• Spektakularny sukces z języka angielskiego

Z radością informujmy, że Paulina Rychter z kl. 7a została laureatką tegorocznego wojewódzkiego konkursu "zDolny Ślązaczek" z języka angielskiego. Uczennica odebrała medal i dyplom z rąk Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, dyrektora Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz prorektora Uniwersytetu Wrocławskiego na uroczystej gali w auli Uniwersytetu Przyrodniczego w dniu 05.04.2018r. Wspierali ją w tym dniu dumni rodzice i nauczyciel. Sukces jest tym bardziej spektakularny, biorąc pod uwagę fakt, że Paulina jest jedyną laureatką tegoż konkursu z gminy Oborniki Śląskie.

Na niełatwej do przejścia drodze eliminacji, uczennica wraz 39 reprezentantami szkół z całego województwa pokonała w sumie tysiące uczniów w etapie szkolnym, powiatowym i finałowym. Wykazała się fantastyczną znajomością języka angielskiego w piśmie i w mowie oraz wiedzą o krajach obszaru anglojęzycznego.

Życzymy Paulinie kolejnych jeszcze większych sukcesów z języka angielskiego i gratulujemy talentu językowego.

• Nasi uczniowie laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego

•    5 kwietnia 2018r. w XIII LO we Wrocławiu odbył się wojewódzki etap XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 – 1922. O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Aby zostać laureatem należało uzyskać powyżej 80% punktów możliwych do zdobycia. Nasi uczniowie poradzili sobie znakomicie, uzyskali tytuły laureatów i zdobyli - Olga Kopyra II miejsce w województwie, a Mateusz Pażyra III miejsce. Tematyka tegorocznej edycji znakomicie wpisuje się w obchody setnej rocznicy  uzyskania przez Polskę niepodległości.

Konkurs ten, jest jedynym w swoim rodzaju przedsięwzięciem edukacyjno – patriotycznym, które obejmuje swym zasięgiem szkoły w całej Polsce. Jego uczestnicy muszą się wykazać dużą wiedzą dotyczącą wydarzeń historycznych, ale także znajomością broni, umundurowania, literatury, malarstwa i architektury danej epoki. Losy żołnierza są konkursem, który jest bardzo wysoko punktowany przy rekrutacji do szkół średnich. Wymaga on od uczniów ogromnej, wielomiesięcznej pracy, systematyczności i zaangażowania, laureatami co roku zostają, nieliczni w województwie. Gratulujemy!

Magdalena Kozłowska - Szewczyk

• Wszechstronne ćwiczenia gimnastyczne klasy 5c i 6a

•       Tuż przed świętami uczniowie klas 5c i 6b uczyli się ćwiczeń gimnastycznych. Przewroty w przód i w tył to dla nich nuda. Opanowali to w stopniu doskonałym. Teraz nadszedł czas na salta w przód i w tył, co nie jest taką prostą sprawą.  Ciągłe powtórzenia dały rezultat i nasi uczniowie świetnie to przedstawili. Natomiast dziewczęta z klasy 6a pokazały jak ma wyglądać  doskonały mostek ze stania lub przerzut bokiem.

Agnieszka Łysoń

Zapraszamy do galerii.

• KONSULTACJE

• Zapraszamy na konsultacje dla rodziców,

które odbędą się

6 marca 2018 r. w godz. 17:00 - 18:00

- klasy I - III - w swoich salach,

- klasy IV – VII:

• sala nr 23 - nauczyciele języka angielskiego, religii, wychowania fizycznego i techniki
            • sala nr 24 - nauczyciele j. polskiego, historii, plastyki
            • sala nr 15 - nauczyciele matematyki, fizyki, przyrody, geografii i biologii.