• Gratulujemy!

          • Miło nam poinformować, że aż 8 uczniów naszej szkoły otrzymało Stypendium Burmistrza Obornik Śląskich. 6 marca w OOK odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów gratulacyjnych.      

            Stypendium naukowe otrzymali: Filip Szemiel, Marianne Dehue, Pola Kowalik, Antoni Smug, Olga Nowak.

            W kategorii Stypendium sportowe: Aleksandra Kotowska, Aleksander Kieler, Iwan Garbacz.

            Gratulujemy!  

            Więcej zdjęć w Albumie fotograficzny.

          • SZKOLNY KONKURS CHEMICZNY  MISTRZ UKŁADU OKRESOWEGO PIERWIASTKÓW CHEMICZNYCH

          • 6 marca 1869 zaprezentowany został światu po raz pierwszy układ okresowy pierwiastków chemicznych. W dniu 155 rocznicy  tego wydarzenia nasi uczniowie wzięli udział w Szkolnym Konkursie Chemicznym MISTRZ UKŁADU OKRESOWEGO PIERWIASTKÓW CHEMICZNYCH. Dla uczniów klas VII oraz VIII była to doskonała okazja, by sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności dotyczące pierwiastków chemicznych w oparciu o informacje, jakie można uzyskać na podstawie układu okresowego. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 20 zadań zamkniętych oraz otwartych w czasie 60 minut. Zadania konkursowe sprawdzały umiejętność praktycznego wykorzystania układu okresowego pierwiastków chemicznych w odniesieniu m.in. do budowy atomu, konfiguracji elektronowej pierwiastków, charakteru pierwiastków, wiązań chemicznych. Na podstawie uzyskanych punktów wyłoniono spośród ośmiorga uczestników laureatów konkursu.

            Największą ilość punktów oraz tytuł MISTRZA UKŁADU OKRESOWEGO PIERWIASTKÓW CHEMICZNYCH uzyskała Jagna z klasy VIIA, która otrzymała dyplom, upominki oraz książkę.

            Laureatami konkursu zostali również: Olga z klasy VIIIB oraz Michał z klasy VIIA, którzy zajęli II miejsce ex aequo uzyskując tytuł  I wiceMISTRZA UKŁADU OKRESOWEGO PIERWIASTKÓW CHEMICZNYCH, a także Kuba z klasy VIIIB, który plasując się na III miejscu uzyskał tytuł II wiceMISTRZA UKŁADU OKRESOWEGO PIERWIASTKÓW CHEMICZNYCH. Zdobywcy miejsc II i III otrzymali dyplomy oraz upominki.

            Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział oraz drobne upominki w postaci przyborów szkolnych oraz zakładki tematycznej z chemii. Po wręczeniu dyplomów na wszystkich czekało słodkie małe co nieco.

            Wszystkim dziękujemy za udział oraz gratulujemy ogromnej wiedzy!! Mamy nadzieję, że towarzyszyły Wam pozytywne emocje, a udział w konkursie był przyjemnym wyzwaniem i cennym doświadczeniem.

            Nagrody w konkursie przekazane zostały przez organizatora, opiekuna Szkolnego Koła TPD –  p. Kasię oraz bibliotekę szkolną – p. Ewę. Za udział w komisji konkursowej dziękujemy p. Karolinie.

             

            Organizator konkursu: M. Matusiak-Kucharska

            Tu możesz zobaczyć film.

          • Konkurs recytatorski klas 3

          •    

              7 marca w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski dla klas III. Siedmioro uczniów recytowało wiersze Jana Brzechwy. Jury – nauczyciele w składzie: pani Agata Krasucka, pani Bożena Kalinowska i pani Ewa Borowska - Gancarek, po wysłuchaniu wszystkich recytatorów wyłoniła następujących zwycięzców:

            I miejsce: Marlena Dzierżek - kl. 3b

            II miejsce: Antoni Rybicki - kl. 3a

            III miejsce: Aurelia Zielińska - kl. 3a

            IV miejsce: ex aequo: Zuzanna Gierek kl. 3a, Viktoria Martyniuk kl. 3b, Milan Szymoniak kl. 3b, Wiktoria Wasylik kl. 3a

            Wszystkim recytatorom dziękujemy za cudowne występy i gratulujemy. Za Marlenkę Dzierżek, która 22 marca będzie reprezentowała naszą szkołę w XXIII Powiatowym Konkursie Interpretacji Poezji Dziecięcej klas III w Zawoni, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

          • Gratulacje dla Ali

          •     5  marca  w Szkole Podstawowej w Wiszni Małej odbył się VIII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla klas IV „Wszystko jest poezją”.  W konkursie tym wzięło udział 13 czwartoklasistów z terenu powiatu trzebnickiego wyłonionych w szkolnych eliminacjach. Tegorocznej edycji przyświecało motto „Nieważne, w którą pójdziesz stronę, ale jakie pozostawisz ślady”. Poziom wszystkich prezentacji był wysoki, a uczestnicy bardzo dobrze przygotowani. Miło nam poinformować, że reprezentująca naszą szkołę Alicja Szymczakz klasy IV a zajęła III miejsce. 

          • Mistrzowie słówek

          • 14 listopada uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie z Języka Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek”. W ubiegłym tygodniu odbyło się uroczyste rozdanie nagród dyplomów.

            Miło nam poinformować, że trzej uczniowie naszej szkoły zdobyli WYRÓŻNIENIE w swoich kategoriach wiekowych zdobywając przy tym 44 z 45 możliwych do zdobycia punktów. Są to: Adam Adamowicz z kl. IVb, Laura Krzystaszek z kl. Vb oraz Zuzanna Książewska z kl. VIIa. Pozostali uczniowie otrzymali dyplom za udział i drobny upominek. Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokich wyników i życzymy dalszych sukcesów! Dzięki udziałowi w konkursie nasza szkoła po raz drugi zdobyła tytuł Innowacyjnej Szkoły.

          • Nasze dziewczyny IV zespołem w powiecie!

          •  

            O mały włos, a byłby medal. Po wyrównanym spotkaniu przegraliśmy z jedną bramką ze szkoła z Prusic, która zakończyła zawody na drugim miejscu. Drugi mecz to już pewne zwycięstwo ze Szkoła z Korzeńska. Dwa następne mecze to porażka z zespołem z Trzebnicy, który był najlepszy na zawodach i zdobył złoty medal. Na koniec derby Obornik Śląskich i również nieznaczna porażka z SP3. Do naszego składu wróciło kilka zawodniczek, które były chore podczas zawodów gminnych. Dzięki temu gra się znacząco poprawiła. Nasze zawodniczki aż paliły się do grania, a to jest dobry prognostyk na przyszłość. Gratulujemy dziewczynom i za rok walczymy o wyższe cele.

          • „Kursk - pomoc, która nigdy nie nadeszła”.

          •    Kolejny raz w rolę nauczyciela wcielił się Janek Wujczak - uczeń klasy 3a. Tym razem przygotował niezwykle ciekawą i wzbudzającą wiele emocji wśród uczniów prezentację o rosyjskim okręcie podwodnym z napędem jądrowym „Kursk”. Inspiracją do podejmowania trudnych a zarazem fascynujących tematów historycznych dla Janka jest pan Rafał Sadowski autor „Podcastów Histortcznych”. Janku, gratulujemy zapału i zamiłowania do historii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zaskakujące nas lekcje.

          • Wyniki szkolnego konkursu "Cyberbezpieczeństwo"

          • Szkolny konkurs ph,: Cyberbezpieczeństwo, to jedna z części składowych inicjatywy, która dotyczy tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI). Zajęcia rozpoczęły się 8 stycznia a zakończyły w lutym 2024 r. W ramach tej ogólnoszkolnej akcji grupa uczennic z klasy 5b w składzie: Monika Vasileva, Pola Kowalik, Aleksandra Delczyk i Laura Krzystaszek, które zgłosiły się na ochotnika, pod opieką nauczycieli przeprowadziła w klasach od I do VIII zajęcia z bezpiecznego Internetu. Przedsięwzięcie to było realizowane na lekcjach z wychowawcą, w klasach starszych oraz na zajęciach edukacji informatycznej, w klasach młodszych, tak aby zapewnić wszystkim uczniom dostęp do urządzeń elektronicznych, na których rozwiązywali zadania interaktywne.

            Podczas zajęć prezentowany był materiały w formie pokazu slajdów. Pokaz prezentacji przygotowano osobno dla klas I-III i IV-VIII. Pojawiły się również gry na platformie wordwall.com, które tworzyły jednocześnie mini konkurs. W czasie lekcji prezentowane były krótkie filmiki ze strony cyfrowobezpieczni.pl. Osoby prowadzące zadawały pytania dotyczące obejrzanych przez uczniów treści. Podsumowanie zajęć stanowiły materiały konkursowe przygotowane w postaci graficznych, kolorowych folderów z rebusami i krzyżówkami dotyczącymi cyfrowego bezpieczeństwa, które szkoła otrzymała z gminnego biura Pełnomocnika do spraw uzależnień. Uczniowie mogli rozwiązywać zagadki w szkole lub w domu i dostarczać do nauczyciela informatyki. Następnie oddane prace brały udział w konkursie wewnątrzszkolnym w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III - 32 uczniów i klas starszych IV-VIII - 18 uczniów. Razem 40 uczniów uczestniczyło w naszym szkolnym konkursie.

            Jury składające się z uczniów prowadzących zajęcia oraz z nauczyciela koordynatora akcji, przy ocenie prac brało pod uwagę poprawne oraz kreatywne podejście do rozwiązywanych zadań.

            W konkursie wyłoniono trzech zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

            KLASY MŁODSZE I-III

            • I miejsce Marlena Dzierżek z klasy 3b
            • II miejsce Aniela Smug z klasy 2a
            • III miejsce Jagoda Szczech z klasy 1b

            KLASY STARSZE IV-VIII

            • I miejsce Filip Grobelniak z klasy 5a
            • II miejsce Michał Watras z klasy 4b
            • III miejsce Julia Jedrzejczak z klasy 6a

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu!

            W ramach inicjatywy DBI swoje zajęcia mieli również nauczyciele z naszej gminy w dniu 04.01.2024 r. Nasza szkoła wraz z Fundacją Żaczek działającą przy SP2 w Obornikach Śląskich, zorganizowała trzy godzinną radę szkoleniową ph.: Cyberbezpieczństwo, którą poprowadził gość specjalny, pani Sylwia Nadolska z DODN we Wrocławiu.