DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2010
- 9 lutego 2010 na całym świecie będzie obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów sieci. W ubiegłym roku w obchodach DBI wzięło udział 56 państw. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, w którego skład wchodzą Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Głównym partnerem DBI 2010 jest Fundacja Orange.Ideą narodowych obchodów DBI jest inicjowanie lokalnych działań, w ramach których dzieci, młodzież i nauczyciele aktywnie angażują się w prace nad projektami poświęconymi bezpieczeństwu w sieci.
W naszej szkole organizujemy Tydzień Bezpiecznego Korzystania z Internetu w ramach realizacji programu szkolnego "Bezpieczna Sieć".
Mikołajki z PKO i TPD
- 12 grudnia 2009 r. w szkole odbyła się impreza mikołajkowa zorganizowana przez Miejsko-Gminny Zarząd TPD oraz PKO. Wszystkie dzieci ze SP Nr 2 oraz dzieci pracowników banku otrzymały od Mikołaja paczki i obejrzały przedstawienie przygotowane przez wrocławskich aktorów. Zarówno dla dzieci jak i rodziców przewidziano poczęstunek.Prowadzący program zorganizowali również szereg konkursów, a biorący w nich udział otrzymali nagrody w postaci gier i zabawek.
Konkurs na ekologiczny stroik świąteczny
- Podczas corocznych Jasełek został rozstrzygnięty szkolny konkurs na ekologiczny stroik świąteczny, organizowany przez Szkolne Koło LOP oraz Samorząd Uczniowski. W tym roku najciekawsze stroiki przygotowały klasy IIb i IVb. Gratulujemy.
Kiermasz Bożonarodzeniowy
- 18 grudnia odbył się w naszej szkole Kiermasz Bożonarodzeniowy, organizowany, jak co roku, przez Radę Rodziców i Samorząd Uczniowski. zarówno sprzedawany asortyment, jak i dekoracje przeszły najśmielsze oczekiwania organizatorów. Jury miało trudny orzech do zgryzienia. Zdecydowało jednak, że w tym roku nagrody za najbardziej oryginalne stoisko otrzymają klasy Ia i Va. Wspólnie wszystkie klasy zarobiły ponad 5 tys. złotych, z których 20% zasili Samorząd Uczniowski, a pozostała część fundusze klasowe.
Uroczysta gala
- 15 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczysta gala, podczas której podsumowano I edycję Konkursu Informatycznego MultiPolak. Swoim przybyciem zaszczycili nas członkowie jury: pan Przemysław Adamski (konsultant Dolnośląskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej), pani Grażyna Drzewiecka (pracownik Obornickiego Ośrodka Kultury) oraz pani Iwona Wilk (nauczycielka z Publicznego Gimnazujm w Obornikach Śląskich). Nie zabrakło również laureatów konkursu wraz z opiekunami. Galę uświetnił pokaz nagrodzonych prezentacji oraz przedstawienie "Bajka o prawach dziecka".
Kolejne sukcesy
Nasi uczniowie odnieśli kolejne sukcesy w gminnych konkursach. Joanna Smektała z klasy 6a wywalczyła I miejsce w kategorii klas 6 w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Natomiast Michał Juszyński z klasy 5a zdobył Imiejsce w kategorii klas 5 w Gminnym Konkursie Recytatorskim.
Gratulujemy laureatom oraz ich opiekunce, pani Beacie Rybaczuk.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich - SZKOŁA Z PRAWAMI DZIECKA
W tym roku 20. listopada przypadła 20. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Jest to najważniejszy i najbardziej uniwersalny dokument mówiący o prawach dziecka. Z tej okazji w szkołach w całej Polsce UNICEF obchodził DZIEŃ PRAW DZIECKA. Pośród nich znalazła się również obornicka „Dwójka”, w której przeprowadzono akcję „20-lecie Konwencji o Prawach Dziecka pod patronatem UNICEF”.
W dniach 12-19 listopada nauczyciele klas I-III oraz wychowawcy klas IV-VI przeprowadzili lekcje na temat praw dziecka. W ich wyniku szkolny korytarz upiększyły rysunki dzieci pn. Nasze prawa.
20 listopada szkolni aktorzy należący do Koła Żywego Słowa zaprosili wszystkich na happening, przygotowany w oparciu o książkę UNICEF Twoje prawa. Literacki przyjaciel wszystkich dzieci – Dominik – odpowiadał na ich listy, w których zawarte były problemy współczesnego młodego pokolenia: rozwody rodziców, przemoc fizyczna i psychiczna, bieda, przepracowanie, itp. Swoje porady chłopak zakończył znamiennym stwierdzeniem: „Zawsze i wszędzie najważniejsze jest wasze dobro. Każdy powinien o tym pamiętać”.
Parę minut przed godz. 12 wszyscy spotkali się na szkolnym boisku. Dzięki hojności Miejsko-Gminnego Oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci i przychylności jego prezesa, pana Stanisława Brańskiego, udało się zakupić hel i balony dla wszystkich uczniów. Swoją pomocą szkołę wsparli również rodzice dzieci z klasy Ia. Uczniowie trzymali balony z własnoręcznie napisanymi prawami – tymi, które uznali za najistotniejsze (np. prawo do ochrony przed przemocą, wykorzystaniem i narkotykami, prawo do wychowania w rodzinie, do edukacji i do ochrony). O godzinie 12:00 dzieci wypuściły balony w powietrze. Każdy balon symbolizował jedno prawo dziecka. Kolorowe niebo ucieleśniało prawa i wartości, które zawsze powinny być przestrzegane. Chcemy wierzyć, że nasze balony, trafiając w miejsca, gdzie o prawach dziecka się nie mówi, bądź ich nie przestrzega, uświadomią ludziom zło ich postępowania.
Beata Rybaczuk
koordynator akcji
Życzenia dla uczniów, rodzicow, pracowników szkoły
- Niech Nowy Rok przyniesie Wam radość, miłość, pomyślność i spełnienie wszystkich marzeń. A gdy się one już spełnią nich dorzuci garść nowych marzeń, bo tylko one nadają życiu sens. W Nowym Roku wielu szczęśliwych tylko chwil.
Dyrekcja szkoły.
Finał Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „ Polskie ssaki drapieżne”
- Podczas Sejmiku Ekologicznego w Szczytnej 23 października odbył się finał konkursu plastycznego zorganizowanego przez LOP. Uczennica naszej szkoły Wiktoria Juszczyk z kl. V a otrzymała dyplom z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe w tym konkursie. Do konkursu przygotowała uczennicę p. Ewa Borowska – Gancarek.
Gratulujemy.
Finał XIV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Woda Najcenniejszy dar dla życia na Ziemi”
- 15 listopada w Warszawie w Starej Pomarańczarni w Łazienkach odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom konkursu plastycznego ph „ Woda najcenniejszy dar dla życia n a Ziemi”.Wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VI b Natalia Skorupska a dyplomem uznania uhonorowano Martę Wójtowicz uczennicę klasy V a.Laureaci w nagrodę oprócz dyplomów i nagród rzeczowych zwiedzili Pałac Łazienkowski .Serdecznie gratulujemy uczennicom Natalii i Marcie oraz pani Ewie Borowskiej - Gancarek za opiekę plastyczną.Organizatorem konkursu był Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z siedzibą w Warszawie.
Zdjęcia w załączeniu w galerii.
Finał IV Powiatowego Konkursu Plastycznego „ Słowa poety jak dotknięcia pędzla” pt. „Drzewa – natchnieniem poety”.
- 26 listopada w Szkole Podstawowej w Pęgowie z okazji Święta Patrona Szkoły poświęconego 154 rocznicy śmierci Adama Mickiewicza odbył się finał konkursu plastycznego . Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła uczennica naszej szkoły Karolina Wiatr z kl. VI b, wyróżnienie otrzymała Sylwia Furtak z kl. VI b. Uczennice do konkursu przygotowała nauczycielka plastyki Ewa Borowska – Gancarek.
Gorąco gratulujemy !
Wyśpiewali trzecie miejsce!
- W sobotę tj. 21.11.2009r w Trzebnickim Ośrodku Kultury odbył się III Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej 2009. Harcerze z Hufca ZHP Powiatu Trzebnickiego rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach: gromady zuchowe, drużyny harcerskie, soliści oraz duety. Drużyna Harcerska z naszej szkoły – 2 WDH Elea wystartowała w kategorii drużyny harcerskie i śpiewając piosenki „Chusty” oraz „Wędrują ludzie” zdobyła III miejsce. Wystąpiła także jedna solistka, absolwentka szkoły – druhna Anita Kozioł w piosence „Nad szafirowym Potokiem”. To duże osiągnięcie drużyny biorąc pod uwagę poziom przygotowania innych drużyn. Festiwal swoim występem uświetnił Grzegorz Banaszka –gitarzysta, muzyk, artysta, autor tekstów i muzyki utworów, które zaprezentował.
Znam prawa DZIECI
- DOROŚLI ZNAJĄ PRAWA DZIECI
Drogi Rodzicu! Z okazji 20. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka oraz Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka zachęcamy Cię do wzięcia udziału w konkursie poetyckim dla rodziców „Znam prawa DZIECI”. Spróbuj w formie wierszowanej opisać swą wiedzę, obserwacje, przemyślenia na temat przestrzegania praw dziecka w najbliższym otoczeniu, w kraju, na świecie. Masz czas do 10 grudnia. Wiersz lub wiersze prześlij na szkolną skrzynkę sp2oborniki@o2.pl w tytule wpisując Konkurs o prawach dzieci dla rodziców. Możesz również złożyć swe prace w szkolnym sekretariacie. Osobą odpowiedzialną za konkurs jest pani Beata Rybaczuk.
NASZE PRAWA
Drogi uczniu! Wiele się mówi na temat praw dzieci. Szczególnie ostatnio, gdyż niedawno obchodzono 20. rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka. Z tej okazji zachęcamy Cię do wzięcia udziału w konkursie poetyckim ph. „Nasze prawa”. Spróbuj w formie wierszowanej opisać swą wiedzę, obserwacje, przemyślenia na temat przestrzegania praw dziecka w najbliższym otoczeniu, w kraju, na świecie. Masz czas do 10 grudnia. Wiersz lub wiersze prześlij na szkolną skrzynkę sp2oborniki@o2.pl w tytule wpisując Konkurs o prawach dzieci dla uczniów. Możesz również oddać swe prace osobie odpowiedzialnej za konkurs, pani Beacie Rybaczuk.
Finał konkursu "Poetyckie spacery od litery do litery"
- 21 listopada mieliśmy zaszczyt być gośćmi Obornickiego Ośrodka Kultury, który zaprosił nas na finał konkursu „Poetyckie spacery od litery do litery”.
Wśród laureatów znalazło się aż ośmiu uczniów naszej szkoły: Aleksandra Kolasa i Monika Lewandowska z kl. IV b, Kinga Hendrich z kl. VI a, Dominika Adamczyk, Tadeusz Bubnel, Sylwia Furtak, Krzysztof Sawczak i Natalia Skorupska z kl. VI b.
Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe oraz zaprezentowali zgromadzonej publiczności zwycięskie utwory.
Uczniowie byli przygotowywani do konkursu przez polonistki - Magdalenę Lewandowską i Beatę Rybaczuk. Laureatom i opiekunom serdecznie gratulujemy.
/Zdjęcia z imprezy w galerii/
Wyniki gminnego konkursu MultiPolak 2009
- Z przyjemnością informujemy o wynikach konkursu MultiPolak 2009 (etap gminny)
I miejsce - Kamil Walkowicz, Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza w Pęgowie i Krystian Tarnawski, Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich
II miejsce - Tomasz Kubiak, Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich
III miejsce -Joanna Ragin, Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach Śląskich.
Gratulujemy.
Członkowie jury - Grażyna Drzewiecka, Iwona Wilk, Przemysław Adamski, Renata Machnik, Beata Rybaczuk.
Do etapu powiatowego przechodzą trzy najlepsze prace, czyli prezentacje osób, które zajęły I oraz II miejsce.
Ogłoszenie!
- Od 01.11.2009r.w szkole będzie obowiązywało zmienne obuwie (sportowe z jasną podeszwą).
Kurtki i obuwie pozostawiają w szatni uczniowie klas IV – VI, natomiast uczniowie klas I –III w swoich salach lekcyjnych.
Archiwum Aktualności