W środę 21 czerwca odbyło się ogłoszenie wyników Szkolnego Konkursu na słowniczek obrazkowy „My first English dictionary”. Spośród 12 prac konkursowych komisja wybrała 5 najlepszych i przyznała główne nagrody. Pozostali uczestnicy również otrzymali dyplom i upominek. Dziękujemy za udział i gratulujemy zwycięzcom.
„My first English dictionary”
List Ministra Edukacji i Nauki
Alicja i tenis
Bekhend, set, forhend, gem, wolej, smeczowanie to tylko niektóre trudne słowa, które wyjaśniała dziś podczas lekcji w klasie 3a Alicja. Przybliżyła wszystkim zasady gry w tenisa i opowiedziała o tym, jak wygląda strój tenisisty. Alicja, trenująca grę w tenisa ziemnego już kilka lat, zapoznała kolegów i koleżanki z krótką historią tenisa, rodzajami nawierzchni na kortach i korzyściami zdrowotnymi wynikającymi z trenowania tej dyscypliny sportu.
Każdy mógł sprawdzić, czym różnią się piłki tenisowe, które Ala przyniosła do klasy. Wszystkich bardzo zaskoczyła informacja, że pewien amerykański tenisista Podczas Pucharu Davisa w 2016 roku zaserwował piłkę z prędkością 253 kilometry na godzinę!!! Alicja przedstawiła postaci najsłynniejszych tenisistów i tenisistek, pamiętając o naszej Mistrzyni Idze Świątek. Dziękujemy za bardzo ciekawą lekcję! Brawo! Kto wie, może za kilka lat będziemy mogli podziwiać Alicję na światowych kortach?
Klasa 3 b zakończyła rok szkolny witając lato 2023, biorąc udział w warsztatach „Edukacja przez ruch".
Lekcja Karola
Dzisiaj za biurkiem stanął Karol Kanofocki - uczeń klasy 2 a. Przygotował on i w bardzo ciekawy sposób poprowadził lekcję pt. „Naj…” w Azji. Zapewne wszyscy wiedzą, że Azja to nie tylko największy kontynent na świecie, ale również kontynent wielkich kontrastów geograficznych.
Po prezentacji ogólnych informacji dotyczących tego kontynentu nadszedł czas na geograficzne i przyrodnicze rekordy Azji. Tu Karol popisał się swoją ogromną wiedzą oraz pasją historyczno-geograficzną. Dla większości uczniów, którzy z ciekawością i uwagą słuchali Karola i oglądali prezentację, niestraszny był Quiz przygotowany przez prowadzącego na podsumowanie zajęć. Na koniec dla utrwalenia wiedzy nasz klasowy expert od Azji przygotował zadania w grupach. Karol wykazał się ogromną wiedzą, pomysłowością i umiejętnościami komunikacyjnymi. Brawo Karolu!
Spotkanie z geolożką
Dziś do klasy 3a zawitała Pani Małgosia Klusek - mama Piotrusia, by opowiedzieć o skałach, minerałach i nie tylko. Jak na geologa przystało, Pani Gosia na początek zaproponowała dzieciom zabawę we wspólne stworzenie opowiadania opartego na obrazkach narysowanych na… kamieniach. Powstała niesamowita historia o Mikołaju i prezentach, ninjach, tuk tukach, gigantycznej kurze i słońcu, która okazała się snem buta.
Trzecioklasiści mogli przez lupę i mikroskop podłączony do komputera obejrzeć niezwykłe zbiory Pani Małgosi. Najwięcej emocji wzbudziły ciekawe doświadczenia związane z fluorescencją i sprawdzenie działania szpiegowskiego długopisu z lampką UV, który każdy dostał w prezencie. Dzieci obserwowały w świetle UV banknoty, dokumenty, sól, rośliny, ptasie pióra i minerały wykazujące zjawisko fluorescencji. Niespodzianką od prowadzącej była mała buteleczka z minerałami dla każdego i zadanie, by dopełnić ją samodzielnie znalezionymi okazami podczas wakacyjnych wypraw.
Co to był za dzień! Bardzo dziękujemy Pani Małgosi Opalińskiej – Klusek, że podzieliła się z nami swoją ogromną wiedzą o minerałach i nie tylko. Pamiętajcie, że czasem najpiękniejsze skarby ziemi można znaleźć tuż pod nogami, a więc bądźcie uważni!
Więcej w Albumie fotograficznym.
Gala osiągnięć klas młodszych.
Dziś nagrodziliśmy "Najlepszych z najlepszych" spośród uczniów klas 1 - 3.
Brawa dla najmłodszych szachistów!
14 czerwca odbył się Dolnośląski Turniej Finałowy Ogólnopolskiego Projektu EDUKACJA PRZEZ SZACHY W SZKOLE DLA KLAS 1-3. Hala widowiskowa w Lubinie zgromadziła 300 zawodników z 22 szkół województwa dolnośląskiego. Naszą szkołę w klasyfikacji klas 0 - I reprezentowało 2 chłopców: Mikołaj i Nikoś. Mikołaj indywidualnie zajął III miejsce, a Nikoś zdobył swoje pierwsze, cenne doświadczenie turniejowe. Gratulujemy!!!
Gala osiągnięć
Dziś w naszej szkole odbyła się Gala Osiągnięć - uroczyste podsumowanie wielu tegorocznych sukcesów naszych niezwykle uzdolnionych uczniow z klas IV - VIII. Gratulujemy!
2Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Ostatni wspólny wyjazd
Wycieczka do Szklarskiej Poręby była niezapomnianym przeżyciem dla klas ósmych, dostarczyła wszystkim wielu wrażeń. Pozwoliła uczniom na spędzenie czasu i rozmowy we własnym gronie. Wszyscy spisali się wspaniale na górskiej trasie, która wiodła ze Szklarskiej Poręby przez Szrenicę, następnie Snieżne Kotły i schronisko pod Łabskim Szczytem.
Mieliśmy okazję doświadczenia jak szybko zmienia się pogoda w górach. Przywitało nas słońce, ale nie obyło się bez deszczu, burzy i gradu. Wyjaz na pewno zostanie na długo w naszej pamieci.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Hania i ptaki
Dziś za nauczycielskim biurkiem stanęła Hania z 3a. Przygotowała ciekawą lekcję o ptakach. Hania opowiadała o ich budowie, cyklu życia oraz o tym, gdzie mieszkają. Ci którzy uważnie słuchali opowieści prowadzącej nie mieli żadnych problemów z przygotowanym zadaniem i bez problemów podzielili ilustracje ptaków na domowe, nieloty, drapieżne, wodne i egzotyczne.
Nasza klasowa ekspertka od ptaków dzielnie służyła pomocą i sprawdzała poprawność wykonanego zadania nie szczędząc pochwał kolegom i koleżankom. Hania wykazała się ogromną wiedzą i odwagą w prowadzeniu lekcji. BRAWO Haniu! 😊
Alan finalistą!
Miło nam poinformować, że Alan Zieliński z klasy 3a wziął udział w ogólnopolskim finale 7. edycji Konkursu Matematycznego „Puchacz Piotr”, który odbył się w Warszawie 13 czerwca 2023 r.
Alan był jednym z 53 finalistów z klas III z całej Polski, spośród blisko 40.000 biorących udział w I i II etapie konkursu. Po zmierzeniu się z trudnymi zadaniami matematycznymi i logicznymi zajął ostatecznie 33. miejsce w kraju w swojej kategorii. Jesteśmy niezmiernie dumni z Alana! To Jego ogromny sukces! GRATULUJEMY i życzymy kolejnych matematycznych sukcesów!
Złote Sowy 2023
14 czerwca w Obornickim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta gala zorganizowana przez Stowarzyszenie Oświatowe "Sowa", podczas której zostały wręczone statuetki Złotych Sów dla wyróżniających się uczniów i nauczycieli z terenu powiatu trzebnickiego - laureatów powiatowych konkursów i ich opiekunów.
Miło nam poinformować, że w tym roku dwie nagrody trafiły do nauczycielek naszej szkoły. W kategorii klas I-III Złotą Sowę otrzymała Pani Agata Krasucka, natomiast w kategorii klas VII-VIII nagrodzono Panią Ewę Borowską-Gancarek. Jesteśmy bardzo dumni i serdecznie gratulujemy!
Iza i aksolotl
Dziś Iza z 3a zaskoczyła całą klasę, przygotowując lekcję o… aksolotlach. Teraz trzecioklasiści wiedzą już, że aksolotl to płaz ogoniasty zwany też salamandrą meksykańską lub „wieczną kijanką” mieszkający w zimnych wodach jeziora leżącego na południe od miasta Meksyk.
Iza opowiadała o tym jak wygląda to niezwykłe stworzenie i czym się żywi. Wszystkich bardzo zaskoczyła wiadomość, że aksolotle całe życie są larwami i żyją około 10-15 lat oraz, że oddychają płucami, skrzelami i przez skórę. Niespodzianką przygotowaną przez Izę była wykreślanka, dzięki której uczniowie poznali nowe słowa po angielsku. Dziękujemy Izie za przeprowadzenie bardzo ciekawej lekcji o tych unikatowych zwierzętach. Brawo Iza!
Brawo dziewczyny!
Dziewczyny z 8a Ania Pyzel, Martyna Wilińska, Zosia Jakacka zajęły 5 miejsce na zawodach z siatkówki plażowej. Mistrzynie powiatu Trzebnickiego były bardzo blisko, aby być w pierwszej czwórce turnieju, lecz grały falowo i złapały kryzys w ważnym momencie. Gratulacje dla dziewczyn! To był ich ostatni turniej pod szyldem naszej szkoły. Dziękujemy i powodzenia w dalszym rozwoju!
1
Brawa dla Poli!
W tym tygodniu dotarła do nas bardzo miła wiadomość o zajęciu przez Polę Kowalik III miejsca w ogólnopolskim konkursie literackim „Jak zdobyć Nagrodę Nobla?”. Praca uczennicy klasy IV b napisana w formie pamiętnika została wysoko oceniona przez jury, w skład którego weszli m.in. pisarze, autorzy książek dla dzieci.
Konkurs zorganizowany został przez Wrocławski Dom Literatury i Fundację Olgi Tokarczuk. W nagrodę za swoją pracę Pola otrzyma książkę z osobistą dedykacją Noblistki. Wszystkie nagrodzone teksty zostaną również opublikowane pod koniec czerwca na stronie organizatora konkursu.
Gratulujemy!
Podchody drugich klas
Dnia 12.06.2023 klasy drugie wzięły udział w podchodach. Każda klasa otrzymała mapę z wyznaczoną trasą i punktem docelowym - Grzybkiem. Uczniowie mieli doskonałą okazję do sprawdzenia swoich umiejętności dotyczących odczytywania mapy i orientacji w terenie.
Po drodze uczestnicy odnajdywali koperty i wykonywali różnorodne zadania - łamigłówki, wesołe pamiątkowe fotografie czy radosny okrzyk na powitanie przeciwnej drużyny. Uczniowie byli bardzo zaangażowali, pogoda dopisała, a na miejscu każdy mógł zrelaksować się w cieniu altany czy wygrzewać się w promieniach słonecznych na leżakach.
Kartka dla Chemika
Ponad 260 uczniów z całej Polski wzięło udział w pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu „Kartka dla Chemika” zorganizowanego przez Koło Naukowe Chemików Uniwersytetu Opolskiego KORONAN.
Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Lena Chwastyk, Andrii Martyniuk i Olga Nowak z klasy 7b oraz Mateusz Olejniczak z klasy 8a. Jak podają organizatorzy, wybór zwycięskich prac przez jury nie był łatwym zadaniem, ponieważ pomysłowość uczestników była niesamowita. W konkursie wyłoniono dwóch laureatów oraz przyznano w sumie trzynaście wyróżnień. Dla wszystkich uczestników przekazano dyplomy za udział. Naszym uczniom gratulujemy wykonania ciekawych prac i dziękujemy za udział w konkursie. Życzymy nieustającego zapału do odkrywania tajemnic chemii!
Podziękowania dla naszych wolontariuszy:)
Wolontariusze, również trzynastu uczniów naszej szkoły, otrzymało miłą niespodziankę od organizatorów "Biegu na orientację", który odbył się w Światowy Dzień Orienteeringu 2023. Grupa Biegowa "Oborygeni" przekazała zaświadczenia o zabezpieczeniu trasy zawodów dla wolontariuszy oraz zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek do pizzerii. Był to również czas na wspólne gry i zabawy w parku.
Nad Odrą
Uczniowie z klas 4 b i 8 b odwiedzili niezwykle ciekawe miejsce, a mianowicie ośrodek edukacyjno - kulturalny "Odra Centrum". Podczas tej wyprawy wiele dowiedzieliśmy się o znaczeniu rzeki dla miasta, ekosystemu i każdego z nas. Usłyszeliśmy mnóstwo ciekawostek oraz obejrzeliśmy piękne wystawy.
Prowadzący zwracał naszą uwagę na ochronę środowiska. Każda osoba może zadbać o naturę, zmieniając choćby swoje przyzwyczajenia. Był też czas na relaks w tym uroczym miejscu. Wielu deklarowało powrót z rodzicami, by popływać kajakiem i miło spędzić czas.
Wycieczka odbyła się dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Oborniki Śląskie z Unii Europejskiej w ramach projektu "Powrót na 6 - edukacja i integracja".
Archiwum Aktualności