• Procedura przyjmowania uczniów do świetlicy

1. Do świetlicy szkolnej przyjmowani są w pierwszej kolejności uczniowie.
          2. Uczniowie z poza Obornik Śląskich, mogą być zwolnieni z dowożenia i uczęszczania na  świetlice szkolną tylko w przypadku oświadczenia rodzica o własnym dowożeniu dziecka i  sposobie zapewnienia opieki po zakończonych zajęciach lekcyjnych.
          3. Uczniowie przebywający na świetlicy szkolnej są przekazywani tylko rodzicowi lub wyznaczonemu przez nich opiekunowi. O wszelkich zmianach dotyczących trybu odbierania dziecka ze świetlicy szkolnej (np. odbieranie dziecka przez osobę dotąd nie upoważnioną, samodzielne wyjście itp. ) rodzice muszą powiadomić nauczyciela świetlicy na piśmie – z datą i podpisem. Bez takiego upoważnienia dziecko nie może opuścić świetlicy.
          4. Przyjęcie ucznia do świetlicy poprzedzają następujące czynności:

Przyjęcie uczniów do świetlicy odbywa się na podstawie złożenia pisemnego wniosku (kart zgłoszeń) , które zawierają podstawowe dane o sytuacji rodzinnej ucznia (imię i nazwisko, data urodzenia, klasa, miejsce zamieszkania, nr telefonu kontaktowego, szczególne uwarunkowania zdrowotne, osoby upoważnione do odbioru dziecka). Wypełnienie przez rodzica (opiekuna prawnego) Karty Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy powinno nastąpić w pierwszy tygodniu września roku szkolnego. Rozpatrzenie wniosków i sporządzenie list uczniów zapisanych do świetlicy szkolnej zakończone jest w dniu 10 września. Zatwierdzenie wykazów uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej następuje przez Dyrektora Szkoły w drugim tygodniu rozpoczynającego się roku szkolnego.