31 października 2013 r.- tj. czwartek - dzień wolny od nauki w szkole.
Świetlica szkolna czynna : 7:00 - 16:00
W tym dniu obiady nie będą wydawane.
31 października 2013 r.- tj. czwartek - dzień wolny od nauki w szkole.
Świetlica szkolna czynna : 7:00 - 16:00
W tym dniu obiady nie będą wydawane.
19 października 2013roku odbyło się otwarte spotkanie z doradcą żywieniowym dla wszystkich zainteresowanych tematem. Wykład zorganizowany został przez rodziców Grupy Zabawowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich. Zaproszonym specjalistą była Marta Kierzkowska-Grzybek, propagatorka świadomego i zdrowego trybu życia. Uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów z zakresu makrobiotyki i dietetyki. Prowadzi wykłady z żywienia naturalnego dzieci oraz warsztaty gotowania dla dzieci i dorosłych w ramach swojego autorskiego programu „Zdrowy przedszkolak”. Autorka bloga kulinarnego „In harmony with nature”. Pisze artykuły dla portalu www.dziecisawazne.pl oraz www.ekorodzice.pl. Ma wiele pasji i głowę pełną pomysłów, wciąż szuka nowych wyzwań i inspiracji. Prowadzi również warsztaty bębniarskie dla małych i dużych, kreatywne warsztaty plastyczne, a w wolnej chwili fotografuje www.martagrzybek.selia.pl.
W trakcie wykładu uczestnicy dostali odpowiedź na pytania: dlaczego warto ograniczyć spożycie białego cukru? Czy słodycze mogą być zdrowe? Jakie są zamienniki białego cukru? Otrzymali również przepisy kulinarne na zdrowe słodycze i przekąski
dla całej rodziny. Po wykładzie odbył się mini warsztat, podczas którego przygotowywane były słodkie trufle ze zdrowych produktów.
Dziękujemy za możliwość zorganizowania spotkania w Szkole Podstawowej nr 2!
Rodzice Grupy Zabawowej
„Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę.
Będę starał się być dobry dla innych.
Swym zachowaniem i nauką chcę sprawiać radość rodzicom i nauczycielom”.
23 października 2013r. odbyło się w Naszej Szkole uroczyste Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej. Po krótkim programie artystycznym, w którym uczniowie wykazali się wiedzą na temat odpowiedniego zachowania w szkole i na ulicy oraz znajomością symboli narodowych, złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie Pani Dyrektor Jolanta Dudczenko dokonała pasowania na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śląskich. Pierwszoklasiści otrzymali liczne upominki, słodycze, zdjęcia, dyplomy, birety no i pierwszy w ich życiu dokument: szkolną legitymację.
Życzymy Pierwszakom samych sukcesów, radości i słonecznych dni w dalszej edukacji.
W dniu 15 października byłam z klasą na wycieczce we Wrocławiu w „Słodkim CZARY MARY”. Jak weszłam do małego sklepiku to myślałam, że jestem w bajkowym świecie słodyczy. Było tam pełno kolorowych lizaków i cukierków w różnych smakach i kształtach. Panie pokazały nam jak robi się słodycze z karmelu i naturalnych barwników. Na koniec mogliśmy sami zrobić swojego dużego , kolorowego lizaka. Wycieczka była lekcją, której nigdy nie zapomnę. Mam nadzieję, że pojadę tam jeszcze raz z rodzicami.
Julia Olbert klasa IIIb
O wyprawie laureatów konkursu plastycznego z naszej szkoły i nie tylko można poczytać tutaj... http://morzecinjestwielki.blogspot.com/2013/10/modzi-wielcy-odkrywcy-byli-w-ogrodach.html
Nauczycielom, Wychowawcom i wszystkim pracownikom naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy serdeczne życzenia szczęścia, zdrowia, satysfakcji z wykonywanej pracy, realizacji planów i zamierzeń oraz uśmiechu na co dzień.
Życzymy Wam, aby udawało Wam się wzbudzić w każdym młodym człowieku pragnienie uczenia się i zdobywania nowych doświadczeń, aby nigdy nie zabrakło Wam siły ofiarowania tego, co w Was najlepsze i aby Wasza trudna i piękna praca była wspaniałą, niekończącą się podróżą.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2
Dzień wolny od zajęć dydaktycznych
(podstawa prawna: § 5 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego – Dz. U. Nr 46, poz. 432, z późn. zm.).
Świetlica szkolna czynna : 7:00 - 16:00
W tym dniu obiady nie będą wydawane.
Uczniowie klas II uczestniczyli w pokazie produkcyjnym połączonym z warsztatami w „SŁODKIM CZARY MARY”, podczas którego zapoznali się z pierwszą taką oryginalną Manufakturą Cukierków i Lizaków na Dolnym Śląsku. W trakcie pokazu poznali sekret ręcznego wyrobu słodyczy i zobaczyli z jaką pasją powstają czasem bardzo skomplikowane wzory zaklęte w cukierkach oraz wyjątkowe, klasyczne lizaki o przeróżnych kształtach i smakach.
Pod koniec warsztatów spróbowali swoich sił cukiernika i wykonali własnego pięknego lizaka, którego zabrali do domu. Wycieczka zakończyła się spacerem po wrocławskim Rynku.
Dnia 28.09.2013r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Obornik Śląskich w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców w Osolinie. W zawodach wzięło udział 5 Szkół Podstawowych. Pogoda dopisała, emocje sięgały zenitu, a zawodnicy dawali z siebie wszystko. Dziewczęta pokonywały dystans 600m, chłopcy 1000m. Opiekunami zawodników były: Urszula Gołębiowska i Anna Grodzińska. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
Sztafetowe Biegi Przełajowe Dziewcząt:
I. Szkoła Podstawowa w Pęgowie
II. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Obornikach Śl.
III. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śl.
Sztafetowe Biegi Przełajowe Chłopców:
I. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Obornikach Śl.
II. Szkoła Podstawowa w Pęgowie
III. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śl.
Naszą szkołę reprezentowali:
1. Wiktoria Wasińska 2. Wiktoria Mikołajczak 3. Aurelia Durlej 4. Malwina Rosiak 5. Wiktoria Szynka 6. Hania Sadłocha 7. Diana Adamska 8. Hanna Tracz 9. Ewelina Durkalec 10. Kornelia Kuźmińska oraz: - Aleksandra Adaszek - Oliwia Ołdziejewska
Łączna trasa: 6km (10x600m) Łączny czas: 28min 36sek |
1. Szymon Adamski 2. Michał Wolsztyniak 3. Jacek Hejke 4. Patryk Kowalski 5. Przemek Trojnar 6. Damian Trytko 7. Kuba Kowalski 8. Bartek Lis-Olszewski 9. Kuba Bagiński 10. Kacper Koczot oraz: - Tymoteusz Uramek - Kamil Domagała
Łączna trasa: 10km (10x1000m) Łączny czas: 45min 09sek |
Opracowała: Urszula Gołębiowska
W dniu dzisiejszym wychowawczyni klasy 6b, pani Beata Rybaczuk, wraz z Panią Dyrektor, Jolantą Dudczenko, miały wyjątkową przyjemność z rąk Przewodniczącego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, pana Jerzego Pokoja, odebrać nagrodę za zwycięstwo klasy 6b w wojewódzkim konkursie wiedzy o atrakcyjności Dolnego Śląska, zorganizowanym przez Dolnośląską Organizację Turystyczną, pod patronatem Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.
Zadaniem uczestników było stworzenie programu wycieczki po regionie. Z pomocą swojej wychowawczyni, pani Beaty Rybaczuk, oraz nauczycielki plastyki, pani Ewy Borowskiej-Gancarek i nauczycielki przyrody, pani Katarzyny Prokszy, szóstoklasiści opracowali program 3-dniowej wycieczki, który obejmował zwiedzanie Obornik Śląskich, Brzeźna, Bagna, Wielkiej Lipy oraz Trzebnicy i Marcinowa. Znalazły się w nim informacje o oglądanych obiektach, sposoby na spędzenie czasu wolnego czy mapki tras na każdy dzień. Dodatkowym atutem pracy były piękne uczniowskie rysunki np. klasztoru z Bagna czy Małego Muzeum Ludowego w Marcinowie.
Do konkursu stanęło w szranki ponad 30 klas z całego województwa. Jury przyznało cztery równorzędne pierwsze nagrody, którymi są 1-dniowe wycieczki po Dolnym Śląsku z wszelkimi atrakcjami. Razem z nami cieszyły się szkoły z Korzeńska, Sobótki i Strzegomia. Dodatkowo otrzymaliśmy zaproszenie do odwiedzenia Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, z którego na pewno skorzystamy.
Wspólna praca nad konkursowym zadaniem była dla uczniów 6b ciekawym doświadczeniem. Przy okazji zabawy mogli się wiele dowiedzieć o swoim mieście i jego okolicach, a także spożytkować konkurs do promocji Obornik Śląskich.
O wynikach konkursu można przeczytać na internetowej stronie Radia Wrocław http://www.prw.pl/articles/view/31015/szkoly-nagrodzone-za-turystyke . Jest tam również zamieszczony króciutki wywiad z p. Rybaczuk.
Opracowała: Beata Rybaczuk
Pierwsza partia kasztanów i żołędzi właśnie została odebrana. Miło mi poinformować, iż udało się zebrać aż 1000 kg. W klasach 0 - 3 na prowadzenie wysunęły się klasy 2a i 1c, a w klasach starszych prowadzi 6a. To oczywiście nie koniec… Zachęcam do dalszego zbierania i właściwego przechowywania (w kartonach, skrzynkach, a nie w plastikowych torbach) w domach. Do szkoły podpisane zbiory przynosimy w dniach 24 i 25 października do sali nr 34. Zwycięskie klasy zostaną ogłoszone najpóźniej 28 października. K. Proksza
W dniu 25 września 2013r. 34 uczniów klas czwartych uczestniczyło w lekcji doświadczalnej z fizyki na Uniwersytecie we Wrocławiu w ramach XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Pokaz pt.: „CYRK FIZYCZNY” poprowadziała pani prof. Ewa Dębowska (fizyk Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego). Podczas Cyrku prezentowane były efektowne, zabawne i zaskakujące eksperymenty. Tematem przewodnim wykładu było Ciśnienie. Dzień spędzony naukowo odkrył niektóre tajniki otaczającego nas świata.
Zapraszamy na konsultacje dnia 1.10.2013 r. o godz. 17.00.
Spotkanie z Radą Rodziców o godz. 18.00.
Gmina Oborniki Śląskie w okresie od 1 czerwca do 30 września 2013 roku realizuje projekt edukacyjny na temat segregacji odpadów ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu pn.: „Edukacja ekologiczna – segregujemy odpady w gminie Oborniki Śląskie”.
W dniach 23-24 wrzesień przeprowadzone zostały zajęcia warsztatowe dla dzieci ze wszystkich szkół podstawowych oraz gimnazjów z terenu naszej gminy z recyklingu na wesoło. Dzieci podczas spotkań prowadzonych przez artystów ze Spółdzielni Socjalnej PANATO z Wrocławia wykonały ozdobne doniczki, breloki, torby oraz szyldy reklamowe z odpadów przyniesionych z domu.
Zachęcamy do naśladowania dzieci, które doskonale wiedzą jak segregować śmieci i ponowienie je wykorzystywać. Odpady to nie zawsze musi być problem, ale czasami materiał do dobrej zabawy.
18 i 19 września każda z klas uczestniczyła w praktycznych zajęciach związanych z bezpieczeństwem na drodze. Przyszkolne boisko zamieniło się w Miasteczko Ruchu Drogowego. Było prawdziwe rondo, przejścia dla pieszych, oznakowana jezdnia, znaki poziome, pionowe i drogi dwukierunkowe ułożone ze specjalnych antypoślizgowych gumowych mat. Wszystko dzięki Wojewódzkiemu Ośrodkowi Ruchu Drogowego, który na dwa dni udostępnił nam wyposażenie mobilnego miasteczka. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły trenowali swoje umiejętności jako piesi, pojedynczo i całą klasą, spacerując poboczem i przechodząc po pasach. Dla klas 4 zajęcia w miasteczku były próbą przed przygotowaniami do egzaminu na kartę rowerową. Do jazdy na rowerze trzeba było się przygotować - obowiązywała kamizelka odblaskowa i kask rowerowy. Uczniowie klas piątych i szóstych prezentowali umiejętność prawidłowego korzystania z dróg jeżdżąc na rowerach. Prowadzący zajęcia przypomniał uczniom o sposobach zachowania się w różnych sytuacjach zdarzających się na drodze, sprawdzał również znajomość znaków i przepisów ruchu drogowego.
Mamy nadzieję, że takie praktyczne zajęcia w naszej szkole przyczynią się do bardziej odpowiedzialnego zachowania się naszych uczniów jako uczestników ruchu drogowego.
13 września 2013r. Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju zadecydowała o przyznaniu 207 certyfikatów Zielonej Flagi oraz 49 certyfikatów Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej. Miło nam poinformować, że nasza szkoła znalazła się właśnie w tej pierwszej grupie wyróżnionych.
SZKOŁY DLA EKOROZWOJU to program edukacji i aktywności ekologicznej realizowany przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska od 11 lat, w który włączyło się ponad 1000 szkół z całej Polski. Od 5 lat należy on do międzynarodowej sieci Eco-Schools – przyznającej najbardziej prestiżowe wyróżnienia ekologiczne dla szkół na całym świecie –certyfikat Zielonej Flagi. Szkoły dla Ekorozwoju to rozbudowana sieć partnerów począwszy od szkół, instytucji publicznych, po lokalne organizacje i przedstawicieli biznesu. To program, który z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę zainteresowanych.
Nad jakością realizacji Programu w Polsce, oraz oceną szkolnych aplikacji o certyfikat Zielonej Flagi, czuwa Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju, w skład której wchodzą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Środowiska czy firm i NGO zaangażowanych w promowanie zrównoważonego rozwoju.
Instrukcja dotycząca pierwszego wejścia do dziennika elektronicznego w naszej szkole:
1. Należy korzystać z przeglądarki Internet Eksplorer.
2. Aby wejść do dziennika elektronicznego należy:
1) Wejść na stronę internetową szkoły.
2) Wejść do zakładki dziennik elektroniczny (po lewej stronie)
3) W okienko login wpisać podany w szkole wychowawcy adres e-mail i kliknąć link
„nie pamiętam lub nie mam jeszcze hasła”.
4) Następnie należy wejść na swoją skrzynkę e-mail kliknąć na otrzymany link i do
wyświetlonego formularza wpisać wybrane przez siebie hasło i zatwierdzić przyciskiem
ustaw hasło.
5) Następnie należy powrócić do strony logowania i wpisać adres e-mail i ustalone
wcześniej hasło. Pojawi się strona startowa.
6) Każde następne logowanie odbywa się za pomocą tego samego adresu e-mail i hasła.
7) Rodzice mają dostęp do Witryny dla rodziców.
Powered by aSc EduPage