- Dnia 8 lutego 2011r. w ramach projektu: UCZ I BAW SIĘ BEZPIECZNIE W INTERNECIE (Konkurs mikrograntów Fundacji Dzieci Niczyje), zorganizowaliśmy konferencję pod hasłem „Bezpieczeństwo dzieci w Internecie – aktualne zagrożenia oraz praktyczne sposoby przeciwdziałań” kierowaną dla rodziców, nauczycieli powiatu i przedstawicieli instytucji. Zaproszeni prelegenci zaprezentowali informacje na temat:
1.Ogólne zagrożenia w sieci oraz Jak interweniować? -Piotr Zapotoczny, pracownik Gazety Wyborczej w Opolu, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Nysie.
2.Bezpieczny Internet – Bezpieczne Dziecko - Agnieszka Pawłowska, pracownik fundacji Kidprotect z Warszawy.
3.Cyberprzestępczość -Ryszard Piotrowski, przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
4.Rola oprogramowania w zapewnieniu bezpieczeństwa dziecka w sieci - Mateusz Pękala, Business Development Manager, G Data Software Sp. z o.o.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację konferencji. Fundacja "Żaczek"
Podczas szkolnych obchodów "Tygodnia Bezpiecznego Internetu " uczniowie klas 5-6 na lekcjach informatyki tworzyli plakaty informuj
ące o zagrożeniach w sieci oraz o zasadach bezpiecznego korzystania z internetu.Oto niektóre:Plakat_bezpieczny_internet.docx
Kiedy_dzieciom_sie_nudzi...docx
PODZIĘKOWANIE
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za dobrowolne datki w przedświątecznej akcji „Wigilijne sianko”, organizowanej już po raz drugi przez Szkołę Podstawową nr 2 w Obornikach Śląskich. W ramach tej akcji rozprowadzane były również płyty z kolędami nagranymi przez uczniów klasy I b, która przekazała kwotę 300 zł. Zebrane pieniądze w kwocie 726,40 zł zostaną w całości przeznaczone na wyjazd dzieci do kina w czasie ferii zimowych.
Szczególne podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie kierujemy do Księdza Proboszcza Macieja Chwarścianka, Rodziców i wychowawcy uczniów klasy I b, Pani Bożeny Trzaski oraz Pana Ryszarda Chwalińskiego.
Organizatorki akcji: Agata Krasucka, Beata Olbert
Uwaga!!!
Dnia 8 lutego 2011r. zajęcia lekcyjne w naszej szkole trwają do godz. 11.30.
Dzieci dojeżdżające z Siemianic i Morzecina Wlk. wracają do domu o godz.11.50.
Szanowni Państwo!
Chcecie wiedzieć:
- co może zagrażać Waszemu dziecku w Internecie,
- jak interweniować,
- co to jest cyberprzemoc,
- jak można zabezpieczyć komputer przed niepożądanymi treściami?
Na te i inne pytania możecie znależć odpowiedż 8 lutego 2011r. ,w naszej szkole!
Zapraszamy na konferencję przygotowaną, z myślą o dzieciach, dla Was-Rodzice!
Spotkanie 8 lutego o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej Nr 2 w Obornikach Śląskich.
Wspomóż nas - Przekaż nam swój 1% z podatku.
Jeszcze nie jesteś zdecydowany komu przekażesz swój 1% ?
Przekaż go na TPD przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Obornikach Śląskich
Deklarowane kwoty prosimy przekazać na TPD we WrocławiuOddział Dolnośląski
KRS 0000198933
Nr konta: 69 1930 1073 2009 0900 9145 0001 z dopiskiem:
„Dla Koła TPD przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Obornikach Śląskich”
Możemy pomagać głównie dzięki ludziom, którym nieobcy jest los dzieci zaniedbywanych, osieroconych, zagrożonych przestępczością - uzależnieniami,dzieciom biednym, niedożywionym, przewlekle chorym, upośledzonym, żyjącym w trudnych warunkach.
Wszystkie dzieci nasze są !
Dziękujemy !!!
Zebranie z rodzicami
W dniu 02.02.2011 r. (środa) odbędą się zebrania z rodzicami - świetlica szkolna -16.30, klasy I-III -17.00, klasy IV-VI- 17.30. Wszystkich rodziców serdecznie zapraszamy!
Konferencja
Zapraszamy wszystkich rodziców na konferencję organizowaną w naszej szkole ph. „Bezpieczeństwo dzieci w Internecie – aktualne zagrożenia oraz praktyczne sposoby przeciwdziałań” dnia 08.02.2011r. Członkowie Fundacji "Żaczek" na rzecz Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich.
Szczegóły:
„Projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach
programu mikrograntów „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dzieci Niczyje”.
Konferencja
„Bezpieczeństwo dzieci w Internecie – aktualne zagrożenia oraz praktyczne sposoby przeciwdziałań.”
- Piotr Zapotoczny, pracownik Gazety Wyborczej w Opolu, nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Teologiczno-Humanistycznej w Nysie: Ogólne zagrożenia w sieci orazJak interweniować?
- Anna Pawłowska, pracownik fundacji Kidprotect.pl z Warszawy: Bezpieczny Internet – Bezpieczne Dziecko.
- Ryszard Piotrowski, przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu: Cyberprzestępczość.
- Mateusz Pękala, Business Development Manager, G Data Software Sp. z o.o.: Rola oprogramowania w zapewnieniu bezpieczeństwa dziecka w sieci.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich, ul. Wyszyńskiego 24
8 lutego 2011r., godz. 11:00-14:00
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Dodatkowe informacje dostępne są u organizatorów konferencji pod adresem mailowym: fundacjazaczek@gmail.com lub pod nr tel. 665728663.
Projekt „Mobilna i przedsiębiorcza młodzież”
Miło nam poinformować iż nasza szkoła została zakwalifikowana do projektu "Mobilna i przedsiebiorcza młodzież".
Celem głównym projektu jest wdrożenie kompleksowego programu nauczania w zakresie rozwijania umiejętności dokonywania wyboru własnej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz rozwijania własnej przedsiębiorczości z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, przez 525 uczniów i uczennic szkół podstawowych, gimnazjalnych i LO z woj. dolnośląskiego.
Cele szczegółowe projektu:
- poprawa umiejętności w zakresie wyboru dalszego kształcenia
- zdobycie umiejętności planowania własnej ścieżki kariery w oparciu o własne umiejętności i kompetencje z uwzględnieniem możliwości rynku pracy
- zwiększenie dostępności informacji o aktualnej sytuacji na rynku pracy i zapotrzebowania na zawody przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii tj. panel ekspercki on-line, videokonferencje, portal internetowy, forum dyskusyjne, portale tematyczne, osobiste narzędzia uczniów tj. MP3, iPody, iPhony itp.
- wzrost dostępności uczniów do kompetentnych służb doradztwa zawodowego, w tym uczniów z terenów wiejskich i osób niepełnosprawnych
- zwiększenie możliwości dokonywania adekwatnych i satysfakcjonujących wyborów w zakresie rozwoju zawodowego i dalszego kształcenia
- wzrost umiejętności kluczowych przydatnych w dalszej karierze zawodowej
- wzrost własnej przedsiębiorczości.
„Mobilna i przedsiębiorcza młodzież” to projekt realizowany pod nadzorem Ministerstwa Edukacji Narodowej, współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Liderem projektu jest Centrum Edukacji Atut Wschód s.c., Partnerem jest Dolnośląska Wyższa Szkoła Służb Publicznych Asesor we Wrocławiu.
Problemem polskiej szkoły, polskiego systemu Edukacji jest brak kompleksowych działań dostarczających informacji, kształtujących niezbędne umiejętności i kompetencje, kształtujących pożądane postawy młodzieży, jak wybierać, a nie co wybierać. Brak jest wyodrębnionych przedmiotów lub godzin poświęconych samopoznaniu, wyborowi drogi życiowej. Brak spójnych systemowych rozwiązań kształtowania kluczowych w tym zakresie kompetencji i rozwijania własnej przedsiębiorczości ukierunkowanej na sukces życiowy i rozwój kariery. Bezrobocie młodzieży to problem społeczny. Młody człowiek kończący naukę, udający się na zasiłek do UP traci cel i sens życia.
W naszej szkole objetych programem jest 25 uczniów klas piątych. Zajecia z uczniami w wymiarze 1 godziny tygodniowo odbedą się od IX 2011r. do VI 2012r. W lutym bieżacego roku odbedzie się kilka spotkań z uczniami w celu zebrania informacji od trenerów i uczniów na temat proponowanych narzędzi programu.
Jasełka dla Seniorów
W dniu 11 stycznia 2011 r. z koncertem kolęd i pastorałek do Domu Opieki Społecznej w Obornikach Śl. udały się dzieci z klasy IIIa ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Obornikach Śl. ze swoją Panią Aliną Wójtowicz. Przedstawienie jasełkowe nie zakończyło wizyty dzieci u pensjonariuszy. Po przedstawieniu, w świątecznej atmosferze wszyscy wspólnie kolędowali. Chyba udało się dzieciom wnieść odrobinę otuchy w serca tych, którzy tego potrzebują. Było to niezwykłe, bardzo wzruszające i potrzebne spotkanie.
Uwaga!!!
Przypominamy, że 7 stycznia 2011r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Stypendium dla uczennicy naszej szkoły
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Ewelina Gomułkiewicz z klasy Vb, otrzymała stypendium sportowe przyznane przez Fundację Edukacji Międzynarodowej Programu Stypendialnego ,,zDolny Ślązak”. Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień wyróżniła Ewelinę za liczne sukcesy w zawodach jeździeckich.
W dniu 13 grudnia 2010r. Ewelina odebrała nagrodę z rąk Dolnośląskiego Wicekuratora Oświaty p. Danuty Leśniewskiej w Auli Leopoldina Uniwersytetu Wrocławskiego podczas uroczystej jubileuszowej X Gali Stypendialnej. W uroczystości uczestniczyła również dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 p. Jolanta Dudczenko. Serdecznie gratulujemy Ewelinie.
Zainteresowanych odsyłamy na stronę WWW. fem.org.pl
Konkurs na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom
152 sprawozdania spełniły wymogi konkursu i zakwalifikowały się do oceny merytorycznej. Komisja konkursowa w składzie: Monika Chojnacka, Joanna Górska, Anna Korbolewska, Irena Koźmińska, Elżbieta Olszewska i Anna Tryniszewska-Kolwas, przyznała następujące nagrody: 9 Superstatuetek, 6 Statuetek, 10 Medali, a także 26 Wyróżnień Specjalnych. Miło nam poinformować, że Wyróznienie Specjalne otrzymała pani Beata Rybaczuk, nauczycielka języka polskiego naszej szkoły.
Gratulujemy!!!
Gwiazdka
Dzisiaj o zmierzchu wszystkie dzieci,
Jak małe ptaki z gniazd,
Patrzą na niebo, czy już świeci
Najpierwsza z wszystkich gwiazd.
O zimne szyby płaszczą noski
W okienkach miast i wsi,
Czy już sfrunęła z ręki Boskiej,
Czy już nad nami tli.
Różowe niebo pociemniało,
I cień błękitny legł
Na ziemię białą, białą, białą,
Na nieskalany śnieg.
Anioły mogą zejść do ludzi,
Przebiec calutki świat:
Śnieg taki czysty, że nie ubrudzi
Białych anielskich szat.
Białe opłatki, białe stoły,
Świeżych choinek las...
Doprawdy mogą dziś anioły
Zagościć pośród nas.
Tylko ta gwiazda niech zaświeci
Nad ciszą białych dróg
I zawiadomi wszystkie dzieci,
Ze się narodził Bóg.
Bronisława Ostrowska
Zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Rokudla uczniów, nauczycieli, sympatyków szkoły życzy
Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 w Obornikach Śląskich.
Konkursy świąteczne
Dnia 22.12.2010r. organizatorzy świątecznych szkolnych konkursów podczas uroczystego apelu ogłosili wyniki:
- w konkursie - Eko-ozdoba choinkowa (organizatorzy - szkolne koło LOP oraz SU) zwyciezcami są: Oliwia Dąbrowska z kl. 1b, Wiktoria Dereń z kl. 2a, Wiktoria Wojewódka z kl. 3b, Mateusz Lewandowski z kl. 4a oraz Konrad Więcek i Jakub Rybaczuk z kl. 5b;
- w konkursie - Świąteczna dekoracja drzwi klasowych (organizatorzy - szkolne koło LOP oraz SU): klasa 1a i 5a;
- w konkursie - Najładniejsze stoisko przygotowane na Kiermasz Bożonarodzeniowy (organizatorzy - SU oraz Rada Rodziców): klasa 1b i 4a;
- I miejsce w charytatywnej zbiórce "Góra grosza" (organizator - SU) - klasa 2a.Gratulujemy!!!
Wyniki II edycji powiatowego konkursu „MultiPolak” ph. „Świat bajek i baśni”
W roku szkolnym 2010/2011 swoje prace do II edycji powiatowego konkursu MultiPolak ph. „Świat bajek i baśni” przesłało 7 szkół:
- Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Prusicach – 3 prezentacje,
- Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Pęgowie – 3 prezentacje,
- Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Urazie – 3 prezentacje,
- Szkoła Podstawowa im. B. Chrobrego w Żmigrodzie – 3 prezentacje,
- Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich – 3 prezentacje,
- Szkoła Podstawowa nr 3 w Obornikach Śląskich – 2 prezentacje,
- Szkoła Podstawowa w Skokowej – 1 prezentację.
Łącznie oceniono 18 prezentacji.
W skład jury weszli:
- Przemysław Adamski - konsultant Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu,
- Grażyna Drzewiecka – pracownik Obornickiego Ośrodka Kultury,
- Anna Cocińska – nauczyciel informatyki w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Brzegu Dolnym.
Prezentacjom zostały losowo nadane przez organizatorów numery i w tej postaci przesłano je członkom jury.
Każdy z jurorów dokonywał oceny indywidualnie, mając do dyspozycji od 0 do 5 punktów w wybranych przez siebie trzech z czterech kryteriów oceny prezentacji:
- strona merytoryczna (zgodność z tematem, dobór, układ oraz poprawność użytych materiałów, różnorodność źródeł)
- estetyka pracy (efekty wizualne i dźwiękowe)
- oryginalność pracy (samodzielność wykonania, indywidualizm wykorzystanych tekstów)
- wykorzystanie różnych narzędzi programu Microsoft PowerPoint.
Maksymalnie każdy juror mógł przyznać jednej prezentacji 15 punktów.
W sumie jedna prezentacja mogła otrzymać maksimum 45 punktów.
Po zsumowaniu punktów przyznanych przez poszczególnych jurorów, wyniki przedstawiają się następująco:
I miejsce– 42 punkty – Karolina Zazulczak (prezentacja nr 12) ze Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Żmigrodzie (opiekun – pani Julita Olejniczak, pani Ewa Stachurska).
II miejsce ex aequo – 41 punktów – Pola Hałupka (prezentacja nr 6) ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Pęgowie (opiekun – pani Joanna Forysiak) oraz Michał Juszyński (prezentacja nr 18) ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich (opiekun – pani Renata Machnik, pani Beata Rybaczuk).
Celem tego etapu konkursu jest wyłonienie trzech najlepszych prac.
Szczegółowy protokół z konkursu zostanie rozesłany do szkół biorących udział.
Organizatorzy
REGULAMIN KIERMASZU ŚWIĄTECZNEGO
UCZNIOWIE I RODZICE
SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W OBORNIKACH ŚLĄSKICH
Wychowawcy klas wybierają delegacje uczniów, którzy będą sprzedawać na stoiskach (maksymalnie trzyosobowe zespoły), wpisane na kartę dyżurów uczniów .
Opiekę nad uczniami sprawują chętni rodzice, wpisani na kartę dyżurów rodziców (załącznik 1). Karty należy złożyć do dnia 16 grudnia 2010r. w szkolnym sekretariacie.
Na kiermaszu można sprzedawać ciasta, ciasteczka, stroiki, kartki świąteczne, ozdoby, itp. Wszystkie wypieki i przedmioty muszą być wykonane własnoręcznie lub z pomocą osób dorosłych.
Każda klasa samodzielnie organizuje sobie stoisko do sprzedaży w dzień kiermaszu od godziny 8:00 do 9:20, na którego przygotowanie ma do dyspozycji trzy stoliki.
Towary muszą być opatrzone widocznymi cenami. Produkty spożywcze powinny być porcjowane, gotowe do sprzedaży, pakowane w opakowania ekologiczne.
Sprzedawcy winni posiadać odpowiednie stroje oraz rękawice.
Celem kiermaszu jest integracja społeczności szkolnej oraz lokalnej, a także pozyskanie funduszy dla klas i Samorządu Uczniowskiego.
Całość utargu poszczególnej klasy będzie dzielona w następujący sposób: 90% dla klasy, 10% dla Samorządu Uczniowskiego.
Przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 50 złotych dla klas I-III i IV-VI, które najlepiej zaprezentują swoje stanowisko i wyroby. Jury oceni stoiska w godz. 9:20-9:40.
Szczególnie pod uwagę będzie brany wygląd stoiska i osób sprzedających, wykonane reklamy, pomysłowość i indywidualizm wyrobów, rzemiosło.
Klasy, na których stoiskach znajdą się zakupione produkty, zostaną zdyskwalifikowane.
Informację o kwocie uzyskanej ze sprzedaży należy podać do dnia 22 grudnia 2010r. opiekunce Samorządu Uczniowskiego, pani Beacie Rybaczuk.
Sprzedaż dozwolona jest tylko w sali gimnastycznej na stoiskach.
Nie wolno klientów zmuszać do kupna swojego towaru!
Kiermasz świąteczny odbędzie się 20 grudnia 2010r.
między godziną 9:40 a 12:30
w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich.
Organizatorzy: Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców
Udział szkoły w gminnym konkursie o życiu i twórczości Adama Mickiewicza
W dniu dzisiejszym szkolna drużyna klas 6 (Marta Wójtowicz, Magdalena Szczepaniak i Wojciech Poprawa) wzięła udział w gminnym konkursie o życiu i twórczości Adama Mickiewicza "Razem Młodzi Przyjaciele", organizowanym przez Szkołę Podstawową w Pęgowie. Naszej szkole udało się wywalczyć III miejsce. Uczniów do konkursu przygotowała pani Beata Rybaczuk. Gratulujemy! Życzymy powodzenia w powiatowym etapie konkursu, który odbędzie się 16 grudnia.
Archiwum Aktualności