Wspaniała zabawa z okazji Dnia Dziecka. Pogoda i humory wszystkim dopisały.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Wspaniała zabawa z okazji Dnia Dziecka. Pogoda i humory wszystkim dopisały.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
6 maja 2021 r. odbył się zdalnie finał konkursu lingwistyki matematycznej „Wieża Babel” dla szkół podstawowych. Do finału z naszej szkoły dostali się:
Wielkie gratulacje dla Naszych Finalistów, znaleźliście się wśród najlepszej trzydziestki w kategorii MŁODZIK w województwie dolnośląskim.
Tegoroczny konkurs z powodu pandemii odbywał się zdalnie, a zawodnicy wykonywali zadania przy włączonej kamerce bez obecności innych osób w pomieszczeniu. W tym roku arkusz składały się z dość trudnych zadań, które wymagały od uczniów umiejętności syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i badania hipotez oraz ogólnej wiedzy o języku polskim.
Gratulujemy !!!
Zachęcamy Państwa do zapoznania się z mini poradnikiem"Dzieci w wirtualnej sieci". Jest on adresowany do rodziców, ukazuje zagrożenia świata wirtualnego, jednak przede wszystkim wyposaża rodziców w niezbędną wiedzę i rozwiązania pomocne w wychowaniu oraz uczenia właściwego korzystania z urządzeń elektronicznych.
ORGANIZACJA PRACY
od 17.05. 2021 r.
w Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich
Na podstawie: Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.
1) od 17.05.2021r. – oddziały przedszkolne oraz klasy: I, II, III – nadal pracują stacjonarnie w szkole
2) od 17.05.2021r. klasy od IV do VIII – pracują hybrydowo wg poniżej przedstawionego planu / harmonogramu nauczania hybrydowego
KLASY / ODDZIAŁY – W SZKOLE
17.05.2021r. (poniedziałek) – KLASY: VII a i b, VIII a, IV a
18.05.2021r. (wtorek) – KLASY: VII a i b, VIII a, IV a
19.05.2021r. (środa) – KLASY: VII a i b, VIII a, IV a
20.05.2021r. (czwartek) – KLASY: V a i b, VI a i b , VIII a
21.05.2021r. (piątek) – KLASY: V a i b, VI a i b, VIII a
24.05.2021r. (poniedziałek) – KLASY: V a i b, VI a i b, VIII a
28.05.2021r. (piątek) – KLASY: VII a i b, IV a
KLASY / ODDZIAŁY – NAUCZANIE ZDALNIE
17.05.2021r. (poniedziałek) – V a i b, VI a i b,
18.05.2021r. (wtorek) – V a i b, VI a i b,
19.05.2021r. (środa) – V a i b, VI a i b,
20.05.2021r. (czwartek) – KLASY: VII a i b, IV a
21.05.2021r. (piątek) – KLASY: VII a i b, IV a
24.05.2021r. (poniedziałek) – KLASY: VII a i b, IV a
28.05.2021r. (piątek) – KLASY: V a i b, VI a i b, VIII a
Zdrowe odżywianie jest niezwykle ważne, zwłaszcza dbając o odporność naszego organizmu w czasach pandemii oraz dobre samopoczucie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Wiedząc, że nawyki ukształtowane od najmłodszych lat procentują w przyszłości staramy się codziennie zachęcać naszych uczniów do zwracania uwagi na to, co i jak jedzą.
Pomocne w realizowaniu tej tematyki okazują się programy edukacyjne kierowane do dzieci i młodzieży. Szkoła Podstawowa Nr 2 uczestniczy w dwóch tego rodzaju programach. Pierwszy Szkoła na widelcu skierowany do uczniów klas 1-3 oraz drugi Akademia Lubella dla klas 4-8.
Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała właśnie certyfikat potwierdzający udział naszych uczniów klas 4-8 w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Lubella. Uczniowie uczestniczący w lekcjach o tematyce odżywiania mieli okazję dowiedzieć się, dlaczego różnicowanie pokarmów w codziennej diecie jest ważne, dlaczego warto samemu przygotowywać i komponować posiłki, a także dostrzec wartość ich wspólnego spożywania. Bardzo ważną kwestią, z którą zapoznała się nasza młodzież była również tematyka niemarnowania jedzenia.
Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje kreatywnymi, przepysznymi pomysłami w kuchni.
W roku szkolnym 2020/2021 r. egzamin ósmoklasisty będzie przeprowadzany od 25 do 27 maja (wtorek – czwartek). Są to dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno - wychowawczych.
Poniżej przedstawiamy informację CKE na temat tegorocznego egzaminu ósmoklasisty.
Harmonogram egzaminu ósmoklasisty:
Dzień Przedmiot Godzina rozpoczęcia Czas trwania
25 maja - wtorek język polski 9:00 120 minut
26 maja - środa matematyka 9:00 100 minut
27 maja, czwartek język obcy nowożytny 9:00 90 minut
W przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony:
Prace ósmoklasistów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a wyniki przysłane do szkół przez okręgową komisję egzaminacyjną. Ogólnopolskie wyniki egzaminu ósmoklasisty będą ogłoszone 2 lipca br. Tego samego dnia swoje wyniki poznają uczniowie. Zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniowie otrzymają 9 lipca br.
W drugim semestrze, uczniowie klas IV i VII, po wprowadzeniu do tematyki cyfrowego bezpieczeństwa oraz po zapoznaniu się z podstawowymi zasadami tworzenia plakatów podczas zajęć informatycznych, wykonywali plakaty graficzne dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z sieci Internet. Do realizacji zadania wykorzystywali narzędzia znanych im edytorów grfiki oraz technik plastycznych. Była to praca w formie projektu wykonywana w grupach dwu lub trzy osobowych, a także indywidualnie.
Wyniki szkolnego konkursu przedstawiają się następująco:
Kategoria klasa czwarta
I miejsce ex aequo – zespół w składzie: Kamil Małkiewicz, Damiana Smycz i Karol Zarzycki, a także drugi zespół w składzie: Aleksandra Witkowska i Natan Karcz
II miejsce ex aequo – zespół w składzie: Zofia Tracz i Magdalena Kupis oraz zespół w składzie: Barbara Babecka kl. 4a i Julia Babecka kl. 5a
III miejsce ex aequo – zespół w składzie: Kajetan Raduchowski i Mateusz Issel oraz zespół w składzie: Oliwia Stopa i Oliwia Bielicka
wyróżnienie ex aequo – zespół w składzie: Jagna Ozimina i Maja Kuczek, a także Aleksander Pawlak oraz Michał Treala
Kategoria klasy siódme
I miejsce – zespół w składzie: Andrzej Nowak kl. 7b, Tomasz Łosin kl. 7b i Maksymilian Pachołek kl. 7b
II miejsce ex aequo – Oliwia Cierpińska kl. 7a oraz Oliwia Oleśniewicz kl. 7a
III miejsce – Dawid Kostrzewa kl. 7b
wyróżnienie – zespół w składzie: Patryk Klementowski kl. 7b i Jakub Komorowski kl. 7b
Koordynatorzy konkursu: Jolanta Olejniczak oraz Ewa Borowska-Gancarek
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy VIII a, Katarzyna Machnik, zajęła II miejsce w Konkursie Literackim „Pod parasolem wielobarwnych słów” zorganizowanym przez Obornicki Ośrodek Kultury. Wiersz ósmoklasistki pt. „Aby nie stracić czasu” został nagrodzony w kategorii wiekowej 10-14 lat. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wysłuchania relacji oraz prezentacji nagrodzonych utworów w materiale filmowym udostępnionym przez OOK.
Tu możesz obejrzeć film.
17 maja uczniowie klas 4-8 naszych szkół wracają do nauki stacjonarnej. Pierwsze dwa tygodnie nauki, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki, będą realizowane w systemie hybrydowym, według zasad ustalonych przez dyrektorów poszczególnych placówek. W trosce o bezpieczne i łagodne wdrożenie dzieci do nauki stacjonarnej dyrektorzy szkół gminy Oborniki Śl. ustalili, że pierwszy etap powrotu poświęcony będzie przede wszystkim integracji zespołów klasowych, odnowieniu relacji rówieśniczych a na zajęciach nacisk położony będzie na wspólne spędzanie czasu. Wierzę, że dzięki tym działaniom uda się złagodzić stres odczuwany przez uczniów w związku z ich powrotem do szkół po tak długim czasie.
Burmistrz Obornik Śląskich
Zapraszamy do udziału w warsztatach
Na temat: Hejt, czyli o mowie nienawiści w internecie.
5 maja 2021
Prowadzący: Psycholog Natalia Supeł
Warsztaty odbędą się w każdej z klas 4-8, według harmonogramu spotkań zapisanych na Teamsie.
Dziś już wiemy, że do swojej kolekcji, Michał Szymczyk dorzuca kolejny tytuł LAUREATA, tym razem w Dolnośląskim Konkursie zDolny Ślązak 2020/2021 z HISTORII.
Do Finału Dolnośląskiego Konkursu awansowało 68 najlepszych uczniów z województwa dolnośląskiego.
Zdobycie tytułu laureata uprawnia Michała do przyjęcie w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej.
Zakres tematyczny tego konkursu jest bardzo szeroki, od starożytności, aż do czasów współczesnych. Trzeba również wykazać się znajomością historii Dolnego Śląska, szlaków kulturowych i zabytków naszego województwa. Uczniom trudno jest opanować wiadomości potrzebne do napisania jednego sprawdzianu z historii, podczas gdy uczestnik konkursu przedmiotowego, musi mieć wiedzę obejmującą 26 takich sprawdzianów. Dodatkowo jednym z zadań na etapie wojewódzkim jest również napisanie wypracowania na podany temat, który w tym roku dotyczył przyczyn, przebiegu i skutków robotniczych wystąpień w Polsce po 1945 roku Jeśli uczestnikiem konkursu jest siódmoklasista, to jest to jeszcze trudniejsze, ponieważ prawie połowę siódmej i ósmą klasę, czyli materiał którego nie miał jeszcze na lekcjach, musi opanować samodzielnie. Dlatego właśnie, taki uczeń jest po prostu wyjątkowy. Michał ogromne gratulacje. Jesteśmy dumni!
Miło nam poinformować, że w etapie wojewódzkim XXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy", Michał Szymczyk z klasy 7a, uzyskał tytuł laureata, podobnie jak w etapie rejonowym uzyskując najlepszy wynik w województwie.
Warto podkreślić, że Michał już w ubiegłym roku szkolnym został laureatem tego konkursu, wówczas tematyka dotyczyła lat 1887-1922, czyli walki Polaków o niepodległość i granice. Za każdy z tych konkursów uzyskuje On 7 punktów przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.
Gratulujemy!
Wykorzystując materiały z recyklingu uczniowie klasy1a wykonali eko-zabawki. Prace są piękne i bardzo pomysłowe! Gratulujemy pierwszakom ciekawych pomysłów i zachęcamy do wykorzystywania odpadów w kreatywny sposób.
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Uczniowie klas 1 - 3 polecją swoje ulubione ksiażki.
Obejrzyj też film
Więcej zdjęć w Albumie fotograficznym.
Organizowany jest przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej. Pomysłodawcą święta już w 1926 r. był wydawca z Walencji, Vicente Clavel Andrés. Od 1995 r. obchodzony jest na całym świecie.
Uczniowie klas VII przygotowali memy o czytaniu książek wykorzystując zasoby Internetu.
Projekt edukacyjny "Szkoła na widelcu" zachęcił uczniów do działań promujących zdrowie. Uczniowie klasy 2a przez cały tydzień zgłębiali wiedzę dotyczącą zdrowego żywienia Najpierw przeanalizowali skład PIRAMIDY ZDROWA, a następnie przy pomocy dorosłych przygotowali swoje. Rozwiązywali rebusy i krzyżówki. Oglądali filmy edukacyjne. Następnie przygotowywali samodzielnie zdrowe przekąski dla swoich bliskich. Na stołach widać prawdziwy kunszt kulinarny. Królowały kolorowe sałatki, pełne witamin kanapki oraz zdrowe soki owocowo-warzywne.
Uczniowie klasy 2a zabawili się w poetów i ułożyli wiersze oraz rymowanki o tematyce zdrowotnej. Zobaczcie sami jak im poszło
Powered by aSc EduPage