• Zebranie rodziców
     • Zebranie rodziców

     •   Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych na spotkanie, które odbędzie się 24 sierpnia br. o godz. 16.30 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

     • DRODZY RODZICE !!!

     •    W Szkole Podstawowej Nr 2 w Obornikach Śląskich i w Integracyjnym Żłobku Miejskim „Pod Grzybkiem” w Obornikach Śląskich od roku szkolnego 2018/2019 będzie prowadzone 

      WCZESNE WSPOMAGANIE ROZWOJU DZIECKA

      Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka jest to zintegrowany system oddziaływań profilaktycznych, diagnostycznych, leczniczo – rehabilitacyjnych i terapeutyczno – edukacyjnych, prowadzony przez interdyscyplinarny zespół specjalistów.

      Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka ma na celu pobudzanie i stymulowanie ruchowego, poznawczego, emocjonalnego i społecznego rozwoju dziecka od chwili wykrycia u niego niepełnosprawności do czasu podjęcia nauki w szkole czyli od 0 do 8 roku życia.

      Dzieci przyjmowane będą na podstawie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju, wydanej przez Zespół Orzekający w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

      Zespoły Wczesnego Wspomagania Rozwoju  gwarantują każdemu dziecku (z opinią  o wczesnym wspomaganiu rozwoju) bezpłatne, specjalistyczne wsparcie i stymulację rozwoju.

      OFERUJEMY:

       • indywidualną terapię psychologiczną i pedagogiczną
       • indywidualną terapię logopedyczną
       • rehabilitację ruchową
       • terapię integracji sensorycznej

         Zajęcia odbywać się będą w Szkole Podstawowej Nr 2 w Obornikach Śląskich, ul. Wyszyńskiego 24 i w Integracyjnym Żłobku Miejskim „Pod Grzybkiem” w Obornikach Śląskich, ul. Kasztanowa 2.

      Zapisy rozpoczną się od 16 sierpnia wyłącznie w  Szkole Podstawowej Nr 2.

      Zajęcia w Żłobku będą prowadzone na zlecenie Szkoły.

    • Jak szybko płynie czas...
     • Jak szybko płynie czas...

     •    Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców z wszystkich grup na uroczystość zakończenie roku przedszkolnego, która odbędzie się w piątek 29 czerwca br. o godz. 10.00 w sali gimnastycznej naszej szkoły.

     • Wakacje...

     •     

           Po dziesięciu miesiącach ciężkiej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji: odpoczynku od ćwiczeń, zeszytów, ławki szkolnej, dzwonka, porannego wstawania.

          Na ten czas życzymy Wam udanego wypoczynku. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami. Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, opaleni i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

           Życzymy wszystkim Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

                                                                                           Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2

    • Podziękowanie
     • Podziękowanie

     •    Każde przedsięwzięcie, które wywołuje uśmiech na twarzy dziecka i jego radość jest bezcenne. Wsparcie ze strony Rodziców, życzliwość oraz zaangażowanie i praca na rzecz szkoły to ogromna pomoc w kształceniu i wychowaniu naszych uczniów. Serdecznie dziękujemy za owocną współpracę, zaangażowanie w realizację projektów i  pomoc okazaną naszej placówce. Ogromne podziękowania składamy na ręce Pani Agnieszki Pisuli – Lewandowskiej - Przewodniczącej Rady Rodziców naszej szkoły oraz całej Radzie Rodziców za całoroczną pracę w roku szkolnym 2017/2018.

         Serdecznie dziękujemy naszym darczyńcom  za  okazaną  pomoc rzeczową. Dziękujemy  za  ofiarność, zrozumienie, życzliwość  i zaangażowanie w życie naszej szkoły.

      Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

      Szkoły Podstawowej Nr 2

     • Rusza program rządowy "Dobry Start" - 300 zł dla ucznia.

     • 1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny.

      Więcej wiadomości w ulotce, którą możesz pobrać

     • Uwaga!

     •      Informujemy, że od dnia 15.06.2018 r. zmieniła się szata graficzna strony internetowej naszej szkoły.

     • Zapraszamy na...

     • Zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018,

      które odbędzie się  22 czerwca 2018 r. (piątek)  w sali gimnastycznej naszej szkoły.

      godz. 8.00 – klasy IV – VII,

      godz. 9.30 – Msza św. w Kościele parafialnym dla wszystkich uczniów,

      godz. 10.30 –  klasy I – III.

      Tego dnia odjazdy uczniów do poszczególnych miejscowości o godz. 11.30.

     • Uwaga!

     •        Bardzo prosimy wszystkich Uczniów i Rodziców o zabranie pozostawionych w szkole ubrań  i opróżnienie szafek indywidualnych do dnia 29 czerwca br.

       

     • PIKNIK SPORTOWY

     •         Zapraszamy  klasy 4-7 na piknik, który odbędzie się w czwartek 21 czerwca 2018r. Prosimy o zaopatrzenie się w karimaty lub koce piknikowe oraz przygotowanie i  zabranie ze sobą zdrowych przekąsek i napojów.  

      W programie rozgrywki:

      - w ringo ( klasy IV )

      - kwadranta ( klasy V )

      - piłkę siatkową - plażową ( klasy VI, VII )

      Wszystkich uczestników obowiązuje strój sportowy i dobre humory:))

                                                                                                                      ZAPRASZAMY!

     • Bezpieczny wypoczynek

     • "Szanowni Państwo,

      Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych,

      zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach.(…)

        Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało specjalny „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowanie jest dostępne na stronie internetowej ministerstwa. Można w nim znaleźć wszystkie najważniejsze informacje, istotne dla rodziców i opiekunów, dotyczące przygotowań do wyjazdów na letni wypoczynek.

          Warto również przypomnieć adres strony www.wypoczynek.men.gov.pl, na której znajduje się baza wypoczynku. Dzięki stronie w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. (…)

      Życzę Państwu, aby tegoroczny wypoczynek przebiegał w bezpiecznych warunkach.

      Przekazuję życzenia spokojnych wakacji."

                                                                                Z poważaniem

                                                                               Anna Zalewska

                                                                    Minister Edukacji Narodowej

       

     • Przyroda i czas

     •     Na zdjęciach widzimy zmiany jakie zachodzą w naszym otoczeniu wraz ze zmianami pór roku, zmiany ludzkiego ciała wraz z upływem czasu czy tempa rozkładu żywej materii, np. banana lub chleba. Serdecznie polecamy obejrzenie prac zamieszczonych w holu i na korytarzu.

                                                                                    Karolina Wierdak- Choroś

     • Dzień Rodziny w 1a

     • Dzień Rodziny w klasie 1a upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Rodzinna impreza pod hasłem "Baw się z nami!!!" zgromadziła rodziców, rodzeństwo, a nawet babcie i dziadków. Pierwszaki śpiewały i tańczyły dla swoich najbliższych. Podczas wspólnej zabawy nie zabrakło wspólnych tańców i zabaw. Każdy uczeń przygotował prezent niespodziankę dla swoich rodziców.

          Święto Rodziny to nie tylko okazja, aby rodzice mogli się zatrzymać i spędzić czas ze swoją pociechą, ale także miły akcent przed zakończeniem roku szkolnego.

     • Pierwszaki w odwiedzinach u strażaków

     • Uczniowie klasy 1a odwiedzili Powiatową Straż Pożarną w Trzebnicy, aby poznać trudną pracę strażaków i wzbogacić swoją wiedzę na temat zagrożeń. Panowie strażacy stanęli na wysokości zadania i nie szczędzili dzieciom licznych atrakcji…

            Pierwszaki wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz o akcjach ratowniczo - gaśniczych. Mogły z bliska zobaczyć i dotknąć niemal każdej rzeczy. Strażacy pokazali dzieciom wozy strażackie oraz sprzęt ratowniczy. Zademonstrowali również działanie samochodu z wysięgnikiem do zadań na wysokościach. Wielką atrakcją była możliwość  rozwijania i zwijania węży strażackich,  przymierzania elementów stroju strażackiego, wejście do wozów  oraz próba gaszenia fikcyjnego pożaru. Uczniowie mieli  też możliwość  zobaczenia stanowiska dowodzenia, gdzie służbę miał tego dnia tata Kajtka. Atrakcji było naprawdę wiele!

          Po tak ciekawej wycieczce, wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że zawód strażaka mimo swojej trudności bardzo im się podoba, a niejedno z nich w przyszłość chciałoby pracować w tym zawodzie.

      Dziękujemy Urzędowi Gminy w Obornikach Śl. za udostępnienie autobusu na tę dydaktyczną wycieczkę.

     • Zgadnij kto to?

     •    W ramach zajęć wychowania do życia w rodzinie,  w klasie 6a odbyły się ciekawe zajęcia.  Każdy chętny przyniósł na lekcję swoje zdjęcie z lat wczesnego dzieciństwa.  Wszyscy starali się odgadnąć, kogo przedstawia dana fotografia. Nie było łatwo rozpoznać uczniów! Młodzież wybrała trzy fotografie, a uczniowie na nich otrzymali miano ”Największych słodziaków”- byli  to…………... ciekawe czy rozpoznajesz ich twarze!?

        

       

      Wspólna zabawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i przyniosła nam wszystkim dużo uśmiechu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                          A.Grodzińska                                                                                                                              

    • Karta rowerowa
     • Karta rowerowa

     •     Od początku roku szkolnego uczniowie klas czwartych przygotowywali się do egzaminu na kartę rowerową. Poznawali przepisy ruchu drogowego, zasady udzielania pierwszej pomocy, nauczyli się znaków pionowych i poziomych oraz zapoznali się z budową roweru. Ukończony dziesiąty rok życia, odpowiednia wiedza oraz umiejętność jazdy na rowerze były konieczne, aby uczniowie mogli przystąpić do egzaminu składającego się z części teoretycznej i praktycznej.

            13 czerwca pod okiem Egzaminatora z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z Wrocławia  oraz policjantów sekcji  ruchu drogowego z Komendy Powiatowej w Trzebnicy odbył się sprawdzian umiejętności praktycznych. Każdy przygotował się do jazdy-obowiązkowo uczniowie ubrali się w kaski i kamizelki odblaskowe. Jazda po Mobilnym Miasteczku pozwoliła uczniom sprawdzić się w różnych sytuacjach, które mogą spotkać ich na drodze.  Symulacja prawdziwych ulic ze znakami dała możliwość poznania zasad ruchu drogowego i nabycia płynności w poruszaniu się zgodnie z obowiązującymi zasadami.  Miasteczko posiadało najważniejsze elementy spotykane na prawdziwych drogach, takie jak rondo, skrzyżowanie z drogą podporządkowaną, przejście dla pieszych oraz skrzyżowanie, przed którym należy dostosować się do znaku STOP.

        

        

          Wszyscy uczniowie, świetnie poradzili sobie z jazdą i uzyskali pozytywny wynik z egzaminu.   Mam nadzieję, że  nasi rowerzyści będą pamiętali  przede wszystkim o  zachowaniu bezpieczeństwa będąc uczestnikami ruchu drogowego.

                                                                                                         Anna Grodzińska

           

    • Klasy 3 na wycieczce
     • Klasy 3 na wycieczce

     • Dzień 1

          Rano uśmiechnięci i zadowoleni wyruszyliśmy do Skalnego Miasta w Adsprach, gdzie podziwialiśmy fantastyczny kamienny labirynt wyrzeźbiony siłami natury. Na miejscu spędziliśmy kilka bardzo aktywnych godzin wspinając się po skałach. Pokonując kilkadziesiąt schodów w górę a potem kilkadziesiąt w dół dotarliśmy do przystani, gdzie zacumowany był „Titanic 2”.   Wyruszyliśmy w rejs łodzią po Skalnym Jeziorze. Wieczorem dotarliśmy do Karpacza, gdzie czekała na nas przepyszna obiadokolacja. Po zakwaterowaniu w pokojach mieliśmy lekcję wiązania węzłów przydatnych na co dzień. Zmęczenia, ale zadowoleni i pełni wrażeń udaliśmy się na zasłużony odpoczynek. Z niecierpliwością czekamy na kolejny dzień wycieczki.

      Uczniowie klas trzecich

    • Wycieczka klas drugich
     • Wycieczka klas drugich

     •  

           Dnia 11.06.2018 roku klasa II a i II b wybrały się pieszo  na dwudniową wycieczkę do schroniska w Kuraszkowie. Podczas gier i zabaw integracyjnych przy ognisku dzieci doskonale się bawiły. Wieczorem odbyła się piżama party z wychowawczyniami oraz panią Asią.  A wspólnie spędzony czas na pewno zostanie w naszej pamięci .

    • Jak nie czytam, jak czytam !
     • Jak nie czytam, jak czytam !

     •     W piątek 8 czerwca uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji masowego czytania  „Jak nie czytam, jak czytam”. Akcja mała  na celu promocję czytania  książek wśród uczniów, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo. Uczniowie wraz z wychowawczyniami czytali książki, przyniesione z domu, wypożyczone z biblioteki szkolnej lub klasowego kącika czytelniczego. Jedni wybrali się na piknik z książką inni czytali w salach. Czytaliśmy w plenerze wśród zieleni na podwórku szkolnym, w parku, na łące. Wspólne czytanie książek odbyło się na kocach lub karimatach.  Letnia pogoda i miła atmosfera, przyczyniła się do tego, że uczniowie zaczytali się w przygodach książkowych na całą lekcję i przerwę śródlekcyjną. Ustanawianiu rekordu czytania w jednym momencie "towarzyszyła" sesja fotograficzna, która jest jednym z elementów wymaganych przez organizatorów w ramach sprawozdania z przeprowadzenia akcji.

       

      Z książką można miło spędzić czas!

      Za rok znowu weźmiemy udział w akcji masowego czytania.

      W  ubiegłym roku  1 czerwca 2017 r. ustanowiono rekord Polski  w jednoczesnym czytaniu, wynoszącym 459 409 osób. Nie znamy jeszcze wyników z tego roku.

      Zdjęcia z akcji w albumie fotograficznym