie roku szkolnego to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim Państwu – dyrektorom szkół i placówek, nauczycielom, pracownikom administracji – za całoroczną pracę, za serce i zaangażowanie w przekazywaniu uczniom i wychowankom wiedzy oraz odkrywanie i rozwijanie ich pasji.

                Słowa podziękowania kieruję również do Rodziców, którzy wspierają działania szkoły, służą swoją radą i pomocą. Dzięki Państwa wsparciu i zaangażowaniu praca nauczycieli jest łatwiejsza
            i przynosi zamierzone rezultaty.

                Życzę Wszystkim wspaniałych, pełnych wrażeń, bezpiecznych wakacji oraz radosnego oczekiwania na spotkanie w nowym roku szkolnym.

             

            Roman Kowalczyk

            Dolnośląski Kurator Oświaty

            i wszyscy pracownicy kuratorium

          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017

            23 czerwca 2017 r. (piątek)

             godz. 8.00 – klasy IV – VI ,

             godz. 9.00 – Msza św. w Kościele parafialnym

            dla wszystkich uczniów,

            godz. 10.00 –  klasy 0 – III.

                                                                                                                                                                                         Zapraszamy!

            Odjazdy uczniów do poszczególnych miejscowości ok.11.15

        • I miejsce w konkursie plastycznym
          • I miejsce w konkursie plastycznym

          •      Uczennica  naszej szkoły Alicja Rychter zdobyła I miejsce  w etapie regionalnym  Ogólnopolskiego  Konkursu Plastycznego „ Bezpiecznie na wsi to podstawa- chemiczne środki to nie zabawa”.

                 Preparaty chemiczne, których na wsi jest mnóstwo są stosowane są np. do oprysków. Nie wolno ich wdychać nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. Wszelkie substancje chemiczne powinny być należycie zabezpieczone, bo wystarczy chwila nieuwagi i dziecko odkręci butelkę a silne toksyczne środki mogą znaleźć się w ustach.

            Zbliżają się wakacje. Apelujemy o bezpieczne spędzanie czasu!

            Dziękujemy Alicji za zaangażowanie i pracowitość.                                            

                                                Gratuluję!  Ewa Borowska - Gancarek

        • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – „Czytanie jest fajne”
          • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – „Czytanie jest fajne”

          •    

             

              Miło nam poinformować, że Julia Laskowska z klasy 6a oraz Zuzanna Migdalewicz z klasy 5 a zdobyły wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym . Uczniowie mieli za zadanie  wykonać plakat promujący czytelnictwo (dotyczący konkretnego tytułu bądź czytania ogółem).

                Gratuluję oryginalnych  pomysłów wygranym. Serdecznie dziękuję pozostałym uczniom zaangażowanym w promocję czytelnictwa.                                                                                              

                                                                                                                                                Ewa Borowska - Gancarek

            Czytaj książki i już!!!

            Przypominamy: badania naukowe wskazują, że czytając, ćwiczymy nasz mózg, niemal jak mięśnie na siłowni. Kiedy czytamy, ćwiczymy się w tym i jesteśmy coraz lepsi w czytaniu.

                   Czytajcie książki różnorodne, na zmianę „mądre” woluminy, popularne powieści z wartką akcją czy poezję, fantastyczne powieści i literaturę faktu, sięgajcie też po książki naukowe i popularnonaukowe. A od czasu do czasu  porozmawiajcie o przeczytanych książkach z koleżanką lub kolegą.

            Zachęcamy do czytania w czasie wakacji, bo jak twierdzi Wisława Szymborska  „czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

        • Pielgrzymka dziękczynna dzieci komunijnych
          • Pielgrzymka dziękczynna dzieci komunijnych

          •    

                 Dnia 12 czerwca. Byliśmy na pielgrzymce dziękczynnej. Pojechaliśmy do Sanktuarium w Leśniowie, gdzie księża odprawili mszę. Potem przyszedł brat zakonny, opowiedział nam o historii kościoła i mogliśmy obejść dookoła ołtarza. Następnie pojechaliśmyna obiad. Po obiedzie wyruszyliśmy do Częstochowy, gdzie zwiedziliśmy Jasną Górę. Potem wyruszyliśmy w powrotną drogę. W Obornikach byliśmy o 20.30.

            Natalia Górczyk 3b

          • Miasteczko Ruchu Drogowego

          •      Egzamin  na kartę rowerową  dla uczniów, którzy ukończyli 10 rok życia odbył się w obecności egzaminatora WORD na miasteczku mobilnym, które zostało rozłożone przy Szkole Podstawowej nr 3 w Obornikach Śląskich. Miasteczko ruchu drogowego to symulacja rzeczywistości drogowej, z jaką każdy uczestnik ruchu drogowego spotyka się codziennie w rzeczywistych warunkach na drodze. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności. Egzaminatorzy kontrolowali, czy poruszają się w sposób odpowiedzialny, świadomy i nienarażający siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

             

             

            Okazało się, że wszyscy rowerzyści, którzy przystąpili do egzaminu są gotowi  do samodzielnego poruszania się po drodze  i dobrze znają przepisy ruchu. Gratulujemy!!!

          • VIB z wizytą w stajni

          •       Korzystając z pięknej pogody, uczniowie klasy 6b wybrali się do Końskiej Akademii w Kuraszkowie. Spędziliśmy tam bardzo miło czas. Instruktorka Pani Bożenka oprowadziła nas po stajni, pokazując i objaśniając jak wyglądają boksy oraz jakiej rasy konie są na terenie obiektu. Wyjaśniono nam, iż nauka jazdy konnej wymaga wielu godzin pracy, wysiłku i cierpliwości. Rozpoczynając swoją przygodę w siodle należy pamiętać o tym, że podstawowym elementem nauki  jest nawiązanie pozytywnej więzi z wierzchowcem. Gdy poczuje nasz spokój, opanowanie, cierpliwość, to mamy gwarancję, że odwdzięczy się nam tym samym!  

             

                 Każdy uczestnik wycieczki miał możliwość sprawdzić się i dosiąść wierzchowca. Dodatkowo mieliśmy możliwość oglądnąć pokaz jazdy i skoków wykonany  przez naszą koleżankę  z klasy Julię Marczak, która trenuje jazdę konną od sześciu lat. Teraz dzięki wizycie w stajni, każdy z nas wie jak wyglądają chody konia: stęp, kłus i galop, co to jest ogłowie, popręg i jak wygląda pielęgnacja konia.

              

            Wszyscy świetnie się bawiliśmy!!!

             

        • II miejsce klasy V b w  Wojewódzkim konkursie
          • II miejsce klasy V b w Wojewódzkim konkursie

          •     9 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste  podsumowanie  konkursu na rzecz bezpieczeństwa seniorów ogłoszonego przez KWP przy współudziale Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty pod hasłem „Babciu, dziadku - nie daj się oszukać”. W uroczystości tej wzięła udział reprezentacja klasy V b z naszej szkoły w składzie: Sonia Iwanow, Milena Mink, Nina Bartosiewicz wraz z wychowawczynią Magdaleną Lewandowską.

                 Piątoklasiści zajęli II miejsce w kategorii grupowej, otrzymując w nagrodę zaproszenie na wycieczkę do Wrocławskiego Centrum Badań - Humanitarium. Naczelnik Wydziału Prewencji - mł. insp. Adam Skrzypek, który przywitał gości, podsumował ten innowacyjny w skali kraju projekt, którego głównym celem było propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie oraz dodał, że niełatwe było wybranie najlepszych prac spośród 830, które wpłynęły z terenu całego województwa. Dzieci w swoich listach do babć, dziadków miały za zadanie przestrzec ich przed czyhającymi ze strony oszustów niebezpieczeństwami oraz dołączyć deklaracje seniorów potwierdzające zapoznanie się z treścią pism.

                 Praca V b napisana wierszem bardzo się spodobała, a wraz z innymi listami już wkrótce zostanie zamieszczona  w zakładce porad dla seniorów na stronie KWP we Wrocławiu.

                W uroczystości udział wzięli również m.in.: Wizytator Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty - Maria Leśniak oraz fundatorzy nagród: dyrektor wrocławskiego Teatru Muzycznego „Capitol” - Konrad Imiela, dyrektor wrocławskiego Humanitarium - Kamila Myrdek-Rak, którzy razem z policjantami wręczali laureatom konkursu dyplomy i nagrody rzeczowe dla całej klasy. Na koniec uroczystości uczestnicy zostali zaproszeni na spotkanie z technikiem kryminalistyki w pracowni daktyloskopii.

            Zapraszamy do obejrzenia zdjęć oraz  filmu  na stronie KWP we Wrocławiu.

             http://www.dolnoslaska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/wojewodzki_konkurs_na_rzecz_bezpieczenstwa_seniorow_zostal_rozstrzygniety

             

        • Dzień Dziecka w klasie 2a, 2c, 2d
          • Dzień Dziecka w klasie 2a, 2c, 2d

          •    Z samego rana obudziła mnie mama bo jechałam na wycieczkę z klasą do Złotego Stoku. Zbiórka była pod OSiR-em. Kiedy dojechałam na miejsce gdzie była zbiórka z daleka zobaczyłam P. Beatkę i swoją klasę. Pani nas policzyła i ruszyliśmy w drogę.

            Klaudia Bronowicka kl. 2c

                W czasie drogi pani przewodnik opowiadała o ciekawych miejscach, które widzieliśmy po drodze. Na miejscu najpierw poszliśmy zwiedzać kopalnie i spotkaliśmy tam bardzo miłego gnoma, alchemika oraz górnika,  który opowiadał nam co możemy zobaczyć i spotkać podczas zwiedzania kopalni.

            Kopyra Weronika kl. 2c

                Zobaczyliśmy tu ogromną makietę kopalni i skarbiec ze sztabkami złota oraz średniowieczne maszyny jakimi wydobywano węgiel. Po drodze widzieliśmy podziemny wodospad.  Na koniec jechaliśmy podziemnym tramwajem, który był bardzo głośny   i   szybki.   Na  powierzchni  Pan pokazał nam jak się wybija monety. Potem było super ognisko. Piekliśmy kiełbaski   i bawiliśmy się w dużo ciekawych zabaw jak koło fortuny, strzelanie z łuku do tarczy itp.

            Lewandowski Adam kl. 2c

               Najedzeni udaliśmy się na zwiedzanie Średniowiecznego Parku Techniki. Oglądaliśmy tam urządzenia, które były używane do pracy w dawnych czasach. Zobaczyłyliśmy tam studnię, dźwig ręczny, koło deptakowe, kierat. Kolejną atrakcją wycieczki była ścieżka strachu. Tam było bardzo zabawnie, ale i strasznie. Wszędzie było ciemno słychać było różne dźwięki  i krzyki. Ale kiedy zobaczyłam pana zamkniętego w klatce to bardzo się wystraszyłam.

            Szydłowska Lena kl. 2c

               Na koniec wycieczki mieliśmy czas wolny na kupienie pamiątek. Kupiłam drobne upominki dla taty, babci i cioci. Cieszę się, że mogłam pojechać na tą wycieczkę. Było wspaniale. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś tu przyjadę. W drodze powrotnej dzieliłam się wrażeniami z koleżanką z klasy.

            Wilińska Martyna kl. 2c

        • Uwaga Rodzice przyszłych przedszkolaków!
          • Uwaga Rodzice przyszłych przedszkolaków!

          •      

                      Informujemy, że dnia 14 czerwca o godz. 17.00 w naszej szkole odbędzie się spotkanie z p. Agnieszką Borysiak - pracownikiem Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Trzebnicy, w sprawie przygotowania wychowanków oddziałów przedszkolnych do rozpoczęcia zajęć edukacyjnych w roku szkolnym 2017/2018.

        • Na planie serialu...
          • Na planie serialu...

          •   

                 W czwartek 8 czerwca byliśmy na szkolnej wycieczce we Wrocławiu. Celem wyprawy był plan serialu „Policjantki i policjanci”. Na żywo mogliśmy zobaczyć aktorów ulubionego serialu o policjantach – Mikołaja Białacha i Karolinę Rachwał. Zwiedzaliśmy pomieszczenia, w których rozgrywa się akcja filmu. Od Mikołaja i Karoliny dostaliśmy autografy, które będą miłą pamiątką naszego spotkania. Podczas wizyty na planie serialu byliśmy też w miejscach, gdzie nagrywana jest „Pierwsza miłość”. Wycieczka bardzo mi się podobała. To niesamowite przeżycie zobaczyć na żywo miejsca i aktorów, których wcześniej oglądało się tylko w telewizji.

            Tomek Ł. 3b

        • Wycieczka do Kuraszkowa
          • Wycieczka do Kuraszkowa

          •    Kilka dni temu byłem na wycieczce klasowej w Kuraszkowie. W pierwszy dzień z kolegami byłem na „Torze zmysłów”. Chodziliśmy po kamieniach, szyszkach, piasku, po pniach drzew i staraliśmy się utrzymać równowagę. Następnego dnia, mimo, że pogoda robiła nam figle, to i tak udało nam się rozpalić duże ognisko, na które przyjechali nasi rodzice. Smażyliśmy kiełbasy i jedliśmy różne przysmaki. Graliśmy w piłkę i frizbi. Podczas zabawy mogliśmy się lepiej zapoznać z nowym kolegą i koleżankami, którzy doszli do naszej klasy. Najbardziej podobała mi się stadnina koni, w której każdy jeździł konno, a ja byłem jako pierwszy. Bardzo wesoło spędziłem tam czas i miło będę wspominał te wycieczkę.

            Patryk 3b

                Dnia 29 maja poszliśmy do Kuraszkowa. Zamieszkaliśmy tam w schronisku Dworek. Tego samego dnia rozpaliliśmy ognisko z klasą 2d. Drugiego dnia wybraliśmy się do stadniny koni. Mogliśmy tam jeździć konno. Po południu była straszna ulewa. Po ulewie mój kolega się poślizgną i złamał rękę. Wieczorem było ognisko z rodzicami. Były kiełbaski, pianki i chlebek. A trzeciego dnia wróciliśmy do domu. To była fajna wycieczka.

            Staś 3b

                Poszliśmy na wycieczkę do Kuraszkowa. Kuraszków to wioska. Poszliśmy tam piechotą. Spaliśmy tam dwie noce. Zaraz po przyjściu do celu poszedłem z kolegami zwiedzać okolice. Potem do wieczora bawiłem się z kolegami. Było ognisko. Piekliśmy kiełbaski. Po ognisku poszliśmy się kąpać. Poszedłem jako ostatni. Po kąpieli szliśmy spać. Cisza nocna trwała od 22.00 d0 6.00. Rano zbudziłem się jako czwarty lub piąty. Jak wszyscy powstawali zjedliśmy śniadaniu. Po śniadaniu poszliśmy na jazdę konną. Chyba tylko ja nie chciałem jeździć. Był tam taki fajny piasek. Lepiliśmy z niego różne budowle. Po jeździe konnej szliśmy do schroniska. Tego dnia po południu odwiedzili nas rodzice. Bawiliśmy się znowu przy ognisku. Po ognisku się kąpaliśmy, a potem poszliśmy spać . Rano zjedliśmy śniadanie i zaczęliśmy się pakować. No i poszliśmy do domu.

            Dawid 3b

             

        • I Piknik Rodzinny
          • I Piknik Rodzinny

          •      10 czerwca 2017 roku na terenie naszej szkoły odbył się Pierwszy Rodzinny Piknik. Organizatorami byli Rodzice oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

                        Na tę szczególną uroczystość przybyli znamienici goście: Burmistrz Obornik Śląskich Arkadiusz Poprawa,  Przewodnicząca Rady Miejskiej Agnieszka Zakęś,  sołtys Siemianic Dawid Stawiak, Ksiądz Proboszcz Artur Kochmański, Prezes OSP Zenon Łodygowski wraz  z małżonką, rodzice, nauczyciele  i uczniowie  naszej szkoły.

                Plac szkolny tego dnia był specjalnie przygotowany na tę okazję. Na pięknie  udekorowanej scenie występowali uczniowie naszej szkoły oraz członkowie Reprezentacyjnego Dolnośląskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Wrocław” pod kierunkiem instruktorki pani Katarzyny Piaseckiej-Bagińskiej.

               Na boisku szkolnym dzieci mogły uczestniczyć w konkurencjach sportowych, które prowadziły panie uczące w naszej szkole wychowania fizycznego. Najmłodsi uczestnicy mogli także korzystać z placu zabaw na terenie szkoły. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa – każdy los wygrywał!!!

                Inne atrakcje zapewniły dzieciom firmy i organizacje, które czynnie włączyły się  w organizację Rodzinnego Pikniku:

            - Edubale - pokaz poprowadziła dr Sara Wawrzyniak, asystent w Katedrze Zespołowych Gier Sportowych - Zespół Gier Edukacyjnych z Piłką z Akademii Wychowania Fizycznego  we Wrocławiu,

            - Firma ProAktive - pokaz tenisa ziemnego,

            - Sieciaki.pl - pan Artur Maciąg zaprosił wszystkich chętnych  do strefy dobrej zabawy związanej z bezpiecznym internetem,

            - Centrum Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Promena” – pani Weronika Adamus prowadziła zabawy rozwojowe dla dzieci,

            - Klub Motocyklowy, 

            - firma SKOK, oddział Oborniki Śląskie, która obok sceny miała swoje stoisko.  

               Wszystkim serdecznie dziękujemy, bo dzięki wymienionym firmom, organizacjom i licznym sponsorom wszyscy mogli się doskonale bawić.

               Podczas Pikniku funkcjonował bufet szkolny, przygotowany przez rodziców. Można było zjeść kiełbaski, bigos, gofry, lody, napić się oranżady, kawy czy herbaty i spróbować pysznego ciasta upieczonego przez rodziców.

               Dzięki słonecznej pogodzie i zaangażowaniu rodziców impreza przebiegła pomyślnie. Zarówno rodzice jak i dzieci świetnie się bawili podczas Pikniku.

               Tego typu festyny z pewnością pozytywnie wpływają na wzmocnienie więzi rodzinnych, integrują rodziców z placówką, do której uczęszcza ich dziecko. Są doskonałą okazją do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu i promują wizerunek szkoły.

               Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację i licznie przybyłym uczestnikom.

            Zdjęcia z imprezy można obejrzeć w albumie fotograficznym.

          •   

                 Dyrekcja obornickiego Gimnazjum zaprasza na spotkanie informacyjne dla Rodziców i Dzieci, które od nowego roku szkolnego 2017/2018, będą uczniami Szkoły Podstawowej nr 1. Odbędzie się ono we wtorek 20 czerwca 2017 roku o godzinie 17.00. 

             

             

        • Ogólnopolski Konkurs Historyczny – etap centralny
          • Ogólnopolski Konkurs Historyczny – etap centralny

          •   W dniach 1- 3 czerwca 2017r. w Warszawie, odbył się centralny etap Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im.majora Marka Gajewskiego „Losy Żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768 – 1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego”, w którym uczestniczył uczeń naszej szkoły Mateusz Pażyra.

             

               W tym roku program konkursu był bardzo napięty, organizatorzy zapewnili uczniom i ich opiekunom wiele atrakcji. Zwiedzano Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Niepodległości, Sejm i Senat, Belweder. W drugim dniu uczniowie, w asyście Kompani Honorowej Wojska Polskiego złożyli kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

             

              Podsumowanie konkursu, w tym roku odbyło się w Łazienkach Królewskich, w Szkole Podchorążych – tu, gdzie w 1830r. rozpoczęło się powstanie listopadowe. Uroczystość rozpoczęto od odśpiewania Hymnu Narodowego. Gratulacje wszystkim składali m.in. Wiceminister Edukacji Narodowej – Maciej Kopeć, wnuk Marszałka Józefa Piłsudskiego - Krzysztof Jaraczewski, profesor – Grzegorz Nowik. Mateusz zaprezentował się wspaniale, zdobył tytuł laureata etapu centralnego, otrzymał dyplomy, cenne nagrody książkowe i medal od Stowarzyszenia Klubu Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari.

            Za ogromne wsparcie i pomoc w przygotowaniach do konkursu serdecznie dziękuję Rodzicom Mateusza.

            Magdalena Kozłowska - Szewczyk

             

          •    Podobnie jak w ubiegłym roku nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam!”, której pomysłodawcą i organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Głównym celem tej akcji połączonej z konkursem jest promocja czytelnictwa wśród dziecii młodzieży. Z tej okazji kółko teatralne zaprezentowało przedstawienie pt. „Baśniowy ambaras” przygotowane pod kierunkiem Magdaleny Lewandowskiej. Czwartoklasiści wcielili się w nim w role bohaterów baśniowych, którzy postanowili opuścić swoje bajki, a wszystko przez to, że dzieci coraz rzadziej po nie sięgają. Na szczęście sytuację uratowała Dobra Wróżka z pomocą Jasia i Małgosi oraz Pani Bajeczki.

                Zgromadzeni w sali uczniowie pochwalili się przyniesionymi  przez siebie ulubionymi  książkami oraz zaśpiewali wspólnie z piątoklasistami piosenkę podpowiadającą dobry sposób na nudę czy stres.

               W drugiej części p. Ewa Borowska-Gancarek opiekująca się szkolną biblioteką wręczyła wraz z panią dyrektor Jolantą Dudczenko dyplomy oraz nagrody książkowe, a otrzymali je  Najlepsi Czytelnicy roku szkolnego 2016/17, którzy przeczytali najwięcej książek oraz Przyjaciele Biblioteki – dzieci, które przyczyniły się do promocji czytelnictwa w szkole.

        • Dzień Rodziny w klasie 1a i 1b
          • Dzień Rodziny w klasie 1a i 1b

          • Kiedyś mama mi mówiła,

            Że w rodzinie drzemie siła.

            Warto o tym się przekonać,

            By życiowe trudności pokonać.

            Jaka moja jest rodzina?

            Całkiem zgrana to drużyna.

               Klasa 1a i 1b wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami wspólnie spędzili czwartkowe popołudnie na wspólnej zabawie. Dzień Rodziny przebiegał w atmosferze uśmiechu. Dzieci zatańczyły oraz zaśpiewały dla swoich najbliższych. Podczas wspólnej zabawy nie zabrakło tańców, konkursów zarówno dla dzieci jak i dla ich rodzin. 

            Zdjęcia z imprezy w albumie.

          • Drodzy Rodzice, Szanowni Państwo!

               Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich prosi o niepoddawanie się negatywnym emocjom w   sprawie myszoskoczków, gdyż na portalach społecznościowych umieszczone są   nieprawdziwe informacje. Zapewniamy, że szkoła zareagowała adekwatnie do sytuacji, powiadamiając również odpowiednie instytucje. Ze względu na charakter sprawy w chwili obecnej nie możemy sobie pozwolić na bardziej obszerne komentarze. Dajmy naszym dzieciom przykład, biorąc odpowiedzialność za wypowiadane słowa i wyrażajmy się z szacunkiem o drugim człowieku.

             

                                                                      Dyrektor szkoły

                                                   Jolanta Dudczenko

        • Dzień Dziecka w plenerze
          • Dzień Dziecka w plenerze

          •    Klasy 1a, 1b, 2b i 3b wraz z wychowawczyniami postanowiły spędzić Dzień Dziecka w Rudzie Żmigrodzkiej. Miejscowość ta znajduje się w dolinie Baryczy. Jest to prawdziwe królestwo ptaków i bobrów, raj dla miłośników przyrody i największy kompleks stawów w Europie. To naturalna ostoja ciszy  i spokoju, gdzie można poczuć rytm prawdziwie dzikiego świata roślin  i zwierząt.

              Tę wyjątkową krainę mogliśmy poznać dzięki Paniom ze Stowarzyszenia działającego w Rudzie Żmigrodzkiej. Poprowadziły nas ścieżką edukacyjną, gdzie na specjalnie przygotowanych stanowiskach mogliśmy zobaczyć poroża jeleni i danieli, futra lisa i kuny. Zobaczyliśmy, jak bobry radzą sobie  z potężnymi drzewami, które po „działaniu” ich zębów pękają jak zapałki.

              Po marszu między stawami czekał na nas poczęstunek: kiełbaski z grilla i drożdżowe bułeczki, które musieliśmy sami sobie upiec nad ogniskiem. Smakowały wyjątkowo!!!! Kto miał jeszcze siłę, mógł pobawić się na placu zabaw, zagrać w piłkę nożną lub koszykówkę.

            To był wyjątkowo radosny dzień.

            Zdjęcia z wycieczki można obejrzeć w albumie fotograficznym.