• Wycieczka klasy 7a

          • 7a pojechała pociągiem odwiedzić Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Ślazowej we Wroclawiu, które na co dzień wspiera nasza szkoła. Uczniowie mogli zobaczyć jak funkcjonuje placówka. Dziękujemy bardzo za oprowadzenie nas.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

            Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

          • O Odysei w naszej szkole słów kilka…

          • Rozpoczęliśmy przygodę w międzynarodowym programie fundacji Odyssey of the Mind uczącym kreatywnego myślenie i współpracy w grupie.​​​​​​​

            " WYOBRAŹNIA JEST WAŻNIEJSZA NIŻ WIEDZA "
            (Albert Einstein)

            Cel zajęć:
            Stawiamy przed dziećmi nietypowe wyzwania, uczymy jak „wychodzić poza schematy”, tworzymy oryginalne zadania, pozwalające poznać swoje mocne strony oraz twórczo rozwiązywać problemy i współdziałać z innymi.

            O co chodzi w Odysei?
            Odyseja Umysłu to międzynarodowy konkurs edukacyjny, w którym rokrocznie bierze udział kilkaset tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją konkursu od 2003 roku sprawuje Minister Edukacji Narodowej.
            Jesienią publikowanych jest 5 Problemów Długoterminowych. Drużyna wybiera jeden z nich, a później przez kilka miesięcy sama projektuje, przygotowuje i udoskonala jego rozwiązanie, które wiosną zaprezentuje na konkursie w formie 8-minutowej inscenizacji. Zespół musi się także zmierzyć z Problemem Spontanicznym, którego treści nie zna do ostatniej chwili, a rozwiązanie tworzy w zaledwie kilka minut. Odyseusze współzawodniczą w czterech kategoriach wiekowych. Zwycięzcy finału krajowego w każdej z nich mogą reprezentować Polskę na Finałach Światowych w USA.

            Jak Program wygląda w praktyce ?
            Drużyny liczą do 7 osób i reprezentują szkoły bądź inne placówki edukacyjne. Nad pracą każdego zespołu czuwa trener, który integruje uczestników i koordynuje ich wysiłki, ale nie narzuca dzieciom swoich pomysłów.

            Jak powstaje drużyna?

            We wrześniu odbyły się otwarte zajęcia i udało się stworzyć dwie drużyny.

            Życzmy sobie powodzenia!

            Więcej informacji znajdziecie na stronie http://odyseja.org/ 

          • O bajkach w 2a

          • Dzisiaj uczniowie klasy 2 a dołączyli do obchodów Światowego Dnia Postaci z Bajek, które przypada na 5 listopada, czyli w dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rozpoznawali tytuły bajek po piosence, bawili się w kalambury, w telewizorach wykonali ilustrację ulubionej bajkowej postaci a na koniec napisali biegające dyktando z postaciami z bajek w roli głównej.

            Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

          • Czwartoklasiści z wizytą na poczcie

          • W miniony piątek klasa 4 b w ramach lekcji matematyki udała się na pocztę. Dzieci w grupach uzupełniały blankiety przekazów, a także zbierały informacje na temat kosztów znaczków i przesyłek pocztowych. Najlepiej wypisany przekaz posłużył do wpłaty kwoty uzbieranej przez uczniów na schronisko dla zwierząt. Ponadto czwartoklasiści wysłali własnoręcznie wykonane na lekcjach języka polskiego kartki. Uczniowie zostali bardzo miło przyjęci przez pracowników Poczty Polskiej w Obornikach Śląskich, którzy cierpliwie odpowiedzieli na wszystkie pytania, a pani Beata zajmująca się ubezpieczeniami pocztowymi poczęstowała grupę cukierkami. To była bardzo ciekawa lekcja.

          • ŚWIATOWY DZIEŃ POSTACI BAJEK

          •   4 listopada klasa 1a obchodziła jedno z najsympatyczniejszych świąt – Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek! U dorosłych wywołuje miłe wspomnienia, a u dzieci… w zasadzie zawsze jest aktualne. Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy są nieodzownym elementem dzieci.

            Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

          • Spotkania z regionalistami

          •     W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości RP, 3 listopada 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbyło się spotkanie klas ósmych z regionalistami Panem Piotrem Kucznirem i Panem Ryszardem Kosakowskim. Przedstawili oni uczniom drogę Polski do niepodległości.

            Przypomnieli jak doszło do utraty suwerenności i w jaki sposób naród dążył do jej odzyskania. Zaprezentowali także szyfrowanie metodą szyfrów jednorazowych na podstawie najsłynniejszego urządzenia w historii polskiej kryptologii, TgS-1 DUDEK (Dalekopisowe Urządzenie Do Elektronicznego Kodowania). Metoda ta nigdy nie została złamania przez żaden wywiad. Dzięki historii prezentowanej maszyny uczniowie poznali elitę matematyków, którzy tworzyli kiedyś polską szkołę łamaczy szyfrów i dowiedzieli się, że nie tylko karabinem, ale także umysłem i nauką walczono o polską niepodległość.  

            Opowieści o symbolach narodowych wysłuchali też uczniowie klasy 3a. Teraz wiedzą już, jak należy, a jak nie wolno postępować z flagą, dlaczego biały orzeł jest na herbie Polski i o czym trzeba pamiętać śpiewając hymn. Bardzo dziękujemy za te spotkania.