Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śląskich im. ppor. Józefa Krysińskiego

 

Nawigacja

 • Ważne!

       Informujemy, że druga tura testów sprawnościowych do klasy IV o profilu sportowym odbędzie sie 4 czerwca o godz. 17.00 w hali obornickiego OSiR-u.

                                                                Zapraszamy

 • "Puchar Kocich Gór"

       Nasza szkoła wzięła udział w Wiosennych Biegach Przełajowych o „Puchar Kocich Gór”, które zostały zorganizowane przez Trzebnickie Centrum Kultury i Sportu oraz  Halę Sportowa w Trzebnicy.

  Przy sprzyjającej pogodzie nasi uczniowie mieli do pokonania dystans 1000 metrów. Każdy biegł w swojej kategorii wiekowej. Trasa nie była łatwa. Zawodnicy biegli po różnego rodzaju nawierzchni począwszy od kostki brukowej, następnie asfalcie i ścieżkach leśnych.

  Młodzi biegacze bardzo zaangażowali się w zawody  i świetnie  poradzili sobie na trasie. Mogli sprawdzić swoje siły i zmierzyć się z innymi uczniami z powiatu.

            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas 4-7: W. Bednarska, M. Kowalczyk, P. Mroczek , K. Galas, B. Sałandyk, K. Toporek, A. Choroś , M. Choroś , Z. Krasucka, P. Liszka, N. Mikołajczak, J. Spiak, M. Piotrowski, D. Kostrzewa, N. Martyna, T. Mikołajczak, A. Nowak, M. Pachołek, I. Pankiewicz, A. Raduchowska, M. Najduch, M. Świątek, D. Dobrowolski,  A. Świątek, M. Łuczuk, J. Wojewódka, O. Kubicki, K. Raduchowski, J. Kasperkiewicz, M. Szymczyk, M. Korta, E. Kozioł, A. Ilnicki, P. Szczuka, W. Włos, A. Kopyra.

  Zdjęcia w albumie szkolnym.

                                                                                                           Opiekunowie: A. Łysoń

             A.Grodzińska

   

 • Szkolenie pocztu sztandarowego

                   Z przyjemnością pragniemy poinformować, że 26.04. 2018 roku uczniowie naszej szkoły wchodzący w skład Pocztu Sztandarowego odbyli szkolenie w zakresie ceremoniału cywilnego i kościelnego. Szkolenie miało miejsce w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Henrykowie.

                                                                                                                      Samorząd Uczniowski

 • Test sprawnościowy

       14 maja w sali gimnastycznej obornickiego OSiR-u odbył się egzamin sprawnościowy do klasy czwartej sportowej o profilu mini piłki ręcznej i siatkowej, która będzie utworzona w naszej szkole w przyszłym roku szkolnym.  Kandydaci musieli wykonać cztery zadania sprawnościowe. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone 4 czerwca. Trzymamy kciuki!

 • Kupujemy książki do biblioteki szkolnej!

  Kupujemy książki do biblioteki szkolnej!


  NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
  Pragniemy poinformować, że nasza szkoła w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dostała dofinansowanie w wysokości 15 tysięcy zł.
  Zakupy rozpoczniemy prawdopodobnie w maju 2018r. Za dotację można zakupić książki dla uczniów niebędące podręcznikami.
  Propozycje ciekawych tytułów książek w postaci papierowej lub elektronicznej można nadsyłać mailowo do sekretariatu szkoły, wpisywać na listę wyłożoną obok drzwi biblioteki lub przynosić bezpośrednio listy tytułów do nauczyciela-bibliotekarza.
  Prosimy rodziców, uczniów i nauczycieli o aktywne włączanie się w tworzenie nowego księgozbioru w naszej bibliotece!


  Termin składania propozycji do 23 maja 2018!

   

                                                         Kupujemy książki do biblioteki szkolnej! - Obrazek 1

 • XVII DYKTANDO "O ZŁOTĄ SKUWKĘ"

   

    Ida Pankiewicz z klasy  IV b zajęła II miejsce w Dyktandzie „O złotą skuwkę”. Konkurs odbył się 10 maja w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Żmigrodzie, a wzięli w nim udział uczniowie klas IV i VI  z terenu powiatu trzebnickiego, którzy zostali wyłonieni wcześniej w szkolnych eliminacjach. 

     Oprócz Idy naszą szkołę reprezentowała również Martyna Kowalczyk z VI b. Choć nie było łatwo, dziewczęta spisały się bardzo dobrze. W tym roku najwięcej problemów sprawiły uczniom zasady interpunkcyjne, a pojedyncze znaki decydowały o miejscu na podium.

                                                                                                  Gratulujemy!

   

 • Sukces Pierwszoklasistów!

      11 maja 2018 r. już po raz piąty odbył się w naszej szkole Powiatowy Konkurs „Kolorowy świat bajek i baśni”, w którym brali udział uczniowie klas pierwszych. W tym roku w rozgrywkach wzięło udział 14 szkół z 4 gmin naszego powiatu.

  Konkurs składał się z dwóch części. W pierwszej każda trzyosobowa drużyna miała za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące treści baśni i bajek, które należało przeczytać. W tym roku były to: „Kot w butach” Charles´a Perrault , „Księżniczka na ziarnku grochu” Hansa Christiana Andersena oraz „Pani Zima” braci Grimm. W części drugiej uczniowie układali puzzle, rozwiązywali krzyżówkę i rebusy oraz odczytywali hasło z plątaninki. Odbyły się również konkurencje sportowe – skok w dal z miejsca i rzuty do celu. 

     Naszą szkołę reprezentowała drużyna przygotowana przez p. Agatę Krasucką w składzie: Jagna Ozimina, Aleksander Kieler i Kajetan Raduchowski, wyłoniona w konkursie klasowym.  Miło nam donieść, że nasz zespół zajął w konkursie II miejsce. Gratulacje dla dzieci oraz ich rodziców!!

  Zdjęcia z konkursu można obejrzeć w Albumie fotograficznym.

 • Sukces trzecioklasistek!

        W dzień Święta Unii Europejskiej 9 maja odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej „Mały Europejczyk” w Urazie.  Do konkursu przystąpiło 30 uczniów klas III  powiatu trzebnickiego. Naszą szkołę dzielnie reprezentowały 3 uczennice klas trzecich: Nikola Pindral, Ida Borysiak, Martyna Wilińska, wyłonione podczas szkolnego etapu konkursu.

        Dziewczynki doskonale poradziły sobie z trudnymi pytaniami z zakresu wiedzy o krajach Unii Europejskiej zdobywając czołowe miejsca:

  III miejsce – Nikola Pindral

  IV miejsce – Ida Borysiak

                                                                                                         Gratulujemy!!!

 • Marcin Prus – siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski odwiedził naszą szkołę!

       Marcin Prus to były reprezentant Polski w siatkówce, który w barwach biało-czerwonych z orzełkiem na piersi rozegrał 97 meczów. Był mistrzem Europy i świata juniorów.

     

       W środę ten znakomity siatkarz spotkał się z młodzieżą w naszej szkole, której opowiadał nie tylko o sukcesach i porażkach w siatkówce, ale również o promocji zdrowego stylu życia, pasji, wzajemnym szacunku, dążeniu do celów i osiąganiu sukcesów sportowych. Uczniowie i uczennice z „dwójki” uważnie i z wielkim zainteresowaniem słuchali  byłego reprezentanta Polski, a po zakończeniu prelekcji chętnie zadawali pytania.

    

  Były też wspólne zdjęcia i autografy!