• Olek i Korfu

•    Korfu to piękna grecka wyspa. To właśnie o tym niezwykłym miejscu opowiadała dziś kolegom i koleżankom z klasy 3a Olek. W przygotowanej prezentacji wykorzystał zdjęcia i filmy samodzielnie zrobione podczas podróży na wyspę. Olek podzielił się z klasą ogromną wiedzą i wieloma ciekawostkami o Korfu. Przyniósł do klasy piasek z greckiej plaży, muszelki, kawałek pumeksu (skały wulkanicznej) oraz popularny grecki owoc – kumkwat. Na zakończenie zaprosił wszystkich do wykonania ośmiornicy z plastikowej butelki. To był niezwykła lekcja! BRAWO Olek!

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

• Konkurs fotograficzny!!!

• Zapraszamy wszystkich nauczycieli fizyki uczących w klasach 7 i 8 szkoły podstawowej i ich uczniów, którzy chcą wspólnie poszukać piękna w fizyce, do udziału w konkursie Migawki z Fizyki.

Chcesz poznać szczegóły? Kliknij tutaj i sprawdź!!!

Na prace konkursowe czekamy do dnia 12 maja 2023 roku. Opisane zdjęcia należy przekazać drogą elektroniczną na konto szkolnego koordynatora konkursu!!!

Szkolny koordynator konkursu: Jolanta Olejniczak

• Odyseja Umysłu

•   W tym roku pokazujemy się na Finałach Odysei Umysłu. To wielka przygoda i super zabawa zmagania się w twórczym rozwiazywaniu zadań długoterminowych i spontanicznych.

Odysejowe pozdrowienia z Gdyni od Poli, Olka, Kajetana, Antoniego, Poli, Oli, Pani Magdy i Pani Justyny:)

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

• Brawo Alanku!

•     Alan Zieliński z klasy 3a reprezentował dziś naszą szkołę podczas XI Powiatowego Konkursu Matematycznego „Mistrz rachunku”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Żmigrodzie. Uczestnicy zmagali się z wykonaniem 80 trudnych działań rachunkowych w czasie 20 minut. Wielkie gratulacje Alanku!

• ADAMIE, gratulujemy sukcesu!!!

• Znamy już wyniki finałów Dolnośląskiego Konkursu zDolny Ślązak 2023. W gronie finalistów tegorocznego, prestiżowego konkursu w dziedzinie fizyki znalazł się nasz uczeń:

Adam Lewandowski z klasy 8b.

Tytuł finalisty zapewnia Adamowi dodatkowe 7 pkt przy rekrutacji do szkoły średniej.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

• Wielka Liga Czytelników

•     Miło nam poinformować, iż drużyna chłopców z klasy 2a Ignacy Jarocha, Karol Kanofocki  i Tymoteusz Bazyluk  otrzymali tytuł Mistrza w etapie wojewódzkim  VI Ogólnopolskiego  Konkursu Wielka Liga Czytelników. Uczniowie otrzymali 128 punktów na 130 możliwych do uzyskania. Przed nimi ostatni etap – ogólnopolski, który odbędzie się 11 maja oraz do przeczytania książka pt. „Tarmosia” Tomasza Samojlika.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnej udanej przygody z książką !

• Przedszkolaki obserwują przyrodę

•      Ostatniego dnia marca, grupa Krasnali i Brateczków odwiedziła  Nadleśnictwo w Żmigrodzie.  W towarzystwie pana leśnika odbyliśmy spacer po lesie. Śledziliśmy oznaki nadchodzącej wiosny. Przyglądaliśmy się zarówno pierwszym kwiatom jak i leśnym owadom.

Udało nam się też zaobserwować myszołowa, krążącego w poszukiwaniu zdobyczy. Zobaczyliśmy gatunki chronione: kozioroga dębosza i pachnicę dębową, oraz ślady ich bytowania w drzewie.  Z wieży widokowej podziwialiśmy widok na okolicę rzeki Barycz. Mimo zmęczenia, humory nam dopisały, a zapowiadane deszcze łaskawie zaczekały aż wrócimy do przedszkola.

• Brawo chłopcy!

•    Gratulacje dla Tymka Bazyluka i Karola Kanofockiego z kl. 2a za zajęcie IV miejsca w III Powiatowym Konkursie „Dookoła świata”. W tym roku przenieśliśmy się do Afryki. Chłopcy mieli do wykonania 4 zadania. Pierwsze polegało na zapamiętaniu przez 10 sekund jak największej liczby szczegółów na obrazku, a następnie odpowiedzeniu na 5 pytań. Druga część to była praca z mapą. Polegała na szukaniu afrykańskich rzek, miast i jezior. W kolejnej części konkursu chłopcy zmierzyli się z trzema zadaniami matematycznymi. Ostatnie 4 zadanie to dyktando biegane. Jeszcze raz gratulujemy naszym uczniom - Tymkowi i Karolowi!

• Z mitologią za pan brat

•    31 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Trzebnicy odbył się jubileuszowy XXV Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Naszą szkołę reprezentowała Marianne Dehue z kl. V a. Uczennica bardzo dobrze poradziła sobie z wyjątkowo trudnym testem i zajęła II miejsce. Marianne otrzymała również nagrodę za pracę plastyczną, którą wykonała podczas przerwy. Gratulujemy sukcesu!