• Wycieczka do Warszawy - c.d.

          • Dzień drugi pobytu w stolicy: lekcja muzealna w Wilanowie, zabawa w Centrum Nauki Kopernik, wycieczka metrem oraz taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki .

          • Wycieczka do stolicy

          •     Dzień pierwszy wycieczki naszych uczniów do Warszawy: wizyta w Senacie, zwiedzanie Zamku Królewskiego i spacer z przewodnikiem po stolicy.

            Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

          • „Miasteczko” i „Kraina”

          •    W ramach projektu „Dobra szkoła – lepsza przyszłość” ogłaszamy nabór do zajęć w dziecięcej grupie terapeutycznej, które odbywać się będą w roku szkolnym 2018/2019 w oparciu o metodę terapeutyczną „Miasteczko”. Program zajęć przeznaczony jest dla dzieci, uczniów klas II i III szkoły podstawowej, które mają trudności lub problemy adaptacyjne. Głównym celem zajęć jest gromadzenie przez uczestników pozytywnych doświadczeń społecznych, które zdobywają poprzez uczestnictwo w zbudowanej przez siebie społeczności Miasta.

            W ramach projektu „Dobra szkoła – lepsza przyszłość” ogłaszamy nabór na zajęcia  w dziecięcej grupie terapeutycznej autorską metodą „Kraina”, które odbywać się będą w roku szkolnym 2018/2019. Zajęcia terapeutyczne przeznaczone są dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej z problemami w adaptacji społecznej. Głównym celem zajęć terapeutycznych jest zdobywanie pozytywnych doświadczeń w relacjach społecznych oraz kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań społecznych.

            Zajęcia terapeutyczne prowadzone będą przez dwóch psychologów w budynku szkoły.

              Kwalifikacja do grupy terapeutycznej odbywa się na podstawie wywiadu przeprowadzonego z rodzicami dziecka lub jego prawnymi opiekunami oraz poprzez spotkanie indywidualne  z dzieckiem, podczas którego zostanie ustalone, czy taki rodzaj terapii jest odpowiednią dla niego formą pomocy.

              Rodziców dzieci, które będą brały udział w zajęciach prosimy o kontakt w celu umówienia konsultacji pod numerem telefonu: 516 650 007. Planowane konsultacje odbywać się będą od 10 do 15 października, w siedzibie Fundacji „W Drogę” przy ulicy Adama Asnyka 2 w Obornikach Śląskich w godzinach 12-18. Konieczne jest wcześniejsze zarezerwowanie terminu spotkania.

             

              W ramach projektu „Dobra szkoła – lepsza przyszłość” ogłaszamy nabór na zajęcia  w dziecięcej grupie terapeutycznej autorską metodą „Kraina”, które odbywać się będą w roku szkolnym 2018/2019. Zajęcia terapeutyczne przeznaczone są dla uczniów klas V i VI szkoły podstawowej z problemami w adaptacji społecznej. Głównym celem zajęć terapeutycznych jest zdobywanie pozytywnych doświadczeń w relacjach społecznych oraz kształtowanie odpowiednich postaw i zachowań społecznych.

            Opiekun szkolny projektu

            Elżbieta K. Kowalczyk

        • Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!
          • Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!

          •       W ramach projektu „Dobra szkoła – lepsza przyszłość” w naszej szkole organizowane są zajęcia dla uczniów klas VI – VIII  pod nazwą „Eksperymenty fizyczno – chemiczne”.  Najbliższe odbędą się w sobotę 13 października 2018 r.

                 Eksperymenty prowadzone są przez młodych naukowców z Politechniki Wrocławskiej. Zajęcia odbywać się będą dla trzech grup: o 9.00, 12.00 i 15.00. Chętnych uczniów proszę o zgłaszanie się do czwartku – 11 października 2018 r. w sekretariacie szkoły.

            Opiekun szkolny projektu

            Elżbieta K. Kowalczyk

        • KONKURS DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI  Z  SP 2!!!
          • KONKURS DLA RODZICÓW I NAUCZYCIELI Z SP 2!!!

          • Drodzy Rodzice i nauczyciele!

               W ramach szkolnego projektu "Dla Niepodległej" zapraszamy Was do udziału w konkursie plastyczno-literackim „KARTKA DLA NIEPODLEGŁEJ”.

             

            Regulamin konkursu plastyczno-literackiego

            „KARTKA DLA NIEPODLEGŁEJ”


            Konkurs polega na wykonaniu najpiękniejszej i najciekawszej kartki z życzeniami dla Polski  z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

             

            1. Celem konkursu jest:
            • popularyzowanie polskich tradycji,
            • rozwijanie zdolności literackich,
            • rozwijanie tradycji patriotycznych, przynależności narodowej,
            • rozwój talentów artystycznych,
            • pobudzenie wyobraźni twórczej.

            2. Uczestnicy:

            • rodzice uczniów SP nr 2 w Obornikach Śląskich

            • nauczyciele SP nr w Obornikach Śląskich

            3. Uczestnik może dostarczyć maksymalnie jedną pracę.

            4. Praca powinna zawierać kompozycję graficzną oraz życzenia urodzinowe.

            5. Format pracy: dowolny.

            6. Technika pracy: dowolna.

            7. Na odwrocie każdej pracy należy wpisać imię i nazwisko autora.

            8. Konkurs trwa od 05.10.2018 do 26.10.2018 roku

            9. Prace należy dostarczyć do 26.10.2018 r. do sekretariatu szkoły.

            10. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 9 listopada.

            11. Wszystkie prace posłużą do przygotowania wystawy i zostaną zaprezentowane na apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

            12. Kryteria oceny pracy konkursowej będą obejmowały:
            - oryginalną treść życzeń,
            - pomysłowość,
            - technikę i estetykę wykonania.

            13. Prace zostaną ocenione przez powołaną do tego celu komisję. W skład 
            komisji wejdą: przedstawiciele Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu 

            14. Spośród prac biorących udział w konkursie, komisja w tajnym 
            głosowaniu wyłoni zwycięzców w dwóch kategoriach:

            - rodzice

            -nauczyciele


            15. Zwycięzcom zostaną przyznane nagrody.

             

            Koordynator konkursu

             Katarzyna Raduchowska

        • Zapraszamy na warsztaty!
          • Zapraszamy na warsztaty!

          •    Reprezentacyjny Dolnośląski Zespół Pieśni i Tańca "Wrocław" serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6 - 14 lat mieszkające w Obornikach Śląskich i okolicy na BEZPŁATNE warsztaty tradycyjne. W programie nauka tańców i przyśpiewek ludowych, gra na tradycyjnych instrumentach i mnóstwo dobrej zabawy! Zapraszamy zarówno miłośników folkloru, jak i tych, którzy jeszcze nie przekonali się, że go lubią ;)

            KIEDY: 6 października 2018 (sobota) w godzinach 10.00 - 13.00

            GDZIE: Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, ul. kard. Wyszyńskiego 24

            Na warsztaty obowiązują zapisy jednym z dostępnych kanałów:

            -osobiście u prowadzącej podczas zajęć Małego Wrocławia

            -mailowo na adres zespol@zespol.wroc.pl

            -telefonicznie na numer 606 859 772 lub 697 667 327

            CO POWINNI WIEDZIEĆ RODZICE:

            Zajęcia prowadzimy wielokrotnie przez nas sprawdzoną techniką polegającą na płynnych przejściach pomiędzy poszczególnymi aktywnościami i wzajemnym się ich przeplataniem, co przeciwdziała znużeniu dzieci, pomaga im utrzymać wysoki poziom skupienia i zaangażowania w zajęcia, a także stymuluje różne obszary mózgu równocześnie. Podczas warsztatów dzieci pozostają pod opieką wykwalifikowanej kadry - rodzice mają wolne! Na zajęcia prosimy spakować dziecku wygodny strój do ćwiczeń, obuwie taneczne lub miękkie sportowe, a także wodę i przekąskę. Prosimy o związane włosy!

          • Rozbiegana "Dwójka"

          •    Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego nasza szkoła wzięła udział w corocznych zawodach Gminnych w biegach sztafetowych. 1  października reprezentacja dziewczynek i chłopców stanęła do walki z 5 szkołami podstawowymi z Gminy Oborniki Śląskie.

            Skład drużyny dziewcząt: K. Machnik, M. Najduch, A.Raduchowska, M.Natasza, Z.Krasucka, J. Bielak, N.Pindral, M.Miedzińska, M. Laskowska, M. Graba.

            Skład drużyny chłopców: O.Kubicki, S.Salata, M. Pachołek, M. Szymczyk, M. Borowiak, M. Jurczyszyn, T. Krystyniak, C.Kotowski, M. Netwinko, P.Czerwiński.

                Byliśmy prawie najmłodszą grupą, ale wolę walki mieliśmy wielką. Dlatego też zajęliśmy IV miejsce w kategorii dziewczynek i IV miejsce w kategorii chłopców.

                                                                                                                              Gratulacje!

        • Piłki za puszki
          • Piłki za puszki

          •     Główną ideą projektu jest połączenie dwóch ważnych aspektów zrównoważonego rozwoju społeczeństwa: sportu i ochrony zasobów naturalnych. Aktywność fizyczna pozwala zachować zdrowie społeczne każdego aktywnego obywatela, a recykling oszczędza zasoby naturalne, jak również przyczynia się do utrzymania środowiska w dobrej kondycji. Obie idee są myślą przewodnią projektu „Piłki za puszki”.

            Projekt realizowany jest w głównie na boiskach typu “Orlik” ale nie wyklucza to działania na innych obiektach sportowych i w placówkach oświatowych. Za każde 15 kg zebranych puszek (1 kg to około 60 sztuk), obiekt sportowy otrzymuje wysokiej jakości piłkę do futbolu, siatkówki, koszykówki lub innej dyscypliny.

            Zapraszamy do zbierania puszek aluminiowych.