Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śląskich im. ppor. Józefa Krysińskiego

• Chłopcy na podium!

Rozgrywki w piłce ręcznej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbyły się w dniu dzisiejszym, 21 lutego na hali sportowej w obornickim gimnazjum. Do zawodów zgłosili się uczniowie z pięciu szkół: SP 2 Oborniki Śląskie, SP 3 Oborniki Śląskie, SP Osolin, SP Uraz, SP Pęgów.

Chłopcy wykazali ducha sportowej rywalizacji.

Mecze rozegrane między drużynami wyłoniły następujące miejsca:
    I miejsce SP 3 Oborniki Śl.
    II miejsce SP Pęgów
    III miejsce SP 2 Oborniki Śl.

IV  miejsce SP Uraz

V miejsce SP Osolin

Skład naszej szkolnej reprezentacji: J. Homziuk (bramkarz), O. Krzysztoń, G. Garbacz, B. Sadowski, Ł. Hejke, M. Koszyka, Ł. Ziemlicki, A. Ilnicki, B. Jakacki, M. Adamkiewicz, M. Budrewicz.

• Szkolny Mistrz Języka Angielskiego

Został rozstrzygnięty konkurs Szkolny Mistrz Języka Angielskiego! Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 30 pytań z zakresu słownictwa, gramatyki i czytania ze zrozumieniem na poziomie poszczególnych klas 4-7. W konkursie wzięło łącznie 28 uczniów.

Mistrzowie języka angielskiego na poziomie klas czwartych

I miejsce: Michał Szymczyk

II miejsce: Natalia Górczyk

III miejsce: Dawid Marmulewicz

Mistrzowie języka angielskiego na poziomie klas piątych

I miejsce: Kacper Witkowski

II miejsce: Olga Kopyra

III miejsce: Katarzyna Machnik

Mistrzowie języka angielskiego na poziomie klas szóstych

I miejsce: Milena Mink

II miejsce: Krystian Rakowski

III miejsce: Łukasz Antkowiak

Mistrzowie języka angielskiego na poziomie klas siódmych

I miejsce: Paulina Rychter

II miejsce: Karolina Nowacka

Gratulacje dla zwycięzców oraz wszystkich uczestników!!!

Konkurs odbył się pod patronatem Szkolnego Koła Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich

•     Zespół Obornickich Papierówek z wielką przyjemnością informuje, że po pierwszym etapie konkursu „Tradycyjny sad” zajmuje 24 miejsce wśród zespołów zgłoszonych z całej Polski. Otrzymaliśmy 528 punktów na 600 możliwych. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Teraz przed nami praca związana z założeniem sadu. Będzie potrzebna nam Wasza pomoc, by sad stał się naszą wspólną dumą. Pozdrawiamy wszystkich,  którzy trzymali za nas kciuki.

Obornickie Papierówki

• Mistrz Sudoku

W dniach  13 i 14 lutego 2018 r. odbyły się  w naszej szkole eliminacje do VII Mistrzostw Dolnego Śląska w SUDOKU organizowanego  przez Politechnikę Wrocławską.

Sudoku   to najpopularniejsza japońska łamigłówka świata - jest oparte na bardzo prostych zasadach. Jest to kwadratowa tablica złożona z 9 kwadratów, z których każdy podzielony jest także na 9 kwadratów.
    W niektóre pola wpisane są cyfry od 1 do 9. Pozostałe pola należy uzupełnić, tak aby każda cyfra pojawiła się tylko raz w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z 9 dużych kwadratów. Z pozoru zadanie wydaje się łatwe, lecz w rzeczywistości stopień trudności tej łamigłówki może być bardzo zróżnicowany. Oczywiście rozwiązanie nie wymaga wykonywania żadnych rachunków, ale bez logicznego myślenia jego odkrycie jest niemożliwe. Są też dużo łatwiejsze wersje dla początkujących np.  kwadraty 2x2 gdzie należy wpisać cyfry od 1do 4 oraz prostokąty 3x2, gdzie muszą znaleźć się cyfry od 1 do 6.

W konkursie wzięło udział ponad 50 uczniów. Eliminacje odbyły się w 3 kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz  VII/GIM/LIC.  Oprócz Sudoku klasycznego uczniowie musieli zmierzyć się z Sudoku Nieregularnym, Sudoku Diagonalnym i Sudoku Po Kolei.  Trzeba przyznać, że 45 minut jakie organizatorzy przeznaczyli na ten etap minęło błyskawicznie.

Najwyższe wyniki w szkole uzyskali w kategoriach:

• KLAS 1–3
      I miejsce – Zofia Jakacka
      II miejsce – Maciej Bagiński
      III miejsce – Mikołaj Borowiak i Karolina Koszowska

• KLAS 4 -6
      I miejsce – Marcel Koszyka
      II miejsce – Aleksandra Szyszko i Wojciech Kowalczyk
      III miejsce – Natalia Mikołajczak

• KLAS 7
      I miejsce – Karolina Nowacka i Juliusz Wojewódka

Należy nadmienić, że nasi najmłodsi uczestnicy z klasy I - Zofia Tracz i Karol Kotowski zaprezentowali się wspaniale i zajęli miejsca tuż za podium.