• Mistrzowie dyktanda w języku angielskim.

•    12 marca w naszej szkole odbył się etap szkolny Konkursu Dicto - Challenge dla uczniów klas 7-8 organizowany przez IV Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu. W konkursie wzięło udział 8 uczniów, którzy zmierzyli się z dyktandem w języku angielskim - fragmentem książki pt. Heidi autorstwa Johanna Spyri. Najlepsze wyniki w szkole otrzymali Zuzanna Książewska z kl. 7a, Marcin Pociecha z kl. 8b oraz Aleksandra Witkowska z kl. 7a. Gratulujemy wyniku i trzymamy kciuki za ich awans do finału!

• Gratulacje!

•   14 marca odbył się V Powiatowy Konkurs Umiejętności z Języka Angielskiego „Master of English” organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Trzebnicy. Naszą szkołę reprezentował uczeń kl. VIIIb Andrii Martyniuk, który zajął V miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• W galerii plastycznej

• 14 marca uczniowie klasy V b wzięli udział w warsztatach z linorytu prowadzonych przez panią Martynę Lewicką w Obornickim Ośrodku Kultury. Jest to technika przypominająca drzeworyt. Rysunek w tym przypadku jest wyrzeźbiony w linoleum, a nie w drewnie. Piątoklasiści wykonali ciekawe prace tą techniką. Mieli również możliwość podziwiania przepięknych linorytów artystki. Zapraszamy na fotorelację.

• Podsumowanie słodkiej akcji

• Zostały zliczone wszystkie zebrane pieniążki podczas zorganizowanego w dniu 18 marca Słodkiego Bufetu w naszej Szkole.

Rada Rodziców SP Nr 2 zebrała kwotę 2 300,00 zł. W całości zasili ona ogólny budżet, który gromadzimy na zorganizowanie Festiwalu z okazji Dnia Dziecka.

Dziękujemy WSZYSTKIM, dzięki którym kolejny raz nasza akcja zakończyła się sukcesem- dyrekcji i gronu pedagogicznemu, pracownikom SP 2 i WAM drodzy Rodzice. Bez Was powodzenie tej akcji byłoby po prostu niemożliwe. Dziękujemy za Wasze przepyszne wypieki, zaangażowanie w zakup niezbędnych produktów oraz zaopatrzeniu dzieci w kieszonkowe.

Raz jeszcze powtórzymy, że takie akcje i wydarzenia dają również przestrzeń do pewnych przemyśleń i refleksji - Szkoła zdolna do budowania partnerstwa, w której są aktywni rodzice, rozwija się i jest miejscem rozwoju wszystkich: nauczycieli, rodziców, a przede wszystkim dzieci.

Z wielkimi podziękowaniami

Zarząd Rady Rodziców SP Nr 2

w Obornikach Śl.

• Umowa o wsparcie realizacji zadania publicznego podpisana!

•  We wtorek 19 marca 2024 r. w Starostwie Powiatowym w Trzebnicy, w radosnej i przyjacielskiej atmosferze, przedstawicielki Zarządu Fundacji Żaczek podpisały umowę na realizację zadania publicznego pt. „Festiwal w przestrzeni OD – DO na terenie Powiatu Trzebnickiego”.

Pani Justynie i Pani Joannie towarzyszyła też Rada Rodziców. To nasze wspólne dobro!!!

Wysokość przyznanej dotacji to  4 000,00 zł. Pomoże nam ona zrealizować nasz festiwal, który zaplanowany został na dzień 8 czerwca 2024 r. Będzie to nic innego, jak świętowanie Dnia Dziecka w innej niż dotychczas odsłonie. Niemniej jednak w równie uroczystej, urozmaiconej i słodkiej tonacji.

Szczegóły już wkrótce!

„Zadanie współfinansowane ze środków Powiatu Trzebnickiego”

• Występ na medal

•  Marianne Dehue zajęła II miejsce w Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 19 marca w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy. Uczennica brawurowo zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy pt. "Włos" oraz fragment powieści Lucy Maud Montgomery „Ania z Zielonego Wzgórza". W konkursie wzięło udział 14 uczniów klas VI z terenu powiatu trzebnickiego. Gratulujemy sukcesu!

• Dzień św. Patryka na j. angielskim w klasach 1-3 oraz w klasie 5.

•    Dzieci podczas zajęć poznały bliżej historię patrona Irlandii - św.Patryka, zaznajomiły się w jaki sposób celebrowane jest to święto w innych krajach. Samodzielnie wykonały lapbooki oraz czytały różnorodne teksty związane z tymże świętem. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły!:)

• Brawo siatkarki!

• Dziś dziewczęta klas 6 walczyły w mistrzostwach w siatkowce, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Obornikach SŚ. Skład naszej druzyny: Iga K., Ola K., Ewa J., Benita B., Maja W., Marianna D., Monika D., Maja L., Emilia K., Julita K. Dziewczęta ostatecznie uplasowaly się na 3 miejscu. Gratulujemy!

• Dla ósmoklasistów

• Zachęcamy do śledzenia zakładki UCZNIOWIE, w której nabieżąco będą umieszczane oferty szkół ponadpodstawowych.

• Klasy 4 w Narodowym Forum Muzyki

•  14 marca klasy 4 udały się na wycieczkę do Wrocławia do Narodowego Forum Muzyki na koncert pt."Baśń orientalna". Sam budynek był wspaniały, a występ jeszcze lepszy. Dodatkowo czwartoklasiści odbyli krótki spacer po starówce Wrocławia poszukując krasnali.

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.

• Kolejny sukces

• Maja Szkwerko uczennica klasy 2a reprezentowała dzisiaj naszą szkołę w XXIII Powiatowym Konkursie Poezji Dziecięcej klas II ph. „Wiersze o zwierzętach”. W konkursie wzięło udział 21 uczestników z 19 szkół. Poziom przygotowania i recytowania wierszy był bardzo wysoki. Jury miało nie lada wyzwanie, aby wyłonić zwycięzców. Ostatecznie nasza Maja zajęła III miejsce. Z całego serca gratulujemy Mai i zachęcamy do kolejnej edycji konkursu. Wszyscy uczestnicy za włożony trud zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi.

• Dzień Kobiet w 4a

• Dziś chłopcy z klasy 4a zrobili miła niespodziankę dziewczynkom. Drobny upominek w postaci róży i lizaka spowodował usmiech na twarzach dziewcząt. Dodatkowo cała klasa otrzymala słodkie galaretki. Dzięki chłopaczki:)

• Relaksacja na lekcjach etyki

• W tym tygodniu na lekcjach etyki rozmawialiśmy o relaksacji. Nasi uczniowie sami na sobie mogli sprawdzić, jak się skutecznie zrelaksować.

Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.