• Drodzy uczniowie!

Ogłaszamy konkurs na hasło tegorocznego pikniku rodzinnego organizowanego w naszej szkole 10.06.2017r. Swoje propozycje prosimy składać do  11.05.2017r. do biblioteki szkolnej.  Wyniki konkursu ogłoszone będą 15.05.17r.

Na zwycięzców czeka nagroda.

• FINAŁ XVI KONKURSU PLASTYCZNEGO „NASZA MAŁA OJCZYZNA”

29 kwietnia w sali USC w Obornikach Śląskich odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Oświatowe „ Sowa”. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „ Moja miejscowość na znaczku pocztowym”. Na konkurs wpłynęły prace  dzieci z 19 szkół z 6 gmin naszego powiatu. Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział we współzawodnictwie artystycznym. Miło nam poinformować o jego wynikach:

Hania Ozimina - I miejsce w kategorii uczniów I – III,

Zuzanna Krasucka - II miejsce w kategorii uczniów IV – VI,

Ida Zaremba - III miejsce w kategorii uczniów IV- VI.

Finalistki odebrały  dyplomy i nagrody z rąk  wicestarosty powiatu trzebnickiego Jerzego Treli  oraz wiceburmistrza  Obornik Śląskich Henryka Cymermana. Na zakończenie pani prezes Stowarzyszenia Maria Jaskólska podziękowała wszystkim uczniom i zaprosiła do jubileuszowej XV edycji już za rok.

Z podziękowaniami i życzeniami dalszych sukcesów dla uczniów naszej szkoły

Agata Krasucka i Ewa Borowska - Gancarek

Zdjęcia z uroczystości w albumie fotograficznym.

• Szkolny konkurs "Wesołe myślenie"

W ostatni piątek 16 chętnych uczniów klas trzecich wzięło udział w szkolnym konkursie matematycznym. Ich zadaniem było rozwiązać pięć zadań. Zwycięzca będzie reprezentował naszą szkołę w powiatowym etapie konkursu „Wesołe myślenie”, który odbędzie się 25 maja w Szkole Podstawowej Nr 3 w Trzebnicy. Oto wyniki:

I miejsceMiłosz Zdunekklasa 3c

II miejsce – Andrzej Nowak – klasa 3b

III miejsce – Marcel Korta – klasa 3c

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a za Miłosza trzymamy kciuki podczas dalszych potyczek!

• Konkurs wiedzy o Konstytucji 3 Maja – „Kartkówka – Majówka”

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Karol Raduchowski, zdobył I miejsce, w kategorii młodzieżowej 13-18 lat w konkursie wiedzy o „Konstytucji 3 Maja” pod patronatem Burmistrza p. Arkadiusza Poprawy. Jesteśmy dumni, iż kolejny raz nasi uczniowie udowadniają, jak ważne jest propagowanie historii Polski, krzewienie wartości i postaw patriotycznych wśród młodych ludzi. Gratulujemy.

Magdalena Kozłowska - Szewczyk

•     Matematyka to królowa nauk i nie da się ukryć, że żyjemy w świecie liczb, które otaczają nas dosłownie z każdej strony. Dlatego tak niezwykle ważna jest umiejętność szybkiego i sprawnego liczenia, płynnego posługiwania się liczbami i operacjami matematycznymi.

W czwartek 27 kwietnia w Szkole Podstawowej w Żmigrodzie spotkali się miłośnicy liczb z klas III, którzy stanęli w szranki VII Konkursu Matematycznego „Mistrz rachunku”. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z  17 szkół naszego powiatu. Naszą placówkę reprezentował Andrzej Nowak z klasy III b.  Zawodnicy zmierzyli się z 80 zadaniami rachunkowymi, które musieli rozwiązać w czasie 20 minut. Działania konkursowe wykraczały poza program klasy III - uczniowie musieli wykazać się znajomością kolejności wykonywania działań. Tym bardziej miło nam poinformować, że Andrzej Nowak zajął V miejsce. Jest to kolejny sukces naszego ucznia w konkursie matematycznym. Gratulujemy!

• KOLEJNY SUKCES MŁODYCH ARTYSTÓW Z SP2!!!

Jesteśmy niezwykle dumni z dokonań uczniów SP2 utalentowanych plastycznie, którzy od lat pracują wytrwale pod kierunkiem p. Ewy Borowskiej-Gancarek. Działalność ta wielokrotnie była doceniana przez jury konkursów gminnych, powiatowych i ogólnopolskich. Tak stało się i tym razem. Prace Marii Borowiak, Aleksandry Świątek i Wojciecha Razika otrzymały wyróżnienia w I Ogólnopolskim konkursie plastycznym i literackim pt. „Łowca, zbieg, żebrak… Projekt postaci fantastycznej”. Rywalizowały z prawie 600. pracami ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponagimnazjalnych.

GRATULUJEMY!!!