• Aktywna lekcją wychowania fizycznego

•   W Tłusty Czwartek klasy czwarte udały się na zajęcia sportowe do go jump do Wrocławia. Podczas 2-godzinnych zajęć uczniowie skakali na trampolinach, grali w koszykówkę i zjeżdżali na pontonach. Zasłużyli na smacznego paczka.

• Mistrzostwa Gminy chłopców w siatkówce.

•     9 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się zawody gminne w siatkowce chłopców.

Skład naszej druzyny: Dominik R., Marcin J., Olek P., Iwan G., Damian S., Michał T., Kamil. Ostatecznie chłopcy uplasowali się na 4 miejscu, a tak mało brakowało do....2.

• Rada Rodziców SP Nr 2 ma kolejną dobrą informację!

•    W ubiegły piątek, 2 lutego, Starostwo Powiatowe w Trzebnicy ogłosiło wyniki otwartego konkursu ofert na wspieranie zadań publicznych powiatu trzebnickiego w roku 2024.

Wniosek Rady Rodziców (złożony za pośrednictwem Fundacji Żaczek) otrzymał dotację w wysokości 4 000,00 zł. na realizację zadania „Festiwal w przestrzeni OD-DO na terenie powiatu trzebnickiego”.

Cieszymy się bardzo, bowiem gromadzimy fundusze na nasz festiwal, który zaplanowany został na dzień 8 czerwca 2024 r. Będzie to nic innego, jak świętowanie Dnia Dziecka w innej niż dotychczas odsłonie. Niemniej jednak w równie uroczystej, urozmaiconej i słodkiej tonacji.

Nasz Festiwal wsparł również Bank Spółdzielczy w Obornikach Śląskich – przekazując Radzie Rodziców 500 zł. darowizny na ten cel. Serdecznie dziękujemy !!!!

Warto wspomnieć, że Festiwal zaplanowany został na dzień zakończenia projektu zagospodarowania przestrzeni, po to by uczcić w sposób szczególny zwieńczenie realizacji inwestycyjnego zadania, jak również dać ogromną radość dzieciom i całym rodzinom. Będzie zwieńczeniem wysiłku i współpracy. I to w okolicach cudownej daty Dnia Dziecka. Bowiem to w ręce dzieci i młodzieży zostanie oddana nowa przestrzeń. Przestrzeń OD – DO.

Wnioski w imieniu Rady Rodziców i Fundacji napisała i złożyła Agnieszka Szot.

• Antek i Tytus, Romek i ATomek

•    Antek Szymański z kl. 3a przygotował i poprowadził ciekawą lekcję na temat bohaterów komkisu „Tytus, Romek i ATomek” autorstwa Henryka Jerzego Chmielewskiego, ps. Papcio Chmiel. Przedstawił on niezwykłe wynalazki profesora Talenta i opowiedział o niesamowitych przygodach trójki przyjaciół: Tytusa, Romka i Atomka, czyli dwójce chłopców, którzy zaprzyjaźnili się z małpiszonem o wdzięcznym imieniu Tytus.

Miał on niesamowitą zdolność pakowania się w kłopoty i zawsze z opresji ratowali go jego dwaj przyjaciele, Romek i Atomek. To była wspaniała lekcja z serii „Powrót do przeszłości” a Antek w ciekawy sposób zachęcił wszystkie dzieci do czytania komiksów

• Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej halowej dziewcząt i chłopców

•    1 lutego w SP 1 w Obornikach Śl. odbyły się Mistrzostwa Gminy w piłce nożnej halowe dziewcząt i chłopców klas 4 - 6 oraz 7 - 8. Nasza szkoła uplasowala się na miejscach:

Chłopcy klas 4 - 6 - miejsce I

Dziewczęta klas 4 - 6 - miejsce II

Chłopcy klas 7 - 8 - miejsce III

Składy drużyn

Dziewczęta mlodsze: Martyna P., Benita B., Ola K., Ewa J., Hania D., Milena K., Wiktoria T., Paula W., Magda G. Chłopcy mlodsi: Kuba S., Adrian K., Tobiasz, Krystian, Łukasz, Kacper K., Dawid M., Piotr R., Piotr K.      Chłopcy starsi: Michał L., Marcin J, Alan P., Olek, Michał T., Kuba I., Iwan, Dominik, Tomek.

Gratulujemy!