W końcu udało nam się odnaleźć zaginionego Ignacego Łukasiewicza - głównego bohatera programu "Być jak Ignacy". Dobrnęliśmy szczęśliwie do ostatniego etapu VIII zatytułowanego Energetyczne wynalazki. Podczas jego trwania dowiedzieliśmy się więcej o wynalazkach i historii naszego wybitnego rodaka. Ostatecznie, na co wskazywał ostatni trop, odnajdujemy go w Bóbrce – na terenie pierwszej polskiej kopalni ropy naftowej, obecnie Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza – jest to również najstarsza na świecie otwarta w 1854 roku i nadal działająca, kopalnia ropy naftowej w Bóbrce w Gminie Chorkówka, koło Krosna. Jej założycielami byli Ignacy Łukasiewicz, Tytus Trzecieski i Karol Klobassa-Zrencki.
A oto przesłanie, motto życiowe Ignacego:
„Marzyłem o tym, żeby wszyscy wokół uwierzyli, że życie może być lżejsze,
a przyszłość leży w naszych rękach”.
Więcej informacji znajdziecie w wydanej przez koło naukowe Dwójkowi Tropiciele Nauki gazetce, która powinna w tym tygodniu dotrzeć do każdej z klas Naszej Szkoły.
Bardzo dużo ciekawych wydarzeń miało miejsce w szkole i poza nią z udziałem naszego koła naukowego w czasie realizacji programu "Być jak Ignacy". Poza tym, że wydaliśmy gazetkę dokumentującą nasze dokonania, 26 maja 2022 roku odwiedziliśmy lokalne radio w Trzebnicy SuperNova.
Audycja z naszym udziałem zostanie wyemitowana na antenie Radia SuperNova Trzebnica w najbliższy poniedziałek, tj. 30 maja o godz. 22:00. Było to ciekawe doświadczenie i myślę, że pozostanie na długo w naszej pamięci. Przy tej okazji dziękujemy bardzo panu Dariuszowi Watrasowi za zaangażowanie i zorganizowanie przejazdu do Trzebnicy i z powrotem, natomiast panu Sebastianowi Stelmachowi za umożliwienie nam nagrania niniejszej audycji. A oto krótka fotorelacja z pobytu w studio nagrań SuperNovej.
Jednocześnie bierzemy udział w konkursie na najlepszy film lub prezentację dokumentującą realizację wybranego etapu programu. Najbardziej zainteresował nas IV etap programu, pn.: Nieodkryta przyroda.
Zapraszamy do obejrzenia naszego filmu, relacji z realizacji tego etapu: praca konkursowa - film
Trzymajcie za nas kciuki!
szkolne koło naukowe: Dwójkowi Tropiciele Nauki
wraz z koordynatorkami programu
Jolantą Olejniczak i Karoliną Wierdak-Choroś