Informuję, że od poniedziałku dnia 26.10.2020 r. w szkołach podstawowych w klasach od IV do VIII nauka odbywać się będzie zdalnie. Szczegóły dotyczące nauczania zdalnego w naszej szkole przekażą wychowawcy poszczególnych klas.
Dyrektor szkoły
Informuję, że od poniedziałku dnia 26.10.2020 r. w szkołach podstawowych w klasach od IV do VIII nauka odbywać się będzie zdalnie. Szczegóły dotyczące nauczania zdalnego w naszej szkole przekażą wychowawcy poszczególnych klas.
Dyrektor szkoły
Zapraszamy przewodniczących Rad Oddziałowych
na zebranie Rady Rodziców,
które odbędzie się dnia 20.10.2020 r. o godz.17.30
(przełożone z planowanego terminu 6.10.2020).
Przewodnicząca Rady Rodziców - Joanna Rychter
Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w etapie szkolnym konkursu „MATEMATYKA w obiektywie”.
Wykonaj samodzielnie zdjęcie zgodne z tematyką: matematyka w sztuce, zjawiskach przyrodniczych i fizycznych nadaj mu tytuł oraz prześlij do 28.10.20 r. (środa) na e-mail: matematyka.sp2@wp.pl
Najlepsze zdjęcia zostaną nagrodzone i pokazane na wystawie.
Organizator: Katarzyna Mackiewicz
2 października 2020 roku w naszej szkole odbyły się obchody X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. T
ego dnia patrol egzaminacyjny odwiedzał uczniów na lekcjach, aby chętne osoby mogły przystąpić do egzaminu z tabliczki mnożenia. Każdy uczeń mierzył się z pięcioma przykładami :
W obchodach uczestniczyło 125 osób. Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia otrzymało 39 uczniów.
KLASA II B
Filip. W
KLASA III A
Ewa J.
Maja W.
Martyna P.
Jakub Sz.
Milena K.
Filip Sz.
Martyna M.
Iga K.
Marianne D.
KLASA IV A
Maja K.
Szymon F.
KLASA V A
Andrzej M.
Jakub C.
Filip K.
KLASA VB
Olga A.
Olga N.
Wojciech B.
Julia W.
KLASA VI A
Patrycja B.
Bohdan M
Tymoteusz P.
Nikola P.
Karolina Sz.
Mikołaj Sz.
KLASA VI B
Lilianna B.
Oliwia H.
Adam Cz.
Cezary K.
Roksana L.
Adam. L
KLASA VII A
Julia Sz.
KLASA VII B
Dawid M.
Andrzej N.
KLASA VIII A
Adrianna U.
Katarzyna M.
Lena K.
Mikołaj R.
Krzysztof D.
Serdecznie wszystkim gratuluję.
Pani Katarzyna Mackiewicz
W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, 14 października każdego roku, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten uznaje się za święto wszystkich pracowników oświaty i jest on dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia lekcje się nie odbędą.
Rozporządzenie MEN z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego; Dz.U 2017 r., poz. 1603 - §5
Dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić tego dnia opieki, będą zorganizowane zajęcia opiekuńcze w świetlicy.
W tym roku szkolnym dniami wolnymi od zajęć będą również:
Zapraszam wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału
w drugiej edycji konkursu InstaLogik.
Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, oraz do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
W pierwszym etapie uczestnicy mają do rozwiązania 3 zadania o charakterze logiczno-matematycznym, które w ciekawy sposób, w formie historyjki, umożliwiają uczniom kontakt z zagadnieniami stojącymi u podstaw informatyki, nie odstraszają początkujących, równocześnie dając wyzwanie bardziej zaawansowanym uczniom.
W tym roku Honorowy Patronat nad konkursem objął Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a do grona partnerów dołączyła Olimpiada Informatyczna Juniorów.
Udział w konkursie jest bezpłatny. Rejestracji dokonują rodzice na stronie https://instalogik.pl - w formularzu zgłoszenia dziecka proszę podać mój kod nauczyciela: 52c22fe09f39.
Rejestracja i zgłaszanie rozwiązań w I etapie trwa do 28 października, do g. 20:00.
Zapraszamy do udziału i życzymy sukcesów!
Koordynatorzy konkursu: Jolanta Olejniczak i Katarzyna Mackiewicz
09.10.2020 r. (piątek) w murach naszej szkoły został zrealizowany projekt zatytułowany: "NanoDay" - Dzień z nanonauką i nanotechnologią. Jest on przeznaczony dla szkół z województwa dolnośląskiego, w szczególności spoza Wrocławia. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Uniwersytet Wrocławski Wydział Fizyki i Astronomii Instytut Fizyki Doświadczalnej we współpracy z Fundacją Wspierania Nanonauki i Nanotechnologii NANONET. W projekcie wzięli udział uczniowie naszej szkoły z klas: 7a, 7b oraz 8a, którzy w ramach tych zajęć realizowali podstawę programową m. in. z przedmiotu fizyka oraz biologia.
Na dzień z nanonauką i nanotechnologią składały się następujące zajęcia:
wykład, równolegle wystawa oraz dwa rodzaje warsztatów - z nanotechnologii oraz z mikroskopami (skaningowym mikroskopem tunelowym oraz mikroskopem sił atomowych).
Projekt zostanie podsumowany Konkursem Uczniowskich Projektów Badawczych.
Zajęcia wywołały mnóstwo pozytywnych emocji, z pewnością uzbroiły naszych uczniów w ciekawe doświadczenia, a także pozwoliły zdobyć całkiem nową i mało znaną wiedzę w dziedzinie nanonauki oraz nanotechnologii.
Myślę, że ten dzień zapadnie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy Wam, nasi drodzy Uczniowie, za udział w zajęciach projektowych.
Dziekujemy bardzo Pracownikom Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacji Nanonet za NANODAY oraz za przeprowadzenie interesujących zajęć projektowych, na których Uczniowie trzech klas zobaczyli mikroskopy AFM i STM w akcji oraz pracowali między innymi z cieczą ferromagnetyczną i powierzchnią hydrofobową.
Szkolni koordynatorzy projektu
Jolanta Olejniczak oraz Karolina Wierdak-Choroś
08 października 2020 roku odbyły się pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Powiatu Trzebnickiego. Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich mogła wyłonić w nich jednego reprezentanta. Do wyborów zgłosiło się 9 kandydatów z klas siódmych i klasy ósmej. Największą ilość głosów otrzymali Katarzyna Machnik i Bartłomiej Jewiarz. Mandat radnego reprezentującego okręg 4 Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich uzyskała Katarzyna Machnik. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz Powiatu Trzebnickiego.
W czwartek 7 października 2020 roku, klasa 4a uczestniczyła we wspaniałych zajęciach w Obornickim Ośrodku Kultury. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor OOK Haliny Muszak mieliśmy okazję dowiedzieć się jak pomóc naszej planecie.
Pani Ewa Rakiel przybliżyła nam zasadę 3R: Reduce, Reuse, Recycle czyli ogranicz, użyj ponownie, odzyskaj. Te trzy proste zasady wprowadzone do codziennego życia pozwolą nam ograniczyć zaśmiecanie Ziemi. Podczas zajęć uczniowie nauczyli się w jaki sposób nadawać przedmiotom drugie życie. Wykonali z papierowych kubeczków po napojach i ścinków bawełnianych koszulek, kolorowe pojemniki na szkolne przybory. Wszyscy bardzo zaangażowali się w pracę. Dziękujemy za lekcję.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
2 października klasa 4a uczestniczyła w Święcie ziemniaka. Święto nowe, ale warzywo znane od dawna. Podczas wspólnego ogniska mieliśmy okazję poznać historię ziemniaka i spróbować go w kilku odsłonach.
Były ziemniaki z ogniska, smażone plastry, frytki i krokieciki ziemniaczane. Smażyliśmy również kiełbaski. Wspólne zabawy na świeżym powietrzu bardzo zaostrzyły wszystkim apetyty. Chłopcy otrzymali prezenty z okazji Dnia Chłopaka, za które serdecznie dziękują koleżankom.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Dzisiejszymi bohaterami byli nie tylko chłopcy, ale i … ziemniak . Klasy 6a i 6b wzięły udział w „Święcie Ziemniaka” organizowanym przez Szkolne Schronisko Młodzieżowe „Dworek” w Kuraszkowie. Dzień rozpoczął się przyjemnym spacerem i podziwianiem lokalnej przyrody. Na miejscu czekało już na nas ognisko oraz uśmiechnięci organizatorzy.
Z zainteresowaniem wysłuchaliśmy ciekawostek o ziemniaku, a następnie wzięliśmy udział w tematycznych zabawach – rzuty pyrką do celu, tor przeszkód z ziemniakiem na łyżce czy przeciąganie liny na polu ziemniaczanym. Nie mogło oczywiście zabraknąć turlania się z górki. Gorące ziemniaczki prosto z popiołu oraz pieczone kiełbaski smakowały rewelacyjnie. Z żalem opuszczaliśmy to miejsce. Dziękujemy!
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
„Muzyka nie ma granic,
kruszy najtwardsze serca,
niesie pozytywne wibracje,
porusza ciało i umysł”.
Dziś uczniowie klasy 1a, 1b i 3a wzięli udział w pierwszym w tym roku szkolnym koncercie umuzykalniającym pt. „Czarodziejskie skrzypce”, przygotowanym przez wrocławskich muzyków. Podczas koncertu mieli okazję usłyszeć jakie dźwięki potrafi wydobyć z instrumentu skrzypek i wysłuchać m.in. czardasza na skrzypce i fortepian. Muzykom towarzyszyła pani Ula, która śpiewała największe przeboje z filmów dla dzieci.
Celem tych muzycznych poranków jest rozbudzenie wyobraźni i zamiłowania do muzyki, przybliżenie gatunków muzycznych, poznanie instrumentów, postaci wielkich kompozytorów i nauczenie młodych słuchaczy zasad muzycznego savoir – vivre.
Mamy nadzieję, że koncerty umuzykalniające będą cieszyć się dużym zainteresowaniem uczniów i stanowić uzupełnienie szkolnej edukacji muzycznej oraz będą doskonałą formą zabawy.
Dziś ostatni dzień kalendarzowego lata. Korzystając ze sprzyjającej leśnym wędrówkom pogody uczniowie klas pierwszych wybrali się do pobliskiego lasu by sprawdzić, co się dzieje w przyrodzie. Spacerując po lesie i zaznaczali w kartach obserwacji to, co zobaczyli, a w koszyku gromadzili dary lasu, by po powrocie do szkoły umieścić je w kąciku przyrody.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Nowy sprzęt do wykorzystania na lekcjach wychowania fizycznego to gumy mini band. Można je traktować jako wielofunkcyjny sprzęt treningowy, przekonali się o tym już uczniowie naszej szkoły. Działają na zasadzie stawianego oporu mięśniom. Dlatego można je używać do wszelkiego rodzaju ćwiczeń wzmacniających i treningu funkcjonalnego.
Kolorowy sprzęt bardzo spodobał się naszym sportowcom, każde ćwiczenie wykonywali z dużą dokładnością i zaangażowaniem. Gumy do ćwiczeń miały za zadanie stawianie oporu podczas ich rozciągania, co mocno zaktywizowało partie mięśniowe naszych uczniów.
Ćwiczenia z nowym sprzętem pomagają zachować prawidłowe wzorce ruchowe, poprawiają mobilność stawów i zwiększają siłę mięśniową. Na pewno będziemy je często wykorzystywać na naszych lekcjach.
Klasy pierwsze wybrały się na swoją pierwszą wycieczkę integracyjną do stajni Arat w Golędzinowie. Zostaliśmy miło przyjęci przez panią Ewę i Andżelikę oraz pana Wiesia. Na dzieci czekało wiele atrakcji: ognisko, plac zabaw, zagroda kozia i ze świnkami morskimi. Panie oprowadziły dzieci po ośrodku, a na koniec każdy mógł się przejechać na kucyku. To była wspaniała wycieczka!
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Korzystając ze wspaniałej, letniej pogody klasy 2 a i 3a wybrały się dzisiaj pieszo do Schroniska „Dworek” w Kuraszkowie na ognisko integracyjne. Oprócz pieczenia kiełbasek na dzieci czekały różne atrakcje: ścieżka zmysłów, zawody sportowe, zabawy i gry na świeżym powietrzu, turlanie z górki, biegi na bosaka.
Przy okazji pieszej wędrówki uczniowie podziwiały piękny krajobraz rolniczy. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły. Wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń na długo pozostanie w pamięci dzieci.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Powered by aSc EduPage