W załączeniu umieszczony jest plan lekcji dla uczniów klas I - VI obowiązujący od 1.09.2011r. w naszej szkole.
Plan lekcji
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012
1 września 2011 r. (CZWARTEK)
o godz.8.00 msza św. w kościele pw .NSPJ
o godz. 9.00 apel w szkole (obowiązuje strój galowy)
Komunikat - organizacja dowozu dzieci
Lp.
Odjazdy
godzina odjazdu
Odwozy
z SP Nr 2
1
Lubnów
7:40
12:45, 13:45
2
Nowosielce
7:43
12:45, 13:45
3
Piekary
6:45
13:05, 15:10
4
Kowale
6:50
13:05, 15:10
5
Wilczyn Leśny
7:20
13:05, 15:10
6
Kuraszków
7:15
13:20, 14:25
7
Morzęcin Wielki
7:35
13:10, 15.20
8
Siemianice
7:37
13:10, 15.20
Wyprawka szkolna
Dofinansowanie podręczników w 2011 r. – „Wyprawka szkolna” Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 25 maja 2011 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników (Dz.U. z 2011 r. Nr 111, poz. 652) uczniowie rozpoczynający naukę w klasach I - III szkół podstawowych oraz w klasach III gimnazjów, którzy znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej lub życiowej, będą mogli otrzymać w roku szkolnym 2011/2012 pomoc. Wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników w 2011 r. należy składać w szkołach podstawowych i gimnazjach, a w przypadku uprawnionych uczniów niepełnosprawnych także w szkołach ponadgimnazjalnych, w terminie do dnia 10 września 2011 r. - w załączeniu wzór wniosku dotyczący uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz uczniów klas III gimnazjów. G. Kolasa. Księgowa ds. oświaty w Urzędzie Gminy w Obornikach Śląskich.
Wygrany projekt :)
Miło nam poinformować , że projekt ph. „Śladami przeszłości” opracowany przez
Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci działające przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Obornikach Śląskich wygrał w tegorocznej edycji konkursu dotacyjnego Fundacji PZU pt. „Wzbogacanie oferty edukacyjnej na terenach wiejskich i w małych miastach” Celem konkursu jest wsparcie inicjatyw edukacyjnych na obszarach wiejskich i w małych miastach oraz szukanie pomysłów na rozbudzanie w uczniach ciekawości świata, pasji i aktywności życiowej, a także poprawianie standardów nauczania i rozwijania zdolności uczniów oraz aktywności.Zarząd Fundacji PZU przyznał nam na realizację tego projektu kwotę w wysokości ok. 35.000 zł. z przeznaczeniem głównie na dofinansowanie wycieczek szkolnych. Lista przyznanych dotacji jest udostępniona na stronie internetowej - www.pzu.pl w zakładce Fundacja PZU.
Projekt został opracowany przez:
Katarzynę Raduchowską, Renatę Machnik, Beatę Olbert
Zakończyła się akcja „Podziel się posiłkiem z grantobiorcą” !!!!
10000 posiłków pomiędzy 32 grantobiorców przekazała firma Danone.
Dzięki Waszym głosom Szkoła Podstawowa Nr 2 w Obornikach Śląskich otrzymała 254 posiłki.
Serdecznie dziękujemy!!!
Podziękowania dla Rodziców :)
Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie serdecznie dziękują wszystkim rodzicom za wkład i zaangażowanie w życie klasy i szkoły a w szczególności:
Pani Annie Borowskiej, Pani Zdzisławie Witkowskiej, Pani Katarzynie Uramek, Pani Ewelinie Skorupskiej, Państwu Katarzynie i Markowi Królik, Pani Katarzynie Dąbrowskiej, Pani Aleksandrze Gwiazda- Hupa, Pani Dorocie Szlęk, Panu Witoldowi Leszczynowiczowi, Pani Bożenie Trzasce, Pani Annie Marcinkowskiej, Pani Alinie Krzychała, Państwu Agnieszce i Mariuszowi Fabianowskim, Państwu Annie i Dariuszowi Sadłocha, Państwu Katarzynie i Przemysławowi Bagińskim, Pani Monice Wolsztyniak, Pani Jolancie Przybylskiej, Pani Lucynie Żołedziowskiej, Pani Agnieszce Osowieckiej, Pani Marii Rybak, Pani Katarzynie Szynce, Pani Beacie Tatarek, Pani Annie Kalicie, Pani Dorocie Lewandowskiej-Nowak, Pani Grażynie Susłowicz, Pani Justynie Frąk, Pani Erice Skorupskiej, Pani Justynie Ołdziejewskiej, Państwu Grażynie i Dariuszowi Szachnowskim, Panu Robertowi Gołębiewiczowi, Pani Ewie Nosek, Pani Beacie Rosiak, Pani Ewie Ryszkiewicz, Pani Monice Wojewódce, Pani Małgorzacie Nowek, Pani Agnieszce Cierpińskiej, Pani Annie Przystarz, Pani Elżbiecie Lewandowskiej, Pani Izabelii Chudzik, Pani Anecie Merder, Pani Barbarze Domereckiej, Panu Tomaszowi Szemielowi, Pani Elżbiecie Rybickiej, Panu Pawełowi Stańczykowi, Panu Radosławowi Wójtowiczowi, Panu Dariusz owi Boksie, Pani Renacie Osak, Pani Wiolecie Rudnickiej, Pani Bogusławie Dunst, Pani Agnieszce Juszyńskiej, Pani Renacie Namięcie, Panu Arturowi Przystarzowi, Pani Wiolecie Lisowskiej, Pani Alicji Machnik, Pani Iwonie Kukiełce, Pani Elżbiecie Szczepaniak.
Wakacyjne rymy uczniów klas I-VI
KLASA I A - Jedziemy na Wakacje, Czekaja nas atrakcje,
będziemy jeść pistacje i pizzę na kolację.
KLASA I B - Na wakacje wyruszajmy i do września do szkoły nie wracajmy.
KLASA II A - Słońce, lato i pogoda, a przed nami sama swoboda,
jest już lato, są wakacje, a przed nami same atrakcje.
KLASA II B – Już są wakacje, nuda się zacznie,
a po wakacjach, szkoła i będę wesoła.
KLASA III A – Nareszcie nadeszły, cudowne wakacje będziemy wymyślać szalone atrakcje,
popędzimy nad morze i w góry, a niektórzy nawet na Mazury,
będziemy tam słodko leniuchować, żeby w IV klasie, na lenia nie chorować.
KLASA III B – Wakacje, wakacje, ważna to sprawa,
a na wakacjach fajna zabawa,
wakacje jutro zaczynamy i nasza szkołę serdecznie żegnamy,
a kiedy uznasz, że mam rację, pojedziesz z nami na wakacje.
KLASA IV A – Wakacje to czas na sportowe atrakcje,
będziemy weseli i pojedziemy do babci Eli,
babcia Ela ugotuje obiadek, a nad jezioro zabierze nas dziadek.
KLASA IV B – Wakacje, góry, może, las,
a w szkolnych murach nie ma nas.
KLASA V A - Na wakacje jest już czas, więc już w szkole nie ma nas,
ale wkrótce tu wrócimy i hałasu narobimy.
KLASA V B – Słońce świeci, kwitną akacje więc pora ruszać na wakacje,
naszą szkołę zamykamy i na Manhattan wypływamy.
KLASA VI A – Wakacje się zaczynają, wszystkie pszczoły już bzykają,
wariacje w sercach uczniów zakwitają, a my się bardzo cieszymy,
że tę szkołę już kończymy i powodzenia Wam życzymy!
KLASA VI B – Już wakacji nadszedł czas, moc atrakcji czeka nas.
Wycieczka do Wrocławia
17 czerwca uczniowie klas pierwszych wyjechali na całodzienną wycieczkę do Wrocławia. Pierwszym punktem naszej wyprawy był rejs statkiem po Odrze. Ruszyliśmy z przystani na Ostrowie Tumskim
i dopłynęliśmy do Przystani Zwierzynieckiej. Największą atrakcją podczas rejsu było obserwowanie wyrównywania poziomu wody w zamkniętej śluzie. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Ogrodu Japońskiego oraz obejrzenie „tańczącej” fontanny obok Hali Stulecia. Dzięki wycieczce uczniowie mogli zobaczyć jedne z piękniejszych miejsc stolicy Dolnego Śląska.
Wycieczka do Kuraszkowa
15 czerwca klasy Ia i Ib wybrały się na piknik do Kuraszkowa. Uczniowie wraz z wychowawczyniami Elżbietą Kowalczyk i Bożeną Kalinowską oraz kilkorgiem rodziców miło spędzili czas. Towarzyszyła nam również pani dyrektor Renata Machnik. Na boisku w Kuraszkowie były wspólne integracyjne zabawy, m. in. z chustą Klanzy oraz tunelem. Po intensywnym wysiłku przyszedł czas na wspólny posiłek. Wszyscy zajadali się kiełbaską z ogniska, fachowo przygotowaną przez pana Romana oraz panią Beatę Rybaczuk – mamę Patrycji z klasy Ib. Pieniądze na zakup kiełbasek otrzymaliśmy w ramach programu „Danone”. Po zakończonym pikniku wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do szkoły. Jesienią znów wyruszymy na podobną wyprawę!!!
BIEGI PRZEŁAJOWE -GRZYBEK 2011
W przeddzień zakończenia roku szkolnego w naszej szkole królował sport i dobra zabawa, a to wszystko dzięki projektowi, który realizowany jest w ramach programu Danone "Masz pomysł? Podziel się zdrowiem!"
Podobnie jak w tamtym roku uczniowie razem z zaproszonymi gośćmi ruszyli w stronę Grzybka, gdzie czekały do wykonania zadania na rozproszonych po lesie stacjach. Do zabawy włączyli się nie tylko nauczyciele, ale także pracownicy szkoły. Należało się m. in. wykazać umiejętnością odbijania lotki, piłki, trafnymi rzutami do celu, dobrą współpracą w obrębie grupy przy wykonaniu zadań z wykorzystaniem chusty Klanzy. Nie zabrakło też konkurencji intelektualnych - trzeba było ułożyć krótki wierszyk o tematyce wakacyjnej.
Drużyny wypadły znakomicie i z przyjemnością można było później podziwiać efekty, delektując się jogurtami firmy Danone, które czekały na wszystkich zawodników w sali gimnastycznej. Tym, którzy zdobyli największą ilość punktów wręczone zostały upominki ufundowane przez firmę Danone. Wśród klas I-III zwyciężyła II a, natomiast w grupie starszych najlepsza okazała się VI b. O zwycięstwie decydowały pojedyncze punkty.
Koordynator programu
"Masz pomysł? Podziel się zdrowiem" Magdalena Lewandowska
Bal szóstych klas, 8 czerwca 2011
Jak każdego roku klasy szóste bawiły się na balu pożegnalnym, który rozpoczął się polonezem. Piękna dekoracja dodała uroku całemu wydarzeniu. Była przygotowana przez rodziców, którzy włożyli wiele trudu, aby wygląd sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 zamienić w salę balową. Muzyka i taniec od pierwszej chwili wejścia na salę spowodowały wspaniałą atmosferę , którą współtworzyły garnitury chłopców i piękne kreacje dziewcząt. Grono pedagogiczne odnalazło swoje podobizny z atrybutami na plakatach wykonanych przez uczniów. Bal trwał i trwał, a pamiątkowe zdjęcia i film zostały utrwalone na płycie, którą przygotował pan kamerzysta.
Słowo na zakończenie roku szkolnego 2010/2011
Drodzy Uczniowie, Drodzy Rodzice!
Zachęcamy Was do oddania głosu na Szkołę Podstawową Nr 2 w ramach akcji Danone’a „Podziel się posiłkiem z grantobiorcą”.
Głosy zostaną przeliczone na fundusze, które otrzymamy od firmy Danone na dożywianie uczniów.
Nie bądź obojętny, wejdź koniecznie na stronę http://apps.facebook.com/danone-psp/ i na wirtualnej mapie wskaż naszą szkołę, przyznając jeden z zamieszczonych produktów. Aplikacja ta zawiera elementy zabawy, dając jednocześnie możliwość ofiarowania konkretnej pomocy finansowej.
Z góry dziękujemy!!!
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 2 ph.”Zdrowo żyjemy, nie próżnujemy”
Drodzy uczniowie!
Zapraszamy Was do wspólnego świętowania Dnia Dziecka.Przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji.O godzinie 9.00 zapraszamy do obejrzenia przedstawienia teatralnego pt. "Śnieżka". Do tanecznego kroku zachęcą nas uczniowie klas: 2a, 2b, 3b. Do akcji ph. "Cała Polska czyta dzieciom" zaprosi nas klas 1b i 5b. Specjalnie dla Was wystąpi: grupa baletowa pod opieką pani Katarzyny Długosz i grupa z pokazem Teekwondo pod opieką p.Roberta Gołębiewicza i p.Dariusza Kowalkowskiego.
Wasi rodzice przygotowali dla Was mnóstwo słodkości.
Zapraszamy! Rodzice i nauczyciele.
Kilka słów o programie
Misja Programu Podziel się Posiłkiem!
Program społeczny Podziel się Posiłkiem został zainicjowany w 2003 roku przez Danone`a, aby walczyć z niedożywieniem dzieci w Polsce.
Dzieci w wieku szkolnym, bez zapewnienia odpowiedniego żywienia, nie mogą się prawidłowo rozwijać zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Mają problemy z koncentracją, przez co osiągają gorsze wyniki w nauce, często czują się poniżane i odrzucone przez swoich rówieśników. Niedożywienie w dzieciństwie ma poważne konsekwencje dla zdrowia i społecznego działania człowieka w dorosłym życiu.Walka z problemem niedożywienia dzieci jest dawaniem dzieciom szansy na lepszy start w przyszłość, a przez to wkładem w budowanie silnego i zdrowego społeczeństwa.
Od początku działania Podziel się Posiłkiem do jego współtworzenia i realizowania zapraszani byli przedstawiciele różnych sektorów - organizacji pozarządowych, biznesu, mediów, władz państwowych i samorządowych. Niedożywienie dzieci jest złożoną kwestią społeczną, której nie rozwiąże samodzielnie jedna firma czy organizacja pozarządowa. Potrzebne jest wielosektorowe partnerstwo oparte na wymianie doświadczeń. Takie właśnie partnerstwo od kilku lat realizuje cele Programu Podziel się Posiłkiem. Tworzą je: Danone i Fundacja POLSAT - organizatorzy programu wraz z Bankami Żywności - Partnerem Strategicznym.
Jak działa Podziel się Posiłkiem?
Program Podziel się Posiłkiem może być realizowany dzięki zaangażowaniu konsumentów Danone`a. To oni od sierpnia do października kupując produkty Danone`a oznaczone talerzykiem Podziel się Posiłkiem pomagają dożywiać dzieci. Jest to mechanizm marketingu zaangażowanego społecznie - część zysków ze sprzedaży tych produktów Danone przekazuje na walkę z niedożywieniem dzieci, poprzez finansowanie i współorganizowanie działań podejmowanych w ramach Programu Podziel się Posiłkiem.
Lata doświadczeń w walce z niedożywieniem dzieci zebrane przez organizatorów programu dały podstawy do wypracowania trzech filarów Podziel się Posiłkiem:
-
POMOC – przekazujemy pieniądze i żywność
W tym obszarze środki finansowe przekazywane są na działania, które służą zgromadzeniu jak największej ilości żywności. W ciągu siedmiu lat działania Programu dzięki zaangażowaniu Banków Żywności w całej Polsce zorganizowano sześć ogólnopolskich zbiórek żywności w supermarketach, hurtowniach i sklepach tradycyjnych oraz objazd po Polsce specjalnego TIR-a Podziel się Posiłkiem, do którgo zbierana była żywność. Żywność zgromadzona podczas dotychczasowych zbiórek pozwoliła na wydanie: ponad 3 milionów posiłków dla dzieci.
-
WSPARCIE – przekazujemy pieniądze na dobre pomysły
Osobami, które wiedzą co jest najbardziej potrzebne, by w ich środowisku nie było dzieci, które niedojadają są: m.in. nauczyciele, pedagodzy, działacze organizacji pozarządowych, sąsiedzi, księża i sami rodzice. W wielu przypadkach osoby te starają się rozwiązywać ten problem na swój sposób i za pomocą środków, jakimi dysponują. W większości przypadków nie są to jednak wystarczające zasoby. Dlatego przed trzema laty powołano Program Grantowy Danone „Masz pomysł? Podziel się posiłkiem!”. W ramach tego programu co roku przekazywane są dotacje pieniężne w wysokości do 5 000 zł na wsparcie realizacji najciekawszych projektów, które zakładają łączenie dożywiania dzieci z edukacją z zakresu prawidłowego odżywiania i ekologii. Do tej pory, w wyniku działania Programu Grantowego Danone zostało zrealizowanych 178 projektów w całej Polsce, dzięki którym do dzieci trafiło ponad 400 000 posiłków.
-
Akademia Podziel się Posiłkiem
Inicjatywa w ramach czwartej edycji Programu Podziel się Posiłkiem. Wspierana przez Danone przez dwa lata pomagała zawiązywać lokalne partnerstwa (koalicje) biznesu, samorządu, mediów, szkół i organizacji społecznych na rzecz walki z problemem. W roku 2007/2008 działało ponad 347 takich inicjatyw. Obecnie część koalicji, posiadająca odpowiednie zasoby i zaplecze, funkcjonuje niezależnie w oparciu o potencjał koalicjantów i lokalnych banków żywności.
Już po raz drugi w naszej szkole realizujemy program "Masz pomysł? Podziel sie posiłkiem".
-
Archiwum Aktualności