• Wycieczka klas 2

•    Dzisiaj uczniowie klas 2 odwiedzili mini Zoo i Park Linowy w Lubinie. Mogli oni podziwiać różne okazy ptaków. Obejrzeli zwierzęta hodowlane oraz ogromne figury dinozaurów. Drugą atrakcją był Park Linowy. Każdy miał do pokonania wiele torów przeszkód w powietrzu. Wszyscy bawili się wspaniale, emocji nie było końca. Zmęczeni ale szczęśliwi wrócili do domu.

• Nie zwalniamy wrześniowego tempa ….

•     W dniu dzisiejszym Pani Justyna Popielas i Pani Joanna Dudys (przedstawicielki Fundacji Żaczek, działającej na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich) podpisały umowę darowizny na kwotę tysiąca złotych.

Darowizna została przyznana przez Skarb Państwa – Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe, reprezentowane przez Nadleśniczego Marka Nieruchalskiego z Nadleśnictwa Lubin.

Pozyskana darowizna zostanie przeznaczona na zakup niezbędnych pozycji książkowych – w formie nagród dla uczniów.

Dziękujemy Darczyńcy za pomoc w naszych działaniach promujących czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży, integracji społeczeństwa lokalnego oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

• Narodowe Czytanie

•    W minioną sobotę w Bibliotece Publicznej im. Jarosława Iwaszkiewicza w Obornikach Śląskich odbyła się po raz kolejny akcja pod hasłem "Narodowe Czytanie". Tegoroczną lekturą była powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Wśród czytających byli również reprezentanci z naszej szkoły.

• Kolejne wspaniałe wiadomości!

• Zostaliśmy laureatami 7 edycji konkursu grantowego Moja Mała Ojczyzna Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego!

Fundacji Żaczek działającej na rzecz Szkoły Podstawowej Nr 2 w Obornikach Śląskich przyznano 39 983,58 zł. złotych !!!​​

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu zmieni się przestrzeń wokół szkoły, która jest nie tylko centrum szkolnego życia, ale przede wszystkim miejscem spotkań uczniów, katalizatorem wydarzeń socjalnych i kulturowych, jak również wizytówką naszego miasta.Stworzymy „Przestrzeń OD-DO” - przestrzeń z nowymi nasadzeniami, kompaktowymi łąkami kwietnymi, nowymi ławkami (w tym specjalnymi młodzieżowymi), zewnętrznymi stołami do gier planszowych i piłkarzykami, koszami do segregacji odpadów, gablotą informacyjną i…. o tym już kiedy indziej. 😊

Po raz pierwszy aplikowaliśmy do Fundacji BGK o wsparcie naszych pomysłów. Udało się! Znaleźliśmy się w gronie 60-ciu szczęśliwców z całej Polski.  Dziękujemy Fundacji BGK.

Wniosek o dofinansowanie napisała i złożyła w imieniu Fundacji Żaczek Pani Agnieszka Szot. Działania projektowe rozpoczynamy wraz z początkiem 2024 roku. Będziemy Was informować na bieżąco.

Tutaj wyniki 7. edycji:)

• Kto chętny?

•    Rodzice dzieci w wieku 7-16 lat serdecznie zapraszają na wyjątkowe i potrzebne zajęcia ruchowe organizowane w SP Nr 3 w Obornikach Śląskich - projekt "Szkółka narciarska"!!!

Zebranie organizacyjne odbędzie się 12 września o godz. 19.00 w SP Nr 3.

Ważna informacja - dziecko nie musi posiadać umiejętności jeżdżenia na nartach.

Więcej informacji: https://sp3obornikisl.edupage.org/

• Rozpoczynamy nowy rok szkolny z przytupem!!!

•               W  poniedziałek, 4 września, przedstawicielki  Fundacji  ŻACZEK  na  rzecz  Szkoły  Podstawowej  Nr 2  w Obornikach Śląskich (Justyna Popielas i Joanna Dudys) podpisały umowę dofinansowanie w ramach programu Działaj Lokalnie, z którego pozyskano dotację w wysokości 3000,00 zł na zadanie „Zielona i edukacyjna przestrzeń "od - do". Projekt zakłada m.in. zagospodarowanie terenu wokół naszej Szkoły poprzez nasadzenia, zorganizowanie warsztatów psychologicznych i plastycznych.

Projekt chcemy realizować wspólnie z WAMI – uczniami, rodzicami, dziadkami….  Wspólne spędzanie wolnego czasu, uczenie szacunku, współpracy i współodpowiedzialności za rzeczywistość wokół nas - to będzie największe wypracowane dobro wspólne. Bo wszystko zaczyna się przecież od niego - tego, z czego wspólnie korzystamy i za co jesteśmy współodpowiedzialni.

Warto wspomnieć, iż wniosek w imieniu Szkoły i Fundacji napisała i złożyła Pani Agnieszka Szot.

Już niedługo więcej informacji o projekcie i jego etapach.