• DOBRA SZKOŁA - LEPSZA PRZYSZŁOŚĆ

Dobra szkoła – lepsza przyszłość

Na początku lutego ruszył w naszej szkole program „Dobra szkoła – lepsza przyszłość” realizowany przez Fundację „W Drogę” w partnerstwie z Gminą Oborniki Śląskie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Skorzystają z niego zarówno uczniowie, jaki i nauczyciele, a nawet rodzice dzieci uczęszczających do naszej szkoły. Szkoła zostanie doposażona w sprzęt Technologii Informacyjno Komunikacyjnych (TIK), a pracownie przedmiotowe w nowoczesne pomoce dydaktyczne umożliwiające prowadzenie zajęć w formie eksperymentu oraz w sposób fascynujący i zaciekawiający omawianie poszczególnych zagadnień świata nauki.

W celu jeszcze większego wzmocnienia oddziaływań dydaktycznych zaplanowano również szereg zajęć dodatkowych w postaci lekcji dodatkowych skierowanych w części do uczniów zdolnych a w części do tych, mających kłopot z danym przedmiotem. Poza ćwiczeniami związanymi z danym przedmiotem szkolnym prowadzone będą również zajęcia mające na celu wzbudzenia zainteresowania oraz naukę w sposób naturalny, takie jak pokazy fizyczno-chemiczne w szkołach, eksperymentalne zajęcia z fizyki, chemii czy biologii, a także wyjazdy edukacyjne w miejsca, gdzie uczniowie mogą doświadczać bezpośrednio omawianych w szkole zagadnień.

W ramach projektu nie zapomniano również o dzieciach ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi. Dla nich przeznaczone są zajęcia specjalistyczne i o charakterze terapeutycznym. Dzięki udziałowi dzieci w tej grupie aktywności, będą one mogły w sposób efektywny rozwijać swoje zdolności i talenty, jednocześnie niwelując swoje trudności, które nie pozwalają im na realizowanie swojego potencjału.

Wierzymy, że realizacja programu „Dobra szkoła – lepsza przyszłość” spełni swoje tytułowe założenie i realnie przyczyni się do rozwoju dzieci na wielu płaszczyznach, a dzięki temu wpłynie na lepszą przyszłość dla nich oraz lepsze możliwości zawodowe w przyszłości, czego wszystkim uczestnikom projektu życzymy.

Opiekun szkolny projektu

Elżbieta Kowalczyk

Zajęcia w ramach projektu „Dobra szkoła – lepsza przyszłość” w roku szkolnym 2019/2020

Zuzanna Wojtecka -Wujczak

Magdalena Tomal

Jolanta Olejniczak

13.45 - 15.20

Zajęcia z nauk informatyczno – matematycznych z elementami TIK i bezpieczeństwa w sieci.

Katarzyna Mackiewicz

Zajęcia wyrównawcze z matematyki

8.00 - 8.45

Zajęcia z nauk informatyczno – matematycznych z elementami TIK   i bezpieczeństwa w sieci.

KOMUNIKATY

Zajęcia z nauk informatyczno - matematycznych w dniu 7.10.2019 o godz. 13.45(E. Kowalczyk) nie odbędą się.

Zajęcia z j. angielskiego w dniu 7.10.2019 (K. Pera ) nie odbędą się.

Zajęcia matematyczne p. E. Kowalczyk w dniu 18 listopada 2019 r. są odwołane.

Zajęcia matematyczne p. K. Mackiewicz w dniu 9.12.2019 są odwołane.

Zajęcia unijne od 16 do 20.12.2019 r. nie odbędą się.