Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śląskich im. ppor. Józefa Krysińskiego

 

Nawigacja

 • Zapraszamy na zebrania rodziców,

  które odbędą się w wtorek 12 grudnia br. 

  zgodnie z poniższym harmonogramem:

  godz. 17.00

  klasa - 2a - sala nr 6

  klasa 2b - sala nr 1

  klasa 4b - sala nr 23

  godz. 18.00

  klasa 5a - sala nr 8

  klasa 5b - sala nr 13

  klasa 5c - sala nr 3

  klasa 6a - sala nr 15

  klasa 6b - sala nr 24

   

 • GMINNY WIGILIJNY KONKURS PLASTYCZNY NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ 2017

  W świątecznym nastroju informujemy o sukcesach w „Wigilijnym Konkursie Plastycznym na Kartkę Świąteczną 2017”:

  Olga Nowak z klasy II a  - Wyróżnienie

  Lena Szukalska z klasy III c - Wyróżnienie

  Stanisław Gacał z klasy IV b - Wyróżnienie

  Julia Zdaniak z klasy VIa  - Wyróżnienie 

                            Gratulujemy !

   

   

        http://www.oborniki-slaskie.pl/sites/default/files/pliki/skm_c25817113015100_0.jpg     http://www.oborniki-slaskie.pl/sites/default/files/pliki/skm_c25817113015080.jpg     http://www.oborniki-slaskie.pl/sites/default/files/pliki/skm_c25817113015090.jpg

  Rozdanie nagród nastąpi w trakcie Jarmarku Bożonarodzeniowego 9.12.2017 r.

   

 • Dzień z technologią TIK

  W ramach Światowego Tygodnia Edukacji Informatycznej w dniu 8.12.2017 roku w naszej szkole, w ramach zajęć na różnych przedmiotach, m. in. na zajęciach z wychowawcą, będą się odbywały zajęcia z wykorzystaniem najnowszej technologii komputerowej TIK, dlatego też uczniowie będą mogli przynieść na lekcje swoje telefony: smartphone, i-Phone lub tablet, z którego będą mogli korzystać tylko podczas trwania lekcji. Część uczniów na zajęciach w sali komputerowej nr 3 i w sali 23 będzie użytkowała szkolny sprzęt komputerowy.

  W programie przewidziana jest również GODZINA KODOWANIA - jest to jednogodzinne wprowadzenie do informatyki, mające na celu demistyfikację "code" – programowania - i pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw i poszerzyć swój udział w obszarze informatyki. GODZINA KODOWANIA – 5. lekcja.

  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śląskich

  8. grudnia 2017 r.

 • MultiPolak - etap szkolny

      Miło nam poinformować uczestników szkolnego etapu konkursu MultiPolak, że jury wybrało zwycięskie prezentacje.

  I miejsce - Bartłomiej Sałandyk, klasa 6b

  II miejsce - Karolina Nowacka, klasa 7a

  III miejsce - Julia Laskowska, klasa 7a

  Wszystkim uczniom, biorącym udział w konkursie, gratulujemy zmierzenia się z trudnym tematem o Tadeuszu Kościuszce. Do etapu powiatowego przechodzą dwie prezentacje. Zachęcamy do udziału w przyszłorocznej edycji.

 • ZABAWA ANDRZEJKOWA W KLASACH 4-7

      30 listopada 2017r w naszej szkole w godzinach popołudniowych odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas 4-6. Pięknie ubrane dziewczęta i przystojni chłopcy królowali na parkiecie. Muzyce i tańcom nie było końca. Uczniowie klas 4 i 6 zadbali o wróżby. Można było się dowiedzieć jak będzie miała na imię przyszła wybranka losu lub kim będzie się w przyszłości.

   

  Zapraszamy do galerii.

  Uczniowie klasy 4a i b

 • ZAPRASZAMY NA KIERMASZ ŚWIĄTECZNY!

 • Zapraszamy do udziału w konferencji!

 • Dolnośląski Mecz Matematyczny z Osolinem

   

       Dnia 29 listopada odbył się w naszej szkole pierwszy eliminacyjny Dolnośląski Mecz Matematyczny. Mieliśmy okazję gościć grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Osolinie. Konkurs polegał na rozwiązaniu 10 zadań przez każdą z drużyn w przeciągu godziny. Następnie przeciwnicy nawzajem zadawali sobie kolejne zadania, a ich rozwiązania oceniała komisja. Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie i pod opieką pani Katarzyny Mackiewicz i pani Elżbiety Kowalczyk wygrali pierwszy mecz. Udział w konkursie jest dla wszystkich świetną zabawą i rozrywką matematyczną. Nasza zdolna ekipa już teraz zbiera siły na kolejny mecz, który odbędzie się 13 grudnia. Tym razem zmierzymy się z Szkołą Podstawową nr 1 w Trzebnicy. Gratulacje dla drużyny i trzymajmy kciuki za następne rozgrywki!