• Regulamin dowożenia uczniów

1.  Organizatorem dowożenia uczniów do szkoły jest Urząd Miejski.
          2. Listę uczniów dowożonych ustala dyrektor szkoły.
          3. Rozkład jazdy autobusu szkolnego dostosowany jest do planu lekcji dowożonych uczniów.

4. Autobus szkolny odjeżdża z przystanku o godzinie ustalonej w planie dowozów po sprawdzeniu obecności wszystkich uczniów.
          5.  Uczniowie szkoły wsiadają/wysiadają do autobusu tylko w miejscu wyznaczonym.

• Za bezpieczeństwo uczniów dochodzących do autobusu oraz powracających do domu po przywozie odpowiedzialność ponoszą ich rodzice.
            • Opiekun autobusu szkolnego jest odpowiedzialny za przestrzeganie zasad zawartych w niniejszym regulaminie, decyduje o wpuszczeniu i wypuszczeniu osób z autobusu w odpowiednich miejscach, podejmuje decyzje co do dalszego postępowania w przypadku awarii lub wypadku. Kierowca autobusu w takim przypadku zobowiązany jest podejmować wspólnie z opiekunem działania zmierzające w pierwszej kolejności do zapewnienia bezpieczeństwa uczniom.

• Opiekun ponosi odpowiedzialność za dowożonych uczniów od chwili wejścia do autobusu do chwili przekazania ich szkole lub opuszczenia autobusu na przystanku.
            • Uczniowie mają obowiązek dostosować się do zasad zawartych w regulaminie oraz poleceń opiekuna.

•  Uczniom podczas jazdy nie wolno:

a)     wysiadać z autobusu bez zgody opiekuna,

b)    wstawać ze swoich miejsc, otwierać okien, zaśmiecać pojazdu,

c)     zachowywać się w sposób hałaśliwy bądź stwarzający zagrożenie bezpieczeństwa,

d)    żądać zatrzymania autobusu w miejscu do tego nie przeznaczonym,

e)     rozmawiać z kierowcą.

Uczniowie podczas jazdy mają obowiązek siedzieć na wyznaczonych przez opiekunów   miejscach.

• Podczas odjazdu uczniów do domu nauczyciel świetlicy prowadzi uczniów do autobusu szkolnego i wpuszcza zgodnie z ustalonym porządkiem.
                •  Opiekunowie autobusu szkolnego współpracują z dyrektorami szkół oraz  wychowawcami zajmującymi się uczniami dojeżdżającymi w szkole w zakresie prawidłowej organizacji dowozów, zapewnienia uczniom bezpieczeństwa, poprawy ich zachowania oraz wyeliminowania ucieczek ze szkoły.

•  Szkoła ma obowiązek reagowania zgodnie z zapisami swojego statutu na zgłoszenia      opiekunów dotyczące pozytywnych lub negatywnych zachowań uczniów.
                • Dyrektorzy szkół z co najmniej dwudniowym wyprzedzeniem informują organizatora o planowanych zmianach w terminach dowozów uczniów związanych ze zmianą organizacji nauki w szkole. Wszelkie zmiany powinny być przed zgłoszeniem uzgodnione z dyrektorami pozostałych szkół, których uczniowie dowożeni są szkolnym autobusem.
                  • Niniejszy regulamin przedstawiany jest przez opiekunów wszystkim uczniom dowożonym oraz przez dyrektorów szkół rodzicom tych uczniów najpóźniej w miesiącu wrześniu każdego roku szkolnego.