• Konkurs „Wieża Babel”

na etap szkolny konkursu lingwistyki matematycznej "Wieża Babel",

który odbędzie się 7.12.2017 r. (czwartek) sala nr 8

na 6 godzinie lekcyjnej.

Udział w Konkursie nie wymaga specjalistycznej wiedzy językoznawczej ani znajomości języków obcych. Wystarczy umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i badania hipotez oraz ogólna wiedza o języku polskim na poziomie szkoły podstawowej.

Można powtórzyć:

• Uczennice z 6a u Przedszkolaków

•      26 listopada uczennice z klasy VIa odwiedziły nasze grupy przedszkolne z okazji  Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na dzień 25 listopada. Po przedstawieniu się i opowiedzeniu kilku słów o sobie dziewczynki od razu zyskały przychylność  dzieci. Uczennice czytały opowiadania i zadawały pytania, wspólnie w kółeczku śpiewały piosenkę wraz z pokazywaniem, przeprowadziły misiowe tańce i zabawy. Spotkanie wywołało wiele radości i uśmiechu na twarzy przedszkolaków.

• XII MIĘDZYNARODOWY KONKURS INFORMATYCZNY BÓBR 2017 r.

• Miło nam poinformować, że tydzień ten minął w goracej atmosferze rozgrywek informatycznych, którą stworzyli uczniowie naszej szkoły licznie biorąc udział w XII Miedzynarodowym Konkursie Informatycznym BÓBR.

Konkurs rozpoczęła we wtorek 14.11.2017 r., najstarsza klasa w szkole - 7a, Konkursem BÓBR JUNIOR, w liczbie 20 osób.

Następny był Konkurs BÓBR BENJAMIN dla klas IV-VI, w którym rywalizowało 32 uczniów, a działo się to w środę, 15.11.2017 r.

Trzydniowy maraton zakończyli uczniowie klas najmłodszych I-III, w czwartek 16.11.2017r. Konkursem BÓBR SKRZAT - 29 osób.

Dziękujemy wszystkim Uczniom tym starszym i tym młodszym za to, że wzięliście tak liczny udział w konkursie, który nie należy wcale do łatwych! Wymagane tutaj są umiejętności zarówno: logicznego myślenia, matematyczne, a przede wszystkim kodowania oraz algorytmicznego podejścia do problemu. Serdecznie gratulujemy i życzymy samych sukcesów oraz cierpliwości podczas oczekiwania na wyniki KONKURSU.

Opiekunowie konkursu: p. Jolanta Olejniczak oraz p. Magdalena Kozłowska-Szewczyk