Nasi uczniowie na zawodach gminnych zdobyli trzy drugie miejsca na Mistrzostwach Gminy Oborniki Śląskie w Tenisie stołowym.
7a pięknie przygotowana do lekcji biologii....Dziś robimy model płuc....
Rozstrzygnięcie konkursu na logo Rady Rodziców SP nr 2
Miło nam poinformować, że konkurs na „LOGO RADY RODZICÓW” Szkoły Podstawowej nr 2 im. ppor Józefa Krysińskiego w Obornikach Śląskich został rozstrzygnięty.
Napłynęło do nas osiem prac. Każdy z Was miał inny, ciekawy pomysł na promocję Rady Rodziców.
Komisja Konkursowa, po zapoznaniu się ze wszystkimi pracami, postanowiła wybrać logo, które jest autorstwa Dawida Zawadzkiego (z grupy przedszkolnej MISIE) oraz jego mamy:
Uzasadnienie: Praca zaciekawia, jest bardzo prosta i oszczędna w formie, pozbawiona elementów, mogących odciągnąć uwagę od głównego tematu. Logo w pełni zintegrowane z celem konkursu, czytelne, dobrze zbudowane, gotowe do użycia. Nawiązuje w naszym odczuciu do trzech filarów: Rodziców, Szkoły oraz Dzieci.
Dziecięce prace to bardzo wzruszający temat. Z punktu widzenie dorosłego każda praca to efekt pracy młodego bohatera. Dlatego też chcemy wyróżnić wszystkie pozostałe prace. Ich autorami są:
- Jaśmina Sienniak z klasy 3a
- Izabela Zuber z klasy 3a
- Maja Habińska z klasy 3a
- Kajetan Raduchowski z klasy 6a i Jakub Raduchowski z klasy 3a (praca wspólna)
- Lena Nowak z klasy 8a
- Mikołaj Szewczyk z klasy 8a
Są one odzwierciedleniem dziecięcych emocji i wyobraźni. Każda na swój sposób jest cenna i ciekawa. Każda jest inna, co świadczy o Waszym wielkim talencie i pomysłowości. Jesteśmy przekonani, że Wasz kunszt graficzny i estetyczny oraz pasja zostaną nie raz docenione.
Niebawem każdy z Was otrzyma nagrodę i okolicznościowy dyplom.
Piotr i minerały
Opale, ametysty, kwarce, kalcyty, jaspisy, agaty to tylko niektóre z minerałów, o których opowiadał dziś na lekcji Piotr z 3a. A podzielił się z kolegami i koleżankami bardzo ciekawymi wiadomościami o skałach i minerałach, które fascynują ludzi od dawna. Wielu z nich trzecioklasiści mogli się przyjrzeć z bliska, a nawet dotknąć, bo Piotr przyniósł do klasy wiele prawdziwych okazów.
Wszystkim bardzo się podobały skrzące bryłki pirytu podobne do złota (zwanego złotem głupców), używane w jubilerstwie się ametysty i granaty, kolorowe fluoryty, malachity, które w postaci zmielonego proszku w starożytności Egipcjanki używały do malowania powiek. Dzięki Piotrkowi wszyscy wiedzą już, co należy zabrać w teren na poszukiwanie minerałów i gdzie się wybrać. Opowiedział też o tym, jak zrobić własne kryształy. To była niezwykła lekcja! BRAWO Piotruś!
Pomoc dla Milanka
W grudniu 2022 roku Rodzice bliźniaków Ingi i Milanka byli na konsultacji ortopedycznej w Paley European Institute w Warszawie. Po badaniu RTG u Milana stwierdzono problem z kośćmi udowymi. Zabieg, który może poprawić stan Milana, ma polegać na obustronnej osteotomii. Kości udowe stabilizowane zostaną zespoleniem. Lekarze rozważą też okołooperacyjne podanie botuliny. Po operacji Milan musi rozpocząć 3-miesięczną fizjoterapię w ośrodku Paley.
Aby ratować nogi Milanka, o które tak dzielnie walczył, potrzebna jest kosztowna operacja! Termin operacji zaplanowano na 7 czerwca. Niestety cena operacji przekracza możliwości finansowe Rodziców. Rehabilitacje, sprzęt ortopedyczny, wizyty lekarskie, koszty dojazdu dla obu niepełnosprawnych dzieci, pochłaniają wszystkie dostępne środki. Jeśli nie zostanie wykonana l operacja, to nogi Milana będą się coraz bardziej wykrzywiać, a ból wynikający ze spastyki i przykurczy będzie się pogłębiał i dalej niszczył mięśnie i kości chłopca!
My również włączamy się w pomoc uzbierania potrzebnej kwoty. Prosimy o każde możliwe wsparcie.
Link do grupy Licytacje dla Milanka
AKTYWNA PRZERWA
Kolejne sukcesy sportowe SP 2
W czwartek 2 marca reprezentacja naszej szkoły w siatkówce dziewcząt i chłopców zmierzyła się z innymi szkołami w turnieju międzyszkolnym. Dziewczęta klasy 8a pokazały klasę i wysoki poziom techniczny. Chłopcy starali się wygrać każdy mecz trenując zagrywka.
Klasyfikacja końcowa dziewczyn:
SP2 - 1 miejsce
SP3 - 2 miejsce
SP1 - 3 miejsce.
Reprezentacja dziewcząt: Patrycja B., Zosia J., Wiktoria K., Madzia M., Lena N., Nikola P., Ania P., Lena Sz. Martyna W.
Klasyfikacja chłopców:
SP Osolin - 1 miejsce
SP1 - 2 miejsce
SP2 - 3 miejsce
SP3 - 4 miejsce.
Reprezentacja chłopców: Kasjan Ch., Piotr B., Marcin L., Marcin J., Michał N., Szymon P.
GRATULACJE I TRZYMAMY KCIUKI NA ZAWODACH POWIATOWYCH!
Brąz w powiecie!
W dniu 02.03.2023r. odbyły się Mistrzostwa Powiatowe Igrzysk Dzieci w piłce siatkowej "czwórek" chłopców klas VI. W turnieju wzięły udział drużyny z SP2 Trzebnicy, SP Kryniczna, SP Powidzka, SP Czeszowa. Nasza drużyna walczyła bardzo zawzięcie. Poziom gry wszystkich drużyn był dość wyrównany. Zawodnicy mieli bardzo dobre momenty gry, które przeplatały się z prostymi błędami.
Trzeba przyznać, że nasi chłopcy nie odpuszczali i ofiarnie walczyli do ostatniego meczu, który wygraliśmy z gospodarzami zawodów w tie-breku. Ostatecznie wywalczyliśmy brązowy medal. Naszą szkołę reprezentowali: Natan Ch., Iwan G., Karol K., Michał L., Kamil M., Aleksander P., Kajetan R., Dominik R., Damian S., Michał T., Karol Z.
Gratulacje chłopcy!
Lektura w pudełku
Uczniowie klasy 3a przynieśli dziś do szkoły zamkniętą w pudełku książkę „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”. W ten sposób przez ostatnie tygodnie przygotowali się do pracy z lekturą.
A w pudełkach znalazły się w nich przeróżne przedmioty symbolizujące elementy świata przedstawionego w czytanej opowieści: figurki zwierząt, rysunki, notatki, ciekawostki o Grenlandii, informacje o autorze, mydło, które zasmakowało Anarukowi i czekolada, której nie lubił, a nawet szafa z ubraniami Eskimosa. Uczniowie wspaniale wykonali to zadanie, a efekty ich prac można podziwiać na zdjęciach.
550 rocznica urodzin sławnego Mikołaja
Wszyscy wiemy o kim mówi się, że wstrzymał Słońce, a ruszył Ziemię. Oczywiście o Mikołaju Koperniku – polskim astronomie, który udowodnił, że to nie Ziemia stanowi centrum Wszechświata, ale razem z innymi planetami krąży wokół słońca. Najwybitniejszy astronom na świecie urodził się w 1473 roku w Toruniu i 19 lutego obchodziłby 550 rocznicę urodzin ! Jednak czy ktokolwiek kojarzy Kopernika z chemią? Wydaje się takie powiązanie niemożliwe? A jednak…
Pośród licznych pierwiastków istnieje bowiem taki, który został nazwany właśnie nazwiskiem sławnego Mikołaja. Jest to najcięższy pierwiastek w układzie okresowym - 277 razy cięższy od wodoru. Odkryty został w 1996 roku przez naukowców w Centrum Badań nad Jonami Ciężkimi w Darmstadt, którzy zaproponowali dla tego pierwiastka nazwę Kopernik na cześć polskiego astronoma. Co ciekawe swoją nazwę nosi on dopiero od 13 lat, kiedy to 19 lutego 2010 roku Międzynarodowa Unia Chemii Czystej i Stosowanej zatwierdziła dla pierwiastka o liczbie atomowej 112 nazwę Copernicium (w skrócie Cn). W dniu urodzin wybitnego uczonego obchodzimy również Dzień Nauki Polskiej. Ze względu na wyjątkową rocznicę jego urodzin rok 2023 został ustanowiony przez Senat RP Rokiem Mikołaja Kopernika.
Wyniki eliminacji do finału PixBlocks 2022/2023
W dniu 14. lutego 2023 r. zakończyły się eliminacje do ostatniego etapu finałowego
V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego
Programuję z PixBlocks 2022/2023.W naszej szkole w konkursie wzięło udział:
20 uczniów z klas IV-VIII oraz 10 uczniów z klas II-III, czyli razem 30 uczniów.
Aby przejść pomyślnie kwalifikacje, trzeba było rozwiązać poprawnie 16 z 20 zadań, które w tym czasie były widoczne w specjalnej zakładce konkursowej aplikacji PixBlocks. Czas rozwiązywania zadań nie był brany pod uwagę.
Do finałów zakwalifikowało się 9 uczniów. Naszą szkołę będą reprezentowali w finale konkursu:
- Olga Nowak kl. 7b, Wiktor Szewczyk kl. 5a - klasy IV-VIII;
- Michał Watras kl. 3b, Jakub Janowicz kl. 3a, Jakub Raduchowski kl. 3a, Alan Zieliński kl. 3a, Tymoteusz Bazyluk kl. 2a, Helena Gierczak kl. 2a oraz Stanisław Węcłaś kl. 2a - klasy II-III.
Serdecznie gratulujemy kwalifikacji do ostatniego etapu konkursu i życzymy powodzenia :)
Finały odbędą się w naszej szkole w sali komputerowej nr 3 w dniu 15.03.2023 r. (w środę)!!!
Zadania finałowe pojawią się w dniu finałów punktualnie o 9:00 na kontach uczestników w zakładce konkursowej aplikacji PixBlocks. Celem uczestników jest rozwiązanie jak największej ilości z nich w jak najszybszym czasie. O tym miejscu w klasyfikacji finałowej konkursu decyduje w pierwszej kolejności ilość rozwiązanych zadań, a w drugiej czas potrzebny na ich rozwiązanie.
Szkolny koordynator Konkursu: Jolanta Olejniczak
Brawo Natasza!
Miło nam poinformować, że uczennica klasy IVB, NATASZA WALCZAK otrzymała Dyplom laureata i tytuł „Mistrza Słówek” za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek!” w kategorii wiekowej (klas 4-5). Wynik testu konkursowego Nataszy 44/45pkt.
Gratulujemy!!!
Chętni uczniowie przez miesiąc przygotowywali się do konkursu i przyswajali słownictwo dostosowane do swojej kategorii wiekowej na platformie przygotowanej przez Lingos przy współpracy z wydawnictwem Edgard.
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli się trudu przygotowań i napisali test finałowy 9 grudnia. W ubiegły piątek nastąpiło uroczyste wręczenie nadesłanych dyplomów oraz drobnych upominków przekazanych przez Szkolne Koło TPD wszystkim uczestnikom konkursu.
Zabłyśnij wymową
Konkurs dla uczniów klas 1-3 z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego
Nagraj filmik z recytacją wybranego utworu p. Agaty Kwias z serii "Wierszyki, co ćwiczą języki" (wybór utworów na profilu fb Dykcja - wieszyki, co ćwiczą języki - Agata Kwias). Prześlij swoje nagranie wraz ze zgodą na publikację wizerunku p. Beacie Rybaczuk do 20 lutego (przez dziennik, mail beatarybaczuk@wp.pl lub w aplikacji Messenger oraz Whatsapp). Od 21 do 26 lutego odbędzie się głosowanie na szkolnym profilu fb. Twórca filmiku z największą liczbą polubień wygra konkurs i otrzyma nagrodę.
Wiersze do wyboru można znaleźć tutaj
Zapraszam do zabawy.
Beata Rybaczuk, logopeda SP2
Zebranie Rady Rodziców
Laboratoria przyszłości
- 1
„Laboratoria Przyszłości” to projekt realizowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech. Dzięki tej inicjatywie edukacyjnej do szkoły trafiły pomoce dydaktyczne. Umożliwiają one realizowanie wielu zadań, ciekawych pomysłów w trakcie lekcji oraz dodatkowych zajęć.
Podczas zabawy karnawałowej uczniowie klasy 8 b, którzy wcześniej poznali funkcje nowego sprzętu fotograficznego, zorganizowali uczniom klas I-III profesjonalną sesję.
Zabawa karnawałowa klas 4-7
Nasi stypendyści
Wśród najzdolniejszych młodych mieszkańców naszej gminy, którzy otrzymali Stypendium Burmistrza Obornik Śląskich za szczególne osiągnięcia znalazło się 6 uczniów naszej szkoły:
- stypendium naukowe - Marianna Dehue i Szymon Pażyra
- stypendium artystyczne - Nikola Pindral
- stypendium sportowe - Zofia Jakacka i Aleksander Kieler
- stypendium społeczne - Piotr Barański
Gratulujemy!
2
Już ferie...
Bal karnawałowy klas 1 - 3
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
1
Dzień Bezpiecznego Internetu w klasie 1a
- 2
Archiwum Aktualności