• Gratulacje dla Idy

•    Uczennica klasy VIII Ida Pankiewicz uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego zDolny Ślązak. Jest to prestiżowy konkurs przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych, realizowany w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Uzyskany tytuł uprawnia uczennicę do zwolnienia z danego zakresu odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty oraz do przyjęcia w pierwszej kolejności do wybranej szkoły ponadpodstawowej. Brawo!

• Pomagamy Ingusi!

•   Drodzy Państwo! Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie okazane podczas szkolnego kiermaszu dla Ingusi😍️ Wiedzieliśmy, że zawsze możemy na Państwa liczyć💪👍 i tym razem się nie zawiedliśmy. Akcja trwa dalej i dlatego bardzo prosimy wszystkich, którym nie jest obojętny los Ingi, o upieczenie ciast, babeczek, ciasteczek lub inny pyszności na Jarmark, który odbędzie się 9 kwietnia w godz. 12-17 na parkingu przy Urzędzie Gminy. Wszystkie smakołyki i rękodzieło prosimy przynieść na godz. 11 na nasze stoisko przy Urzędzie. A w godz. 12.00 -17.00 zapraszamy całe rodziny do udziału w Jarmarku💪😃 Dobro wraca, a jeden dobry uczynek może zmienić wszystko.️ Z góry dziękujemy za pomoc i zaangażowanie😘😘😘

• BRAWO Jaśminko!

•       Jaśminka  to  pierwsza  dziewczyna  w  klasie  2a,  która  odważyła  się  stanąć  za  biurkiem  nauczyciela      i  poprowadzić  zajęcia.  Pomimo  dużej  tremy  opowiadała  o  najciekawszych  rasach  psów – o najmniejszych  i największych, o psach z najdłuższymi włosami, o takich bez sierści oraz o najbardziej agresywnych rasach.

Najwięcej emocji wzbudził pies, który trafił do Księgi rekordów Guinessa” ze względu na najdłuższe uszy – ponad 30 cm długości. Dzięki Jaśmince wszyscy dowiedzieli się, jak nazywa się nauka o psach i przypomnieli sobie, jakie są obowiązki właścicieli psów. Na zakończenie każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując krzyżówkę. Jaśminka pamiętała też o nowych koleżankach z klasy i najważniejsze informacje w prezentacji przetłumaczyła na język ukraiński. BRAWO Jaśminko!

• Co dalej ósma klaso?

• Uczniowie klas 8 w środę 30.03 udali się do Trzebnicy do szkół ponadpodstawowych na tzw.drzwi otwarte. Otrzymaliśmy oferty kierunków między innymi technik logistyk, technik informatyk. Następnie pojechaliśmy do Liceum Ogólnokształcącego gdzie pod okiem starszych uczniów zostaliśmy oprowadzeni po szkole. Tutaj również pokazano nam ciekawe zajęcia, kalambury, memory, quizy fizyczne. Zobaczyliśmy doświadczenia chemiczne.

• Klasa 1a poznaje smaki

• Ciekawe, czy wszyscy wiedzą, gdzie rozmieszczone są kubki smakowe na naszym języku? Uczniowie klasy 1a już to wiedzą.